Brand Android Homme projektuje trampki i tenisówki w wersji de luxe. Wszystkie pary wychodzą spod rąk designera o międzynarodowej sławie, Javiera Lavala. Dlatego też styl i kolekcje marki z pewnością przypadną do gustu tym osobom, które śledzą światowe trendy w dziedzinie fashion i pragną posiadać rzeczy o szlachetnym charakterze.

Ekstrawagancja i funkcjonalność

Android Homme istnieje na rynku od 2008 roku, a kolekcje tego obuwia sportowego obejmują głównie różne rodzaje niskich i wysokich trampek oraz lekkie, sznurowane tenisówki. Co wyróżnia pary powstające w atelier Lavala? Przede wszystkim najlepszej jakości skóra wykorzystywana do szycia wierzchniej warstwy oraz miękkiej wyściółki. Odpowiedni fason i dobór materiałów zapewnia przy tym odpowiednią wentylację, dzięki której stopa swobodnie oddycha i jest zabezpieczona przed przegrzaniem. Warto też zwrócić uwagę na wyprofilowaną podeszwę i wewnętrzną formę, która zapewnia właściwą podstawę i przyczepność. Jest to przy tym obuwie bardzo elastyczne i lekkie, czego sekret tkwi w specjalnym tworzywie używanym do budowy podeszwy.

Android Homme - między bielą a czernią

Projektanci zdecydowanie stawiają na jednolite i stonowane kompozycje kolorystyczne, a kolor podeszwy i sznurówek jest zawsze kompatybilny z barwą obuwia. Daje to przyjemne wrażenie spójności i sportowego szyku. Dla przełamania tego typu estetyki gdzieniegdzie pojawiają się niewielkie kontrastowe akcenty. Znakiem rozpoznawczym projektów firmowanych tym francuskim logo są ponadto charakterystyczne wstawki na tylnej części buta. Wiele kolekcji zrobiło furorę z uwagi na oryginalną fakturę skóry na zewnątrz, która jest stylizowana na krokodylą skórę. Propozycje tego brandu z pewnością spodobają się mężczyznom lubiącym komfort i ciekawy styl w jednym, którzy nie uznają kompromisów w kwestii mody.