Typy spodni- Kobiety

Bootcut

Jeansy bootcut są, jak sama nazwa wskazuje, idealne do kozaków. Są one węższe w kolanach, za to na dole odrobinę szersze, aby móc wygodnie założyć kozaki pod spodnie. Dzięki temu krojowi sylwetka nabiera krągłości i wygląda bardzo kobieco. Krój bootcut jest najodpowiedniejszy dla kobiecych figur. Lekko rozszerzona nogawka wyrównuje szersze biodra, przedłuża krótkie nogi i sprawia, że delikatne sylwetki wyglądają bardziej kobieco. Bootcut to allrounder wśród krojów spodni.

Rurki / slim fit

Jeansy rurki lub tak zwane skinny jeans to bardzo wąskie, ciasno przylegające jeansy. Są one w dole zwężane, a tym samym przylegają do nogi nawet na końcu nogawki. Jeansy te bardzo mocno podkreślają figurę, dlatego krój ten jest odpowiedni przede wszystkim dla bardzo szczupłych sylwetek. Rada: wyjątkowo kobiece figury powinny łączyć takie jeansy z długą bluzką lub tuniką, a do tego zakładać szpilki, dodatkowo wydłużające nogę. Takie zestawienie jest wyjątkowo trendy. Szczupłe sylwetki powinny natomiast dodatkowo podkreślić swoją figurę, zakładając krótki i dopasowany top i łącząc całość z krótką kurtką.

Regular / Straight Fit / Leg

Nogawki mają prosty krój bez jakichkolwiek zwężeń czy poszerzeń. Dzięki takiemu krojowi figura wydaje się szczuplejsza. Krój ten nazywany jest również "kształtem papierosa". Ten typ spodni przeznaczony jest dla kobiet z krągłościami i jest "fajną" alternatywą dla skinny jeans. Spodnie te przylegają bowiem do nogi, nie są jednak tak ciasne jak rurki.

Spodnie-marchewki

Krój spodni-marchewek jest na górze bardzo szeroki, a na końcu nogawek bardzo zwężony. Spodnie przypominają swoim wyglądem marchew i stąd ich nazwa. Obecnie wyjątkowo modne są spodnie-marchewki z wysokim stanem. Pasują one osobom bardzo szczupłym lub z wąskimi biodrami. W przeciwnym razie łatwo uzyskać niekorzystny efekt. Spodni tych nie powinno się łączyć z długimi bluzkami, gdyż skraca to optycznie nogi i poszerza biodra.

Spodnie-dzwony

Spodnie-dzwony mają podobnie jak bootcut zwężone kolana. W porównaniu ze spodniami bootcut są one jednakże bardzo szerokie na dole nogawki. Sprawia to, że spodnie praktycznie zakrywają buty. W biodrach mają one jednak wąski krój. Ten rodzaj spodni pasuje praktycznie do wszystkich typów figury.

Wide Fit

Szerokie spodnie mają bardzo szeroki krój na całej długości nogawki. Na pośladkach są one jednakże wąskie. Taki rodzaj spodni nazywany jest też „Marlena”. Krój ten pasuje wyjątkowo dobrze kobietom z mocnymi udami, bowiem nie są one dodatkowo podkreślane dzięki szerokiemu krojowi na całej długości nogawek. Spodnie te nie nadają się jednak zbytnio przy szerokich biodrach, gdyż mają wysoki stan, optycznie poszerzający sylwetkę. Efekt ten nie jest już taki widoczny, gdy spodnie Marlena skrojone są na biodrach. Niskie kobiety powinny uważać, by spodnie Marlena nie były skrojone za szeroko, gdyż zmniejszy to optycznie ich sylwetkę. Ogólnie spodnie Marlena wydłużają i wyszczuplają nogę, a wyjątkowo dobrze wyglądają ze szpilkami.

Boyfriend Jeans

Ten modny krój wygląda, jakby się założyło spodnie swojego chłopaka. Jest to jakby niedbały, lekko biodrowy krój z szeroką nogawką. Bardzo wygodny, bowiem spodnie wyglądają, jakby były odrobinę za duże. Często spotykane jest też określenie "relaxed fit". Rada: warto podwinąć nieznacznie nogawkę i założyć wysokie czółenka lub szpilki. Wydłuża to optycznie nogę i zwęża szeroki kształt spodni.

Biodrówki

Biodrówki, jak sama nazwa wskazuje, kończą się na biodrach. Oznacza to, że stan jest bardzo niski i kończy się na wysokości bioder, nie dochodząc do wysokości pępka. Biodrówki nie mają klasycznego kroju nogawek. Wielu producentów podaje w opisie swoich spodni, czy są to spodnie-biodrówki (low waist), spodnie normalnie skrojone bądź spodnie z wysokim stanem (high waist). Dlatego też przy każdym kupnie spodni powinno się zwracać uwagę na ich rodzaj. Niemniej jednak: kto chce dobrze wyglądać w biodrówkach, a ma tendencję do odkładania się sadełka, powinien tych spodni unikać, bowiem łatwo mu będzie uzyskać niekorzystny efekt.

Chinos

Chino to spodnie z tkaniny twill. Można je nosić na sportowo ze sneakersami i T-shirtem lub elegancko z pantoflami oraz koszulą lub bluzką.

Skontaktuj się z nami