Rozmiar stóp i butów

Aby prawidłowo określić długość stopy, należy zmierzyć odległość od najdłuższego palca do końca pięty.
Odległość tę można zmierzyć najłatwiej rysując prostą linię na kartce papieru i stawiając na tej linii najdłuższy palec i koniec pięty. Stopa powinna być obciążona, tak jak póżniej w bucie. Zaznacz na linii koniec pięty z jednej strony oraz koniec palca z drugiej. Zmierz długość linii, która odpowiada długości Twojej stopy i porównaj w tabeli, jakiemu rozmiarowi ona odpowiada. Powtórz tę samą czynność z drugą stopą, gdyż może się zdarzyć, że stopy różnią się między soba długością. W tym wypadku należy wybrać but pasujący do dłuższej stopy, w przeciwnym razie obuwie mogłoby cisnąć.
Wysokość cholewki oraz obwód łydki opisują wysokość i szerokość kozaka. Aby sprawdzić wysokość kozaka, należy zmierzyć odległość od podeszwy stopy, poprzez kostkę, wzdłuż łydki. Kozak o wysokości 29 cm będzie się kończył w miejscu, gdzie centymetr pokaże 29 cm. Obwód łydki dotyczy najszerszego miejsca cholewki. Aby określić swoją szerokość łydki, należy luźno przyłożyć centymetr dookoła łydki w jej najszerszym miejscu.
Inną opcją jest wydrukowanie naszego szablonu do mierzenia rozmiaru stopy i odczytanie na nim swojego rozmiaru obuwia. Szablon należy wydrukować na kartce A4, bez skalowania ustawień drukarki. W przeciwnym razie skala zostanie zmieniona i stanie się bezużyteczna. Przyłóż piętę w odpowiednim miejscu na szablonie, obciąż stopę i odczytaj przy dużym palcu swój rozmiar buta.
Pamiętaj, że tabela przedstawia jedynie wartości przybliżone, które mogą odbiegać od danych producenta! W związku z tym niektóre buty mogą różnić się nawet o cały rozmiar. Zaufaj własnemu doświadczeniu lub zdaj się na opinie innych klientów.

 

Skontaktuj się z nami