Typy figury- Kobiety

Figura typu H

Figurę typu H posiadają kobiety, mające zbliżony obwód bioder i ramion oraz wąską talię, a żaden z tych elementów nie rzuca się w ich sylwetce wyjątkowo w oczy. Gdy kupujesz bikini, pasują Ci z reguły obie części w tym samym rozmiarze.
Na figurze tej najlepiej wyglądają proste kroje. Unikaj taliowanych bluzek i zbyt wyrafinowanych dekoracji. Proste linie pasują najlepiej. Dobrze wyglądają też wąskie spodnie, jak np. slim fit oraz biodrówki. To samo dotyczy dekoltów w serek i półokrągłych.

 

Figura typu A

Kobiety z figurą typu A mają w porównaniu z biodrami stosunkowo wąskie ramiona. Gdy kupujesz bikini, część górna jest zazwyczaj o rozmiar mniejsza niż dolna.
Powinnaś podkreślić szczupłą część ciała i wysunąć ją na pierwszy plan, a tym samym odwrócić nieznacznie uwagę od bioder. Służą temu najlepiej głęboko wykrojone i wzorzyste bluzki. Spodnie i spódnice powinny być dopasowane i mieć raczej wyciszone kolory. Należy unikać dodatków na wysokości bioder. Idealne są jeansy typu bootcut i spodnie-dzwony.

 

Figura typu V

Kobiety z figurą typu V mają w przeciwieństwie do figury typu A biodra węższe niż ramiona. Taką sylwetkę mają często pływacy. Gdy kupujesz bikini, część górna jest zazwyczaj większa niż dolna.
Przy zakupie ubrań powinnaś wybierać skromne, długie bluzki z dekoltem w serek, bowiem zmniejsza on optycznie ramiona. Spodnie i spódnice mogą natomiast być wzorzyste i jasne. Celem jest podkreślenie bioder i odwrócenie uwagi od ramion. Idealne są jeansy typu bootcut oraz biodrówki.

 

Figura typu X

Kobiety z dużym biustem, krągłymi biodrami o jednocześnie wąskiej talii posiadają figurę typu X. Tak samo jak u kobiet z figurą typu H, górna i dolna część bikini mają taki sam rozmiar.
Kobiecie o figurze typu X pasuje z reguły wszystko. Celem jest podkreślenie za pomocą ubrania całej sylwetki. Radzimy zakładać taliowane bluzki oraz podkreślające figurę spodnie, jak np. jeansy z krojem slim fit lub bootcut. Tę kobiecą sylwetkę podkreślą jeansy z wysoką talią.

 

Skontaktuj się z nami