Faq | Zamówienie | Dostawa do automatów Paczkomat® InPost oraz PaczkoPunktów InPost

Dostawa do automatów Paczkomat® InPost oraz PaczkoPunktów InPost

Składając zamówienie możesz teraz wybrać opcję dostawy za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost:

  • Do automatów Paczkomat® InPost
  • Do PaczkoPunktu (punktu odbioru InPost) - powiadomienia dotyczące odbioru z PaczkoPunktu wysyłane są mailem/SMS/poprzez aplikację InPost

Jeśli nie chcesz czekać w domu na swoje zamówienie, możesz wybrać opcję dostawy do najbliższego urządzenia Paczkomat InPost lub PaczkoPunktu i odebrać przesyłkę w dogodnym momencie w ciągu 48 godzin. Ta usługa jest dla Ciebie oczywiście bezpłatna.

Czym są urządzenia Paczkomat® InPost?

To ponad 17 000 maszyn stanowiących system skrytek pocztowych, służących do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - wygodnie, po drodze, w dogodnym dla Ciebie czasie. Urządzenia Paczkomat zwykle zlokalizowane są w łatwo dostępnych miejscach: przy sklepach i stacjach benzynowych.

Jak działa dostawa do automatu Paczkomat InPost lub PaczkoPunktu?

1. Wybierz jedną z lokalizacji InPost

Punkt odbioru dostawy lub Paczkomat możesz wybrać w ostatnim kroku składania zamówienia. Jeżeli Twój adres domowy został wstępnie wybrany, jednym kliknięciem możesz edytować adres dostawy i wybrać lokalizację PaczkoPunktu/ urządzenia Paczkomat InPost.

2. W ostatnim kroku składania zamówienia dodaj numer telefonu

W ostatnim kroku składania zamówienia pojawi się prośba o podanie numeru telefonu. Przy zakupach w sklepie internetowym wybierz opcję dostawy do urządzenia Paczkomat/ PaczkoPunktu. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz wybierz Paczkomat/ PaczkoPunkt, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

3. Odbierz swoje zamówienie

Paczkomat InPost:

Opcja 1: Odbiór z aplikacją InPost Mobile

Kiedy przesyłka zostanie dostarczona do wybranego urządzenia Paczkomat otrzymasz powiadomienie w aplikacji. Gdy znajdziesz się przed automatem Paczkomat InPost, w aplikacji wybierz opcję „Otwórz skrytkę”. Nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny!

Skrytka otworzy się, a Ty możesz wyjąć przesyłkę. Gotowe! Nie zapomnij zamknąć drzwiczek.

Opcja 2: Odbiór z kodem QR lub z kodem odbioru.

Po nadaniu paczki przez nadawcę, otrzymasz maila, SMS oraz powiadomienie w aplikacji. Kolejną wiadomość tymi samymi kanałami otrzymasz w chwili dostarczenia przesyłki do Twojego urządzenia Paczkomat. Będzie ono zawierało kod odbioru (6 cyfr) oraz kod QR. Zachowaj je, by móc odebrać paczkę.

Podczas odbioru wystarczy, że wybierzesz opcję Odbierz paczkę i przyłożysz otrzymany kod QR do czytnika. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), wskazany w powiadomieniu.

PaczkoPunkt:

Aby odebrać paczkę w PaczkoPunkcie będzie Ci potrzebny numer telefonu oraz kod odbioru, który wcześniej zostanie wysłany na adres e-mail lub w aplikacji mobilnej InPost.

Na odbiór masz 48 godzin od momentu otrzymania powiadomienia. Jeśli nie masz czasu, poproś kogoś zaufanego, by zrobił to za Ciebie!

Szczegółowe informacje dotyczące usługi InPost znajdziesz tutaj.

Jeżeli Twoje zamówienie zostanie wysłane na adres domowy za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost, istnieje możliwość późniejszego przekierowania do urządzenia Paczkomat InPost, PaczkoPunktu lub na inny adres na tej samej ulicy

Nie możesz wybrać opcji dostawy do PaczkoPunktu lub do urządzenia Paczkomat InPost?

Niestety nie możemy zaoferować dostawy do punktu odbioru lub automatów Paczkomat dla produktów wysyłanych bezpośrednio przez Partnerów Zalando. Jeżeli w zamówieniu nie było artykułów Partnera, możliwe że wszystkie lokalizacje są w danym momencie zajęte i nie mogą zostać wybrane dla Twojego zamówienia.


Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie?
Skontaktuj się z nami.
Zadzwoń do nas

Nasi konsultanci chętnie pomogą. Oczekiwanie na połączenie może potrwać do 2 minut.

Opłata wg stawek lokalnych.

Poniedziałek - Niedziela: 8.00 - 22.00

Inspiracja. Moda. Styl.

Zapisz się do newslettera

Zarejestruj się i bądź na bieżąco z nowościami i okazjami na Zalando

Zarządzaj preferencjami

Co najbardziej Cię interesuje?

Sprawdź naszą Politykę Prywatności i dowiedz się, w jaki sposób przetwarzamy dane. W każdej chwili możesz przerwać subskrybcję newslettera za darmo.