W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.

×Zgadzam się.

BEZPŁATNA INFOLINIA 800 702 952

przesyłka i zwrot gratis

100-dniowe prawo zwrotu

×

Pomoc

 • Jak znaleźć konkretny produkt?

  Wyszukiwarka Zalando uwzględnia różne kryteria wyszukiwania. Po wpisaniu szukanej frazy w pole wyszukiwania (1), kliknij czarny przycisk z lupą. Zostaniesz przeniesiony na stronę z wynikami.

  Najczęściej wyszukiwanymi kryteriami są m.in.: marka, płeć, rozmiar butów bądź rodzaj uprawianego sportu. Przykładowe zapytania wpisywane w pole wyszukiwania mogą wyglądać tak:

  • czarne czółenka
  • jeansy levis
  • wysokie trampki dla kobiet rozmiar 37

  Wyszukiwanie wg kategorii

  Wykorzystując górne (2) i boczne (3) menu możesz wyszukiwać produkty w interesujących Cię kategoriach.

  1. Pole wyszukiwania
  2. Górne menu
  3. Boczne menu

  Wyszukiwanie wg zastosowania artykułu

  Pole wyszukiwania (1) Zalando.pl umożliwia wyszukiwanie artykułów wg ich zastosowania. Dzięki tej opcji możesz znaleźć artykuły na konkretną okazję. Wpisz, jako frazę wyszukiwania „studniówka” albo „wesele”.

  Nie mogę znaleźć konkretnego modelu. Co dalej?

  Jeżeli Twoje wyszukiwanie nie przyniosło wyników, zostanie wyświetlony komunikat o tym, że dla zapytania nie znaleziono wyników. W niektórych przypadkach mogą zostać Ci zaprezentowane podobne artykuły spełniające kryteria Twojego wyszukiwania.

  Nach Oben
 • Jak korzystać z filtrów wyszukiwania?

  W górnej części zestawienia produktów znajdziesz pasek z filtrami wyszukiwania (1). Można tu wyszukiwać według konkretnej marki, koloru, ceny, rozmiaru, wysokości obcasa, kształtu obcasa, szerokości buta, obwodu łydki, wysokości cholewki i materiału zewnętrznego. Filtry można ze sobą łączyć, a ich rodzaje zależą od wyświetlanych produktów.
  Najłatwiejsze jest wyszukiwanie według dostępnych rozmiarów. W ten sposób pokazane zostaną wszystkie artykuły dostępne w Twoim rozmiarze. Wyniki wyszukiwania można następnie przefiltrować według innych kryteriów. Ważne! Zazwyczaj podajemy rozmiary producenta. Jako że poszczególne marki mogą się między sobą różnić, możesz się oprzeć na wskazówkach przy doborze rozmiaru. (Patrz: rozmiary).

  Sortowanie

  Na stronie katalogu możesz sortować (3) pokazane produkty według kryteriów takich jak:

  • Najlepsze wyniki (w pierwszej kolejności pokazane są artykuły najbliższe Twojemu wyszukiwaniu)
  • Popularność ((w pierwszej kolejności pokazane są najczęściej sprzedawane artykuły)
  • Nowość (w pierwszej kolejności pokazane są najnowsze artykuły)
  • Najwyższa cena (w pierwszej kolejności pokazane są najdroższe artykuły)
  • Najniższa cena (w pierwszej kolejności pokazane są artykuły o najmocniej obniżonej cenie)
  • Wyprzedaż (artykuły z najwyższą zniżką procentową pokazane są w pierwszej kolejności)
  • Najlepsza opinia (w pierwszej kolejności pokazane są artykuły cieszące się najlepszą opinią naszych klientów)
  1. Filtry
  2. Produkt
  3. Sortowanie produktów
  Nach Oben
 • Czy muszę się zarejestrować?

  Tak! To pierwszy krok składania zamówienia. Aby przeglądać na zalando.pl cały asortyment wraz z opisami nie musisz się rejestrować, ale jeśli zdecydujesz się na dokonanie zamówienia, rejestracja będzie wymagana. W tym celu będziesz potrzebować adresu e-mail oraz utworzonego przez siebie hasła. Dodatkowo będziemy potrzebowali Twojego adresu zamieszkania, na który zostanie wysłana paczka oraz numeru telefonu, aby kurier dostarczający przesyłkę mógł szybko się z Tobą skontaktować.

  Jak się zarejestrować?

  W pasku znajdującym się w prawym górnym rogu strony należy kliknąć na pole Zaloguj się , które jest linkiem do strony rejestracji. Wypełnij zgodnie z prawdą wszystkie pola oznaczone *(gwiazdką). W polu Hasło należy wpisać swoje hasło. Aby hasło było bezpieczne, powinno składać się przynajmniej z 6 znaków, w tym znaków specjalnych, liczb oraz wielkich i małych liter.


  1. Zaloguj się

  Zapamiętaj hasło oraz podany adres e-mail, ponieważ będą one potrzebne przy kolejnych logowaniach.

  Zalando przestrzega wytycznych opisanych w Polityce Prywatności i nie przekazuje Twoich danych osobom trzecim.

  Potwierdź dane, klikając na przycisk Zarejestruj się, który przekieruje Cię do Twojego konta użytkownika. Tu możesz w każdej chwili sprawdzić, skorygować bądź uzupełnić swoje dane.

  Nach Oben
 • Czy mogę złożyć zamówienie przez telefon?

  Tak! Zadzwoń na bezpłatną infolinię Zalando pod numer telefonu 800 702 952. Po weryfikacji Twoich danych osobowych zostaniesz przekierowany na infolinię zakupową, gdzie będziesz mógł złożyć zamówienie.

  Nasi konsultanci przyjmują zamówienia od poniedziałku do niedzieli w godz. 8-21.

  Po dokonaniu zakupu otrzymasz od nas mail z potwierdzeniem.

  Zanim rozpoczniesz proces zamówienia przygotuj poniższe informacje:

  • dane do wysyłki (imię, nazwisko, adres, kod pocztowy, miasto, numer telefonu)
  • zamawiany produkt (nazwa lub numer artykułu)

  • Nach Oben
 • Czy zakupy w Zalando są bezpieczne?

  Wykorzystujemy szyfrowanie SSL. Dzięki niemu wszystkie dane osobowe, które do nas wysyłasz, są zaszyfrowane i chronione przed osobami trzecimi. Podstawowym i najważniejszym zabezpieczeniem jest jednak Twoje hasło. Nigdy nie podawaj go innym osobom oraz dbaj, by nie było zbyt oczywiste. Przestrzegamy obowiązujących wytycznych dotyczących ochrony danych osobowych oraz przepisów prawa. Podane przez Ciebie dane wykorzystywane są jedynie w celu złożenia zamówienia oraz stałego poprawiania naszych usług. Bez Twojego zezwolenia nie zostaną one nigdy przekazane osobom trzecim. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym regulaminie (patrz: Regulamin). .

  Nach Oben
 • Jak mogę anulować zamówiony produkt, albo całe zamówienie?

  Jeśli zamówiłeś przez pomyłkę niewłaściwy produkt, albo zdecydowałeś się na inny, nie martw się! Dopóki produkty nie zostały spakowane, możesz je jeszcze anulować ze swojego zamówienia.

  • Na koncie użytkownika wybierz rubrykę Moje zamówienia
  • Kliknij na Zobacz zamówienie/Anuluj.
  • Jeśli chcesz anulować całe zamówienie, kliknij na Anuluj całe zamówienie, a jeśli chcesz zrezygnować z pojedynczego produktu, kliknij na Anuluj zamówienie produktu. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją na stronie.

  Ważne informacje:

  • Opcje Anuluj zamówienie produktu i Anuluj całe zamówienie są dostępne dla klienta wyłącznie przez ograniczony czas. Po jego upływie zamówienia nie da się już anulować.
  • Anulowanie zamówienia jest nieodwracalne. Możesz jednak ponownie zamówić artykuł, który przez pomyłkę anulowałeś.
  • Zamówienia, przy których skorzystałeś z bonu rabatowego, muszą zostać anulowane w całości.
  • Zmiana adresu po złożeniu zamówienia jest niemożliwa. Możesz jednak anulować zamówienie i ponownie wpisać właściwy adres.
  W górę
 • Jak mogę zmienić zamówiony produkt, jego rozmiar, bądź kolor?

  Zmiany produktów w obrębie złożonego zamówienia są niemożliwe. Jeśli chcesz wymienić produkt na inny, albo zdecydowałeś się na inny kolor, bądź rozmiar, musisz poczekać na przesyłkę, zwrócić ją i złożyć zamówienie od nowa.


  Wyjątek stanowi sytuacja, w której zamówiony przez Ciebie produkt nie został jeszcze przygotowany do wysyłki. W takim wypadku możesz po prostu anulować niechciany produkt i złożyć zamówienie od nowa (patrz: Anulowanie zamówienia). Informacje o etapie, na którym znajduje się Twoja przesyłka uzyskasz dzięki funkcji śledzenia przesyłki (patrz: Śledzenie przesyłki).

  Nach Oben
 • Jak mogę zmienić adres, bądź metodę płatności?

  Zmiana adresu zamówienia jak i metody płatności jest niemożliwa. Jeśli zmiana adresu polega na naniesieniu niewielkiej korekty (jak w przypadku literówki, bądź wprowadzenia błędnego numeru lokalu) należy skontaktować się z infolinią. Postaramy się spełnić prośbę, jednak każda sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie i nie możemy zagwarantować jej spełnienia.


  Wyjątek stanowi sytuacja, w której zamówiony przez Ciebie produkt nie został jeszcze przygotowany do wysyłki. W takim wypadku możesz po prostu anulować niechciany produkt i złożyć zamówienie od nowa (patrz: Anulowanie zamówienia). Informacje o etapie, na którym znajduje się Twoja przesyłka uzyskasz dzięki funkcji śledzenia przesyłki (patrz: Śledzenie przesyłki).

  Nach Oben
 • Co muszę zrobić, aby otrzymać fakturę VAT?

  Do każdego zamówienia dołączamy jedynie rachunek imienny. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT, należy wprowadzić dane (nazwa firmy, adres, numer NIP) w swoim koncie użytkownika, zgodnie z poniższym przykładem.


  Uwaga! Wprowadzenie danych jest możliwe jedynie przed złożeniem zamówienia. Po złożeniu zamówienia, zmiana danych do faktury jak i złożenie prośby o wystawienie faktury nie są już możliwe.

  W górę
 • Jakie są koszty wysyłki?

  Nie pobieramy ŻADNEJ opłaty za dostarczenie paczki. Również wysyłka zwrotna jest BEZPŁATNA. Wyjątkiem jest wysyłka ekspresowa, za którą naliczana jest opłata w wysokości 49,00 PLN.

  Nach Oben
 • Jakie firmy kurierskie dostarczają paczki Zalando?
  Nach Oben
 • Ile trwa dostawa?

  Dostawa zamówienia trwa od 3 do 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy, przygotowanie paczki oraz jej dostawę. Gdy przygotujemy Twoją paczkę do wysyłki, powiadomimy Cię o tym w e-mailu. Po opuszczeniu magazynu dostawa zajmuje od 1 do 3 dni roboczych.

  Nach Oben
 • Gdzie jest moja paczka?

  Po złożeniu zamówienia, produkty najpierw są kompletowane w magazynie, a potem transportowane do sortowni firmy kurierskiej. Po opuszczeniu sortowni , uruchomiona zostaje funkcja śledzenia przesyłki. W tym momencie otrzymasz od nas wiadomość e-mail z linkiem, dzięki któremu dowiesz się, gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka. Ważne! Funkcja ta nie jest aktywna od razu. Zazwyczaj musi upłynąć ok 24 godzin, a w wyjątkowych przypadkach nawet 48 godzin, aby link do strony FedEx http://www.fedex.com/pl/ zaczął działać. Dzień przed dostarczeniem paczki otrzymasz SMS-a od firmy kurierskiej z powiadomieniem, że następnego dnia nastąpi dostarczenie.

  Nach Oben
 • Co zrobić, gdy paczka nie dotarła?

  Jeśli czekasz na swoje zamówienie już ponad 7 dni roboczych, a kurier się z Tobą nie kontaktował w sprawie jej dostarczenia, koniecznie daj nam o tym znać! W ten sposób najszybciej będziemy mogli sprawdzić, gdzie znajduje się przesyłka, a w razie potrzeby, zlecić jej poszukiwanie. Powiadomimy Cię również, co robić dalej.


  Jeśli paczka nie dotarła, ponieważ kurier w chwili jej dostarczenia Cię nie zastał, nie oznacza to jeszcze, że została ona odesłana z powrotem do Zalando. Gdy paczki nie uda się dostarczyć za pierwszym razem, kurier podejmuje kolejną próbę dostarczenia, a w przypadku jej niepowodzenia, jeszcze jedną. Po trzech próbach, paczka trafia na krótki czas do lokalnego magazynu firmy kurierskiej i dopiero stamtąd zostaje odesłana do Zalando.

  Nach Oben
 • Ile kosztuje wysyłka ekspresowa?

  Wysyłka ekspresowa jest usługą dodatkową, za którą doliczana jest dodatkowa opłata wysokości 49,00 PLN.

  Nach Oben
 • Ile będę czekać na paczkę wysłaną ekspresem?

  Jeśli zamówienie zostało złożone do godziny 13:00 to kurier firmy DHL Express dotrze do Ciebie z paczką już następnego dnia roboczego, a jeśli po godzinie 13:00 to dostarczenie nastąpi po 2 dniach roboczych. Przewidywana data dostarczenia pojawi się w trakcie składania zamówienia. Ważne! DHL Express dostarcza paczki od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy.

  Nach Oben
 • Jak mogę wybrać wysyłkę ekspresową?

  Wybranie wysyłki ekspresowej, możliwe jest dopiero w trzecim kroku (3. Potwierdź) składania zamówienia.

  • W przypadku niektórych artykułów wybranie tej opcji nie jest możliwe.
  • Niektóre kody pocztowe nie są objęte tą usługą. Pełną listę wyłączonych kodów pocztowych znajdziesz tutaj.
  • Przesyłka ekspresowa jest możliwa dla następujących metod płatności: karta kredytowa, Przelewy24, PayPal, karta upominkowa.
  Nach Oben
 • Co zrobić, gdy wysyłka ekspresowa nie dotarła?

  Jeśli kurier DHL Express nie zastanie Cię w domu podczas pierwszej próby dostarczenia zamówienia, pozostawi w Twojej skrzynce na listy zawiadomienie z danymi kontaktowymi oraz instrukcją jak należy postępować w takim wypadku.

  Nach Oben
 • Ile mam czasu na zwrot?

  100 dni od momentu otrzymania przesyłki. Przyjmujemy jedynie nieużywane produkty. Możesz je przymierzyć jak w sklepie, ale uważaj, aby nie usunąć metek, ani nie ubrudzić ubrań. Buty powinny być sprawdzane na miękkim podłożu np.: dywanie.

  Nach Oben
 • Ile to kosztuje?

  W Zalando zwrot towarów jest całkowicie darmowy. Kurier odbiera przesyłkę z Twojego domu, a wszelkie koszty z tym związane ponosi nasza firma.

  Nach Oben
 • Jak dokonać zwrotu?

  1

  2

  3

  4

  1. Zaloguj się na swoim koncie na zalando.pl i kliknij na Zwróć artykuł - pojawi się lista wszystkich złożonych zamówień. Wybierz z listy właściwy numer zamówienia i kliknij Zwróć artykuł z tego zamówienia. Następnie zaznacz zwracany artykuł/ zwracane artykuły, powód zwrotu i naciśnij Dalej. Teraz będziesz musiał podać adres, spod którego kurier będzie odbierał paczkę oraz preferowaną datę i godzinę. W przypadku płatności za pobraniem zostaniesz poproszony również o dane bankowe do zwrotu należności. Nie zapomnij o podaniu numeru telefonu, aby kurier mógł się z Tobą łatwo skontaktować! Nie musisz niczego drukować. Wystarczy etykieta zwrotka, która znajduje się w Twojej paczce.
  2. Włóż oryginalnie zapakowany produkt do paczki i naklej na nią etykietę zwrotną, która znajduje się po prawej stronie dokumentów zwrotu załączonych do Twojego zamówienia. Prawie gotowe!
  3. W wyznaczonym terminie przekaż kurierowi FedEx paczkę z naklejoną nalepką zwrotną.
  4. Jak tylko paczka dotrze do nas i zostanie sprawdzona, zwrócimy Ci pieniądze. Zwrot pieniędzy zajmuje maksymalnie 14 dni, a forma zwrotu zależy od metody płatności wybranej podczas składania zamówienia:
  • płatność za pobraniem - zwrot pieniędzy na konto podane podczas procedury zwrotu
  • płatność Przelewy24 - kwota zostanie przelana przy pomocy Przelewy24
  • płatność kartą kredytową - zwrot pieniędzy na konto karty kredytowej
  • płatność PayPal - zwrot pieniędzy na konto PayPal
  • płatność kartą upominkową - zwrot wartości na saldo dodatnie do kolejnego wykorzystania w Zalando

  Wysyłka ekspresowa jest usługą dodatkową. W przypadku zwrotu, koszty wysyłki nie zostaną zwrócone.

  Nach Oben
 • Co, jeśli nie mam nalepki zwrotnej?

   W takiej sytuacji wydrukuj plik PDF zawierający formularz zwrotu i listy przewozowe dla kuriera. Aby dowiedzieć się jak to zrobić postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:


  1. Zaloguj się na swoim koncie na zalando.pl i kliknij na Zwróć artykuł - pojawi się lista wszystkich złożonych zamówień. Wybierz z listy właściwy numer zamówienia i kliknij Zwróć artykuł z tego zamówienia. Następnie zaznacz zwracany artykuł/ zwracane artykuły, powód zwrotu i naciśnij Dalej. Teraz będziesz musiał podać adres, spod którego kurier będzie odbierał paczkę oraz preferowaną datę i godzinę. W przypadku płatności za pobraniem zostaniesz poproszony również o dane bankowe do zwrotu należności. Nie zapomnij o podaniu numeru telefonu, aby kurier mógł się z Tobą łatwo skontaktować!
  2. Przygotowany formularz zwrotu może zostać teraz wydrukowany. Kliknij na pomarańczowy przycisk Wygeneruj dokumenty i rozpocznij drukowanie.
  3. Włóż oryginalnie zapakowany produkt do paczki i zapakuj do niej stronę nr 1 wydrukowanego formularza. Strony nr 2 i nr 3 z formularza to listy przewozowe. Przekaż je wraz z paczką kurierowi. Na jednym z nich kurier potwierdzi odbiór przesyłki. Zachowaj to potwierdzenie.

  Niezależnie od tego, czy dokumenty zwrotu zostały dołączone do paczki pamiętaj, że zawsze możesz wydrukować dodatkowy egzemplarz poprzez konto użytkownika.

  Nach Oben
 • Czy mogę dokonać zwrotu z innego kraju, niż ten, do którego składane było zamówienie?

  Zalando jest międzynarodową firmą, jednakże nasze lokalne sklepy internetowe działają w dalece zindywidualizowany sposób. Z tego też względu zwrotu towaru, należy dokonywać jedynie w obrębie kraju, w którym został zamówiony. Jeśli chciałbyś dokonać zwrotu z innego kraju niż kraj, do którego produkt został dostarczony, Zalando nie pokryje kosztów przesyłki zwrotnej, co oznacza, że w takim przypadku za przesyłkę zwrotną będziesz musiał zapłacić sam.

  Nach Oben
 • Chcesz coś wymienić?

  W Zalando wymiana towaru polega na dokonaniu zwrotu dokonanego zakupu i złożeniu oddzielnego zamówienia. Jeśli zamówiłeś produkt i okazał się np. za mały i jesteś zainteresowany zamówieniem większego rozmiaru, skorzystaj z procedury zwrotu (patrz. Zwrot), a produkt w większym rozmiarze zamów w oddzielnym zamówieniu.


  Ważne! Nie ma możliwości wymiany towaru w obrębie jednej transakcji, a przy zamówieniu nowego produktu, należy dokonać oddzielnej płatności.

  Nach Oben
 • Jak złożyć reklamację?

  Abyśmy mogli jak najszybciej rozpatrzyć Twoją reklamację, prosimy o telefon pod numer 800 702 952, skorzystanie z formularza kontaktowego, bądź przesłanie do nas krótkiego opisu powstania wady e-mailem na adres reklamacja@zalando.pl.

  Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego.

  Nach Oben
 • Jakie produkty nie podlegają reklamacji?
  • Naturalne zużywanie się obuwia.
  • Części wymienne np. fleki czy sznurówki.
  • Uszkodzenia mechaniczne (otarcie, rozerwanie, naderwanie bądź zadrapanie, oderwanie ozdób, zamka, gumy itp.), oraz uszkodzenia powstałe w wyniku braku lub nieprawidłowej konserwacji.
  • Uszkodzenia powstałe na skutek użytkowania obuwia i odzieży niezgodnie z przeznaczeniem.
  • Przebarwienia odzieży lub stóp przez obuwie wykonane na naturalnie barwionej podszewce.
  • Wygoda obuwia, przemakanie obuwia (o ile w opisie nie jest napisane, iż towar jest wodoodporny).
  Nach Oben
 • Jakie są warunki reklamacji?

  Reklamacji podlegają przedmioty oryginalnie wadliwe. Zalando odpowiada przed konsumentem za wady przedmiotu przez okres 2 lat od wydania tego przedmiotu.

  Od 25.12.2014 Zalando jest odpowiedzialne względem klienta, przez okres 2 lat od wydania produktu, za sprzedany produkt oryginalnie posiadający wadę fizyczną lub prawną (rękojmia).

  Zalando jest odpowiedzialne z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym produkcie w tej samej chwili. Wada fizyczna polega na niezgodności sprzedanego produktu z Umowa Sprzedaży. Podstawa prawna/ Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. nr 16, poz. 93 ze zm.).

  Nach Oben
 • Jak mogę zrealizować kupon rabatowy?

  Podczas procesu składania zamówienia wpisz kod kuponu rabatowego w przeznaczone do tego pole i potwierdź klikając na Zrealizuj. Jeśli wpisane dane były prawidłowe, wartość kuponu rabatowego zostanie odliczona od kwoty zamówienia. Można zrezygnować z użycia kuponu, klikając na przycisk X, znajdujący się po prawej stronie nad łączną kwotą zamówienia. Kod kuponu rabatowego możesz wpisać również na etapie wyboru płatności, w polu znajdującym się w dolnej części ekranu.

  1. Zrealizuj
  Nach Oben
 • Dlaczego mój kupon rabatowy nie działa?

  Jeśli nie możesz zrealizować swojego kuponu rabatowego przy zakupie, może to oznaczać, że któryś z poniższych warunków nie został spełniony:

  1. Przy jednym zamówieniu można wykorzystać tylko jeden kupon rabatowy.
  2. Kupony rabatowe są jednorazowego użytku i w przypadku zwrotu zamówionych artykułów tracą swoją ważność.
  3. Kupony rabatowe mogą zostać zrealizowane wyłącznie podczas procesu składania zamówienia, późniejsze odliczenie rabatu nie jest możliwe.
  4. Niektóre kupony rabatowe działają jedynie przy zakupach przekraczających konkretną sumę, która w takich przypadkach zawsze jest podana na kuponie.
  5. Kupony rabatowe posiadają termin ważności, który zawsze jest wyszczególniony na kuponie.
  6. Kupony rabatowe często przewidziane są jedynie na zakup konkretnych marek, kategorii lub określonych kampanii reklamowych.
  7. Kod kuponu rabatowego należy wpisać bez żadnych spacji przed ani pomiędzy znakami.
  Nach Oben
 • Co się stanie z rabatem, jeśli zwrócę produkt zakupiony z użyciem kuponu rabatowego?

  W przypadku zwrotu produktu, przy którego zakupie wykorzystano kupon rabatowy, na Twoje konto zostanie zwrócona kwota, za którą zakupiłeś produkt. Ponowne wykorzystanie tego samego kuponu rabatowego nie będzie możliwe.

  Nach Oben
 • Jak kupić kartę upominkową?

  Na stronie zalando.pl

  Znajdziesz je wybierając Karty upominkowe w dolnej części strony głównej pod nagłówkiem Zalando. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł wybrać rodzaj oraz wartość karty upominkowej. Możesz również spersonalizować kartę upominkową wpisując m.in. od kogo jest, dla kogo oraz formułując własną wiadomość (300 znaków).

  W punktach sprzedaży

  Karty upominkowe Zalando są także dostępne w punktach sprzedaży Komputronik, Inmedio, Relay, Media Expert oraz Kolporter. W punkcie sprzedaży kasjer aktywuje kartę upominkową skanerem i od tego momentu będzie gotowa do realizacji.

  Nach Oben
 • W jakiej formie wysyłane są karty upominkowe zakupione na zalando.pl?
  • E-mail wysłany na adres kupującego z kartą w pliku PDF przeznaczonym do wydruku.
  • E-mail wysłany na adres osoby obdarowywanej.
  Nach Oben
 • Jak mogę kupić większą ilość kart upominkowych?

  Jeśli zamierzasz kupić więcej niż 10 kart upominkowych, skontaktuj się z orders.giftvouchers@zalando.de.

  Nach Oben
 • Czy mogę kupić kartę upominkową o większej wartości?

  Możesz kupić kartę upominkową o większej wartości niż przewidują propozycje na stronie. W tym celu skontaktuj się z giftvouchers@zalando.de.

  Nach Oben
 • Jak zrealizować kartę upominkową?

  Kartę upominkową można zrealizować na dwa sposoby:

  1. Zaloguj się na swoje konto użytkownika na zalando.pl. Następnie wejdź w zakładkę „Moje karty upominkowe i saldo“. Po wpisaniu kodu karty upominkowej w przeznaczone do tego pole i kliknięciu na Zrealizuj, jej wartość zostanie automatycznie dopisana do Twojego salda.

  2. Podobnie jak przy realizacji kuponów rabatowych, podczas procesu składania zamówienia wpisz kod karty upominkowej w przeznaczone do tego pole i potwierdź klikając na Zrealizuj. Jeśli wpisane dane były prawidłowe, wartość karty zostanie odliczona od kwoty zamówienia. Możesz zrezygnować z realizacji karty upominkowej, klikając na przycisk X, znajdujący się na dole po prawej stronie nad kwotą łączną zamówienia.
  Nach Oben
 • Czy mogę spieniężyć otrzymaną kartę upominkową?

  Wypłata wartości karty w gotówce jest niemożliwa. W przypadku zagubienia kodu zakupionej wcześniej, za pośrednictwem strony zalando.pl, karty upominkowej, można poprosić o jego ponowne wysłanie. W takim przypadku lub w razie jakichkolwiek problemów związanych z realizacją bądź zakupem kart upominkowych, prosimy o kontakt pod adresem e-mail bony@zalando.pl.

  Nach Oben
 • Jak działają karty upominkowe?
  1. Przy jednym zamówieniu można wykorzystać więcej niż jedną kartę upominkową.
  2. W razie zwrotu zamówionych artykułów, wartość karty upominkowej jest dopisywana do salda dodatniego na koncie użytkownika i może być ponownie wykorzystana.
  3. W przypadku wykorzystania karty upominkowej przy zamówieniu o niższej kwocie niż wartość karty, różnica dopisywana jest do salda dodatniego na koncie użytkownika.
  4. Karty upominkowe mogą zostać zrealizowane wyłącznie podczas procesu składania zamówienia lub na koncie użytkownika przed złożeniem zamówienia, późniejsze odliczenie rabatu nie jest możliwe.
  5. Podczas wpisywania lub kopiowania kodu karty upominkowej należy zwrócić uwagę, żeby pomiędzy cyframi lub przed nimi nie było żadnych spacji.
  Nach Oben
 • Jak zwrócić produkt, kupiony z użyciem karty upominkowej?

  W przypadku zwrotu zamówienia wykorzystana kwota karty upominkowej zostanie dopisana do salda dodatniego na koncie użytkownika. Gdy łączna kwota zamówienia była wyższa niż wartość karty, dopłata zwracana jest na konto bankowe klienta.

  Saldo dodatnie można sprawdzić na swoim koncie użytkownika w zakładce „Moje karty upominkowe i saldo“.

  Takie same zasady jak przy zwrotach obowiązują w przypadku anulowania zamówienia lub niedostarczenia zamówionej paczki.

  Nach Oben
 • Za pobraniem

  Za zamówienie możesz zapłacić bezpośrednio przy odbiorze paczki od kuriera. Upewnij się, że podany adres jest prawidłowy i zawiera kompletne informacje potrzebne do doręczenia Ci paczki. Zwróć również uwagę na poprawność podanego numeru telefonu, ponieważ w dniu dostawy zostaniesz powiadomiony SMS-em, zawierającym również numer telefonu lokalnego oddziału FedEx. Pamiętaj, żeby przygotować odliczoną kwotę płatności. Kurier firmy FedEx nie jest zobowiązany do wydawania reszty.

  Nach Oben
 • Karta kredytowa

  W Zalando akceptujemy karty MasterCard i Visa. Karta kredytowa zostanie obciążona dopiero po wysłaniu przesyłki. W przypadku zwrotu towaru, kwota zostanie przelana z powrotem na rachunek Twojej karty kredytowej. Dane Twojej karty kredytowej są przesyłane za pomocą szyfrowania SSL. Dzięki temu wysokiemu standardowi bezpieczeństwa, zakupy w Zalando za pomocą karty kredytowej są zawsze bezpieczne. Verified by VISA oraz MasterCard Secure Code, dzięki specjalnym procesom szyfrowania, umożliwiają wyjątkowo bezpieczne przeprowadzenie transakcji w Internecie za pomocą karty kredytowej. Na stronie Zalando klient zostaje poproszony o podanie numeru karty kredytowej, na podstawie którego sprzedawca identyfikuje wystawcę karty. W zależności od indywidualnych ustawień konta bankowego, może nastąpić przekierowanie klienta do strony banku wystawcy. Zarówno w przypadku Verified by VISA jak i MasterCard Secure Code w trakcie przeprowadzania płatności klienci automatycznie zostaną przekierowani na stronę swojego banku. Tam następuje identyfikacja klienta, zazwyczaj poprzez podanie hasła (np. kod SMS wysłany na Twój numer telefonu komórkowego lub odczyt hasła wygenerowanego przez token). Jeśli tożsamość klienta zostaje potwierdzona, wówczas zostaje on ponownie przekierowany na stronę Zalando, gdzie proces zakupu zostanie sfinalizowany.

  Nach Oben
 • PayPal

  Wybierz płatność przez PayPal, a na koniec procesu składania zamówienia zostaniesz przekierowany bezpośrednio do systemu PayPal. Jeśli jesteś już klientem PayPal, możesz się tam zalogować za pomocą swoich danych użytkownika i potwierdzić płatność. Jeśli jesteś nowym klientem PayPal, możesz również zalogować się jako gość lub utworzyć nowe konto PayPal, a następnie potwierdzić płatność.

  Realizacja Twojego zamówienia rozpocznie się, gdy tylko płatność zostanie u nas zaksięgowana - przeważnie trwa to jedynie kilka minut. Po dokonaniu płatności w systemie PayPal, otrzymasz od nas potwierdzenie złożenia zamówienia. Zwróć jednak uwagę na to, że sporadycznie może dojść na stronach PayPal do błędów, na które nie mamy wpływu.

  W razie dalszych pytań dotyczących płatności, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Możesz to zrobić:

  • przez e-mail: service@zalando.pl
  • pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 080 211 (czynna od pon-niedz. w godz. 8-18).
  Nach Oben
 • Przelewy 24

  W Zalando możesz zapłacić szybkim przelewem internetowym. Wybierając tę metodę płatności zostaniesz przekierowany do systemu Przelewy24, w którym wskażesz swój bank. Następnie należy zalogować się za pomocą danych dostępu do bankowości internetowej oraz potwierdzić płatność. Z reguły zaksięgowanie pieniędzy odbywa się w ciągu kilku minut po dokonaniu przelewu. System Przelewy24 posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz wykorzystuje szyfrowanie SSL, zapewniające ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną i gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Po dokonaniu płatności wrócisz na stronę Zalando, a Twoje zamówienie zostanie pomyślnie złożone.

  Nach Oben
 • Dane konta Zalando
  Odbiorca:

  Zalando SE

  Adres (jeśli wymagane):

  Tamara-Danz-Str. 1 10243 Berlin

  Numer konta:

  98 1140 2062 0000 5412 3600 1001

  Nazwa banku:

  BRE Bank

  W tytule przelewu należy wpisać tylko numer zamówienia.

  Należy dokonać oddzielnych przelewów za każde złożone zamówienie.

  Nach Oben
 • Jak mogę zmienić domyślną metodę płatności?

  Domyślną metodę płatności możesz zmienić logując się na swoim koncie użytkownika. W zakładce „Moje metody płatności” możesz wybrać preferowaną opcję.

  1. Moje metody płatności
  2. Zarządzaj metodami płatności
  3. Dostępne metody płatności
  Nach Oben
 • Moje konto

  W zakładce „Moje konto“ masz możliwość wglądu do swoich bieżących i zrealizowanych zamówień, jak również utworzenia bądź zmiany swoich danych. W tym punkcie menu możesz również zarządzać swoimi bonami oraz newsletterami. Dla własnego bezpieczeństwa radzimy zawsze dokonywać zmian osobiście. Na wszelkie pytania chętnie odpowiedzą pracownicy naszego biura obsługi klienta.

  Kliknij na zakładkę „Moje konto“ i zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail oraz hasła.

  Gdy znajdziesz się już w koncie użytkownika, po lewej stronie znajdziesz menu „Moje konto”, możesz z niego wybierać interesujące Cię sekcje.

  Nach Oben
 • Moje zestawienie

  W zakładce „Moje zestawienie“ otrzymasz zestawienie dwóch ostatnich zamówień, a klikając na „Zobacz wszystkie“ - zestawienie łączne wszystkich przeprowadzonych przez Ciebie zamówień. Ponadto, możesz modyfikować swoje dane osobowe, dodać nowy adres oraz zarządzać swoimi newsletterami.

  Nach Oben
 • Moje zamówienia

  W zakładce „Moje zamówienia“ masz możliwość wglądu do swoich bieżących i zrealizowanych zamówień. W tym punkcie menu możesz o każdej porze sprawdzić, jaki status ma Twoje zamówienie, lub je anulować. Klikając na „Zobacz zamówienie“ otrzymasz szczegółowy opis pojedynczych zamówień.

  Aby anulować jeden z produktów lub całość zamówienia kliknij na „Zobacz zamówienie/Anuluj” i wybierz interesującą Cię opcję: „Anuluj całe zamówienie” lub „Anuluj produkt”. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

  Nach Oben
 • Moje zwroty

  Tutaj możesz sprawdzić status Twojej przesyłki zwrotnej i ponownie wydrukować dokumenty zwrotu. Znajdziesz również historię swoich zwróconych artykułów.

  Nach Oben
 • Zwróć artykuł

  W tym punkcie menu znajdziesz informacje dotyczące takich tematów jak: odstąpienie od umowy, wysyłka zwrotna i prawo zwrotu. W wypadku, gdy konieczna jest wysyłka zwrotna, możesz się dowiedzieć, jak przeprowadzić ją w szybki i prosty sposób.

  Nach Oben
 • Moje dane

  W tym punkcie menu masz możliwość zmiany imienia/nazwiska, adresu e-mail oraz hasła. Możesz również zapisać swój numer telefonu.

  • Aby zmienić lub dopisać wybrane dane, kliknij na pole, które ma zostać zapisane.
  • Wpisz swoje dane.
  • Następnie kliknij na przycisk "Zapisz", aby wprowadzić zmiany.
  Nach Oben
 • Moje adresy

  W zakładce „Moje adresy“ możesz zapisać adres, na który wystawiony zostanie rachunek oraz adres dostawy. Możesz również zapisać dodatkowe informacje dotyczące adresu.

  Pamiętaj, że zmian w adresie można dokonywać jedynie przed procesem złożenia zamówienia. Wszelkie późniejsze zmiany nie mogą zostać uwzględnione ze względów bezpieczeństwa.

  Nach Oben
 • Moje metody płatności

  Klikając na punkt menu „Moje rodzaje płatności“ można zapoznać się ze wszelkimi dostępnymi rodzajami płatności. Można tam również ustawić swoją preferowaną metodę płatności jako standardowy rodzaj płatności. Po prawej stronie masz podgląd aktualnie wybranego, standardowego rodzaju płatności. Po lewej stronie pokazane są natomiast alternatywne rodzaje płatności. Więcej informacji na temat naszych rodzajów płatności znajdziesz w pomocy w zakładce "Rodzaje płatności".

  Jak mogę zmienić mój standardowy rodzaj płatności?

  Aby wybrać inny rodzaj płatności niż aktualnie ustawiony, należy kliknąć na link „Ustaw jako standardowy rodzaj płatności“.

  Jak mogę zapisać dane mojej karty kredytowej?

  Podczas składania pierwszego zamówienia musisz wybrać rodzaj płatności. Jeśli zdecydujesz się na metodę „Płatność kartą kredytową“, Twoje dane zostaną zaszyfrowane i zapisane w Twoim koncie do kolejnego zamówienia. Ze względów bezpieczeństwa musisz przy każdym zamówieniu podać numer kontrolny Twojej karty. W ten sposób ułatwiamy i przyspieszamy kolejne procesy składania zamówienia.

  Jak mogę zmienić dane mojej karty kredytowej?

  Po kliknięciu na przycisk "Dodaj nową kartę kredytową" otworzy się strona, na której możesz zapisać dane swojej karty kredytowej.

  • Wybierz swoją kartę kredytową.
  • Wpisz w odpowiednie pola nazwisko właściciela karty kredytowej, numer karty kredytowej oraz okres ważności podany na karcie, jak również numer kontrolny karty.
  • Masz możliwość ustawienia płatności kartą kredytową jako standardowego rodzaju płatności już podczas wpisywania danych, stawiając haczyk w odpowiednim polu.
  • Potwierdź wpisywane dane klikając na "Zapisz".
  • Po zapisaniu wrócisz automatycznie do zestawienia Twoich rodzajów płatności.
  • Teraz możesz usunąć nieużywaną przez Ciebie kartę kredytową klikając na przycisk „Usuń kartę kredytową".
  Nach Oben
 • Jak korzystać z kart upominkowych i salda?

  W punkcie menu „Moje karty upominkowe i saldo” możesz doładować saldo na Twoim koncie Zalando. Możesz tu również wykorzystać przy rozliczeniu kolejnych zamówień wcześniej zakupione karty upominkowe.

  Jak mogę doładować stan mojego konta?

  - Wpisz kod karty upominkowej w przeznaczone do tego celu pole i kliknij na przycisk "Zrealizuj".
  - Po odświeżeniu strony, możesz zobaczyć stan swojego konta.

  Jak mogę wykorzystać stan mojego konta przy składaniu zamówienia?

  Podczas procesu składania zamówienia masz możliwość wyboru między dwiema metodami płatności. Jeśli masz już ustawiony standardowy rodzaj płatności, możesz klikając na przycisk "Kasa" przejść bezpośrednio do swojego zestawienia zamówienia.

  • Aby zmienić rodzaj płatności, należy kliknąć na stronie potwierdzenia zamówienia w punkcie „Rodzaj płatności“ na „Edytuj“.
  • Jeśli stan Twojego konta jest dodatni, w tym miejscu na pierwszej pozycji pojawi się rodzaj płatności „Wykorzystaj stan konta“.
  • Wybierz ten rodzaj płatności, aby wykorzystać kwotę ze stanu konta podczas bieżącego zamówienia.
  • Kliknij na przycisk „Dalej“.
  • Powrócisz teraz do zestawienia swojego zamówienia.

  Jeśli nie masz ustawionego jeszcze żadnego rodzaju płatności, to po wpisaniu swojego adresu dotrzesz do punktu 2. procesu składania zamówienia i możesz wybrać tam rodzaj płatności „Wykorzystaj stan konta“. W następnej kolejności kliknij na przycisk „Dalej“, aby przejść do zestawienia zamówienia.

  Więcej informacji na temat zakupu, wysyłki i realizacji kart upominkowych znajdziesz w pomocy w zakładce „Karty upominkowe i kupony“.

  Nach Oben
 • Moje newslettery

  Jeśli chcesz regularnie otrzymywać informacje o najnowszych trendach i ofertach Zalando.pl, możesz subskrybować nasz newsletter w punkcie menu „Moje newslettery“. W tym samym punkcie możesz również zrezygnować z subskrybcji newslettera oraz wszelkich innych e-maili reklamowych.

  Nach Oben
 • Moja lista życzeń

  Jeśli jesteś zalogowany na Zalando.pl, możesz podczas zakupów zapamiętywać ulubione artykuły do momentu kolejnej wizyty. W tym celu na stronie danego artykułu masz do dyspozycji przycisk „Dodaj do listy życzeń“. Również w koszyku znajdziesz możliwość dodania artykułów do listy życzeń. Artykuły znajdujące się na liście życzeń możesz obejrzeć przy każdym zalogowaniu w swoim koncie użytkownika w pasku menu (po prawej stronie na górze), jak również w punkcie menu „Moja lista życzeń“ w koncie użytkownika, bez potrzeby ponownego ich wyszukiwania w sklepie internetowym.

  Jeśli zdecydujesz się na zakup artykułów zapisanych na liście życzeń, możesz bezpośrednio stamtąd włożyć je do koszyka. Po złożeniu zamówienia artykuły te będą automatycznie usunięte z listy życzeń. Można również samemu usunąć pojedyncze artykuły z listy życzeń. W tym celu należy kliknąć na “Usuń artykuł” pod oznaczeniem artykułu.

  Nach Oben
 • Czym jest newsletter Zalando?

  Nasz newsletter to przesyłane drogą e-mailową najświeższe informacje na temat mody i trendów oraz dostęp do ekskluzywnych zniżek i promocji. Z newsletterów możesz się dowiedzieć wszystkiego o nowych markach, modelach, kategoriach produktów. Zamawiając newsletter Zalando będziesz zawsze na czasie z naszymi specjalnymi ofertami.

  Nach Oben
 • Jakie są korzyści?
  • Nowości i trendy Będziemy Cię regularnie informować o nowościach w dziedzinie trendów, butów i mody.
  • Wyprzedaże Jako pierwszy dowiesz się o akcjach rabatowych i będziesz mógł skorzystać z aktualnych ofert, zanim zrobią to inni.
  • Kupony rabatowe Masz możliwość skorzystania z ekskluzywnych kuponów rabatowych i promocji dostępnych wyłącznie dla odbiorców newslettera.
  Nach Oben
 • Jak często będę otrzymywać newsletter?

  Dwa razy w tygodniu otrzymasz newsletter, dotyczący takich tematów jak trendy, nowości i promocje. W zależności od Twojego wyboru, jego treść będzie dotyczyła produktów dla kobiet lub dla mężczyzn. Dodatkowo będziemy okazjonalnie wysyłać newslettery okolicznościowe.

  Nach Oben
 • Jak zapisać się na newsletter?

  Aby zapisać się na newsletter, wpisz TUTAJ swój adres e-mail i kliknij na przycisk "Kobieta" lub „Mężczyzna”, w zależności od tego, który newsletter bardziej Cię interesuje.
  Jeśli posiadasz już konto użytkownika, możesz zamówić newsletter w punkcie menu "Moje newslettery".

  Subskrypcja poprzez konto użytkownika lub w trakcie rejestracji umożliwia nam wysyłanie newslettera dopasowanego do Twoich upodobań.

  Nach Oben
 • Jak mogę zrezygnować z subskrypcji?

  Z subskrypcji zrezygnować możesz poprzez kliknięcie w link "Wypisz się z newslettera", który znajduje się w prawym górnym rogu oraz na samym dole każdego otrzymanego newslettera.

  Zrezygnować możesz również po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika. W tym celu należy udać się do menu: Moje konto - Moje newslettery, po czym kliknąć w link potwierdzający rezygnację z subskrypcji.

  Aby zrezygnować z otrzymywania newslettera możesz również skontaktować z naszym biurem obsługi klienta.

  Ważne: nie przenoś newslettera do folderu SPAM w Twojej skrzynce pocztowej, bowiem może się zdarzyć, że również inne e-maile od Zalando (np. potwierdzenia zamówienia) nie będą prawidłowo odbierane i automatycznie przenoszone do SPAMU.

  Nach Oben
 • Dlaczego mimo subskrypcji nie otrzymuję newslettera?

  W celu sfinalizowania subskrypcji newslettera Zalando, konieczne jest potwierdzenie subskrypcji poprzez kliknięcie w link znajdujący się w e-mailu, który otrzymałeś od nas po dokonaniu rejestracji.

  Prosimy upewnij się, iż potwierdziłeś subskrypcję poprzez kliknięcie we wspomniany link.

  Może aktywowałeś w Twojej skrzynce pocztowej filtr spam? Dodaj adres agata.zalando@service.zalando.pl do książki adresowej, aby nasz newsletter pojawiał się w folderze „Odebrane“.

  Prosimy o nie umieszczanie newslettera w folderze SPAM, bowiem może się zdarzyć, że również inne e-maile od Zalando (np. potwierdzenia zamówienia) nie będą prawidłowo odbierane.

  Korzystasz z poczty Gmail? Kliknij tutaj aby dowiedzieć się o ważnych zmianach w skrzynce odbiorczej.

  Nach Oben
 • Dlaczego otrzymuję newsletter, mimo braku subskrypcji?

  Jeśli pomimo braku subskrypcji nadal otrzymujesz od nas newslettery, prosimy, abyś upewnił się, czy na pewno zrezygnowałeś z subskrypcji, wybierając jedną z trzech opcji wymienionych w punkcie: "Jak mogę zrezygnować z subskrypcji?” znajdujących się powyżej.

  Po rezygnacji z subskrypcji prosimy o odrobinę cierpliwości - zarejestrowanie zmian w systemie może zająć do kilku dni. W związku z tym może zdarzyć się, iż tuż po rezygnacji otrzymasz od nas jeszcze jeden newsletter.

  Nach Oben
 • Co to są ciasteczka (ang. cookies)?

  Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi, zapisywanymi na Twoim komputerze podczas korzystania ze stron internetowych. Zawierają one informacje, które są przechowywane przez przeglądarkę internetową i odczytywane podczas kolejnych odwiedzin na danej stronie. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania strony, podczas gdy inne mają przede wszystkim ułatwić korzystanie ze stron internetowych poprzez zapisanie podanych danych (np. wybranego przez użytkownika języka). Dzięki ciasteczkom nie jest konieczne uzupełnianie tych informacji podczas każdej kolejnej wizyty na stronie.

  Nach Oben
 • Dlaczego Zalando korzysta z ciasteczek (cookies)?

  Zalando korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci większą wygodę podczas użytkowania naszej strony internetowej. Korzystanie z ciasteczek gwarantuje, że nie ma konieczności wprowadzania kilkakrotnie tych samych informacji, a tym samym ułatwia i usprawnia korzystanie z Zalando. Na przykład szybsze wyszukanie konkretnego produktu na stronie zgodnie z Twoimi preferencjami.

  Z myślą o swoich klientach Zalando wdrożyło najnowsze rozwiązania, obejmujące wykorzystanie ciasteczek, wymagane przez Dyrektywę o prywatności i łączności elektronicznej (Dyrektywa WE Parlamentu Europejskiego).

  W celu uzyskania dalszych informacji zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

  Nach Oben
 • Jak mogę wyłączyć ciasteczka?

  Możesz zmienić ustawiania Twojej przeglądarki internetowej, tak aby wyłączyć zapisywania ciasteczek. Jest to bardzo łatwe. Pamiętaj jednak, że po wyłączeniu ciasteczek, Twoja nazwa użytkownika oraz hasło nie będą już zapisane na żadnej stronie internetowej.

  Firefox:
  • Otwórz przeglądarkę Firefox
  • Kliknij na klawiaturze przycisk „Alt”
  • Na górze w pasku narzędzi wybierz „Narzędzia”, a następnie pozycję „Opcje”
  • Przejdź do zakładki „Prywatność”
  • W pozycji Historia Program Firefox należy wybrać opcję: „będzie używał ustawień użytkownika”. Następnie należy odznaczyć opcję “Akceptuj ciasteczka” i zapisać ustawienia.
  Internet Explorer:
  • Otwórz przeglądarkę Internet Explorer.
  • W menu kliknij na „Narzędzia”, a następnie wybierz pozycję „Opcje internetowe”
  • Przejdź do zakładki „Prywatność”
  • Klikając na przyciska „Zaawansowane” masz możliwość wyłączenia cookies, zgodnie z własnymi preferencjami
  Google Chrome:
  • Otwórz przeglądarkę Google Chrome
  • Kliknij ikonę menu
  • Wybierz ‘Ustawienia’
  • Wybierz “Pokaż ustawienia zaawansowane”, a następnie „Ustawienia treści…”
  • Po kliknięciu przycisku „Ustawiania treści…” pojawi się panel, do zmiany ustawień plików cookie, możesz je ustawić w zależności od własnych preferencji.
  Safari:
  • Otwórz przeglądarkę Safari
  • Wybierz z menu “Preferencje”, a następnie zakładkę „Prywatność” (Znajdziesz je w pasku narzędzi, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu programu, ikona przypomina koło zębate )
  • W sekcji „Akceptuj cookies” możesz wybrać czy i kiedy chcesz, aby cookies były akceptowane. Aby uzyskać więcej informacji kliknij przycisk „Pomoc”
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zapisanych ciasteczek, kliknij przycisk „Pokaż Cookies”.
 • Jak zbierać punkty PAYBACK?

  Aby zbierać punkty PAYBACK należy proces zakupowy rozpocząć od strony PAYBACK, następnie przejść do sklepu internetowego. Punkty naliczone zostaną tylko w przypadku przejścia do sklepu z narzędzi PAYBACK. Punkty nie zostaną naliczone w przypadku użycia przeglądarki IE 8 oraz starszych wersji IE, ponieważ te przeglądarki nie obsługują technologii wykorzystywanych do naliczenia punktów. Problemy z naliczeniem punktów mogą pojawić się, jeśli użytkownik korzysta z wtyczek typu AdBlock.

  W razie dalszych pytań związanych ze zbieraniem punktów PAYBACK należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • W jaki sposób dodać numer PAYBACK?

  Numer PAYBACK można dodać na poziomie serwisu www.payback.pl, lub w trakcie przekliku do sklepu. Aby zbierać punkty PAYBACK za każde zamówienie istnieje możliwość zapisania numeru PAYBACK w przeglądarce; numer PAYBACK zapisuje się w pliku Cookie. Do zapisania numeru w serwisie PAYBACK potrzebna jest aktywna obsługa plików Cookie.

  W razie dalszych pytań związanych z dodaniem numeru PAYBACK należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • Jaki przelicznik obowiązuje w sklepie?

  Za każde 2 zł wydane w sklepie uczestnik otrzymuje 1 ºP. Punkty naliczane są za każde zamówienie w sklepie. Koszty dostawy nie podlegają gratyfikacji punktowej.

  W razie dalszych pytań związanych z przelicznikiem PAYBACK należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • W jakim terminie punkty zostaną naliczone na konto uczestnika?

  Punkty podstawowe zostaną naliczone w przeciągu 30 dni od daty transakcji w sklepie. Punkty promocyjne zostaną naliczone do 45 dni od daty zakończenia promocji.

  W razie dalszych pytań związanych z terminem naliczania punktów PAYBACK należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • Jak mogę zbierać punkty promocyjne?

  Promocje PAYBACK można znaleźć na stronie PAYBACK w sekcji punkty online oraz w komunikacji marketingowej PAYBACK – newslettery i eKupony.

  W razie dalszych pytań związanych ze zbieraniem punktów promocyjnych PAYBACK należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • Co zrobić jeśli punkty nie zostały naliczone?

  Punkty PAYBACK naliczane są w przeciągu 30 dni (punkty podstawowe) i 45 dni od daty zakończenia promocji (punkty promocyjne). W sytuacji, gdy po tym terminie punkty nie są dostępne na koncie uczestnika należy skontaktować się z biurem obsługi klienta e-mailowo, telefonicznie lub wypełniając formularz na stronie internetowej PAYBACK:

  BOK PAYBACK: 801 044 440 (opłata zgodnie z taryfą operatora)
  bok@payback.pl
  Formularz w serwisie PAYBACK

  Nach Oben
 • Jak pobrać miarę?

  Jak prawidłowo określić swoje wymiary?

  W przypadku niektórych produktów, rozmiar na metce i na rachunku może różnić się od rozmiaru podanego w zamówieniu. Nie martw się! Przyczyną jest najczęściej różnica w rozmiarówce poszczególnych marek, np. rozmiar 40 francuskich marek jest równy rozmiarowi 38 w Polsce. Najlepiej przymierz produkty spokojnie w domu, aby przekonać się czy pasują.

  Aby prawidłowo określić wymiary ciała, powinnaś, jeśli to możliwe, być w bieliźnie, ponieważ luźniejsze ubranie wypaczy mierzone wymiary. Pamiętaj, aby wszystkie dane podane były w cm oraz żebyś trzymała centymetr zawsze poziomo, nie ściskając jednocześnie nim ciała. Dane dotyczą typowych rozmiarów, a nie rozmiarów specjalnych.

  Obwód klatki piersiowej (1):

  Aby prawidłowo określić obwód klatki piersiowej, należy zmierzyć klatkę piersiową w jej najszerszym miejscu.

  Obwód talii (2):

  Aby prawidłowo określić obwód talii, należy zmierzyć talię w jej najwęższym miejscu.

  Obwód bioder (3):

  Aby prawidłowo określić obwód bioder, należy zmierzyć biodra w ich najszerszym miejscu.

  Zewnętrzna długość nogi (4):

  Zewnętrzna długość nogi jest miarą, która jest niezbędna przy określaniu długości nogawki. Aby prawidłowo określić zewnętrzną długość nogi, należy zmierzyć odległość od biodra do podeszwy stopy przy wyprostowanej nodze. Wskazówka: kobiety mierzące 165-172 cm noszą zazwyczaj rozmiar długości spodni 32. Mierzące ponad 172 cm - rozmiar 34, a poniżej 165 cm - rozmiar 30.

  Wewnętrzna długość nogi (4):

  Wewnętrzna długość nogi jest miarą, która jest niezbędna przy określaniu długości nogawki. Do jej określenia należy zmierzyć wewnętrzną stronę nogi od krocza do podeszwy stopy przy wyprostowanej nodze.

  Obwód pod biustem:

  Aby zmierzyć obwód pod biustem, należy przyłożyć centymetr u nasady piersi.

  Wzrost:

  Aby prawidłowo określić wzrost, stań wyprostowana i zmierz odległość od czubka głowy do podeszwy stóp. Aby być naprawdę wyprostowaną, stań oparta plecami o ścianę i połóż sobie książkę na głowę. W ten sposób możesz być pewna, że przykładając centymetr, mierzysz swój prawidłowy wzrost.

  Obwód głowy:

  Aby zmierzyć obwód głowy, należy przyłożyć centymetr dookoła głowy na wysokości skroni. Pamiętaj, że tabela przedstawia jedynie wartości przybliżone, które mogą się różnić od wartości podawanych przez producenta! W związku z tym niektóre artykuły mogą różnić się nawet o cały rozmiar. Zaufaj własnemu doświadczeniu lub zdaj się na opinie innych klientów. Oto jeszcze jedna ogólna wskazówka: jeśli Twój wymiar znajduje się między dwoma rozmiarami, radzimy wybrać większy rozmiar lub zamówić oba rozmiary, a ten mniej pasujący zwrócić do nas bezpłatnie.

  Odzież damska

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód piersi
  2. Obwód talii
  3. Obwód bioder

  Tabela rozmiarów: Odzież damska

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar
  Obwód klatki piersiowej (cm)
  Obwód talii (cm)
  Obwód bioder (cm)
  XXS 32 74 - 77 61 - 63 83 - 85
  XS 34 78 - 81 62 - 64 86 - 89
  S 36 82 - 85 65 - 67 93 - 96
  M 38 86 - 89 68 - 71 97 - 100
  L 40 90 - 93 72 - 75 101 - 104
  XL 42 94 - 97 76 - 79 105 - 107
  XXL 44 98 - 101 80 - 84 108 - 112
  3XL 46 102 - 106 85-89 113 - 117

  Spodnie i jeansy damskie

  Informacje o pomiarze
  1. Obwód talii
  2. Obwód bioder

  Tabela rozmiarów: Spodnie i jeansy damskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar
  Rozmiar jeansów
  Obwód talii (cm)
  Obwód bioder (cm)
  XXS 32 24 - 25 61 - 63 83 - 85
  XS 34 26 - 27 62 - 64 86 - 89
  S 36 28 - 29 65 - 67 93 - 96
  M 38 29 - 30 68 - 71 97 - 100
  L 40 31 72 - 75 101 - 104
  XL 42 32 76 - 79 105 - 107
  XXL 44 33 80 - 84 108 - 112
  3XL 46 34 - 35 85 - 89 113 - 117

  Paski damskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Długość paska

  Tabela rozmiarów: Paski damskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar
  XXS 70
  XS 75
  S 80
  M 85
  L 90
  XL 95
  XXL 100
  3XL 105

  Rękawice damskie

  Informacje o pomiarze

  Pomiaru obwodu dłoni należy dokonać w najszerszym miejscu nad nadgarstkiem (bez kciuka). Centymetr powinien luźno obejmować dłoń.

  Tabela rozmiarów: Rękawice damskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar rękawic
  Obwód w cm
  XS 4,5 15,5
  XS 5 16
  S 5,5 16,5
  S 6 17
  M 6,5 18
  M 7 19
  L 7,5 20,5
  L 8 22
  XL 8,5 23
  XL 9 24
  Nach Oben
 • Typy figury

  Figura typu H

  Figurę typu H posiadają kobiety, mające zbliżony obwód bioder i ramion oraz wąską talię, a żaden z tych elementów nie rzuca się w ich sylwetce wyjątkowo w oczy. Gdy kupujesz bikini, pasują Ci z reguły obie części w tym samym rozmiarze.
  Na figurze tej najlepiej wyglądają proste kroje. Unikaj taliowanych bluzek i zbyt wyrafinowanych dekoracji. Proste linie pasują najlepiej. Dobrze wyglądają też wąskie spodnie, jak np. slim fit oraz biodrówki. To samo dotyczy dekoltów w serek i półokrągłych.

  Figura typu A

  Kobiety z figurą typu A mają w porównaniu z biodrami stosunkowo wąskie ramiona. Gdy kupujesz bikini, część górna jest zazwyczaj o rozmiar mniejsza niż dolna.
  Powinnaś podkreślić szczupłą część ciała i wysunąć ją na pierwszy plan, a tym samym odwrócić nieznacznie uwagę od bioder. Służą temu najlepiej głęboko wykrojone i wzorzyste bluzki. Spodnie i spódnice powinny być dopasowane i mieć raczej wyciszone kolory. Należy unikać dodatków na wysokości bioder. Idealne są jeansy typu bootcut i spodnie-dzwony.

  Figura typu V

  Kobiety z figurą typu V mają w przeciwieństwie do figury typu A biodra węższe niż ramiona. Taką sylwetkę mają często pływacy. Gdy kupujesz bikini, część górna jest zazwyczaj większa niż dolna.
  Przy zakupie ubrań powinnaś wybierać skromne, długie bluzki z dekoltem w serek, bowiem zmniejsza on optycznie ramiona. Spodnie i spódnice mogą natomiast być wzorzyste i jasne. Celem jest podkreślenie bioder i odwrócenie uwagi od ramion. Idealne są jeansy typu bootcut oraz biodrówki.

  Figura typu X

  Kobiety z dużym biustem, krągłymi biodrami o jednocześnie wąskiej talii posiadają figurę typu X. Tak samo jak u kobiet z figurą typu H, górna i dolna część bikini mają taki sam rozmiar.
  Kobiecie o figurze typu X pasuje z reguły wszystko. Celem jest podkreślenie za pomocą ubrania całej sylwetki. Radzimy zakładać taliowane bluzki oraz podkreślające figurę spodnie, jak np. jeansy z krojem slim fit lub bootcut. Tę kobiecą sylwetkę podkreślą jeansy z wysoką talią.

  Nach Oben
 • Typy spodni

  Bootcut

  Jeansy bootcut są, jak sama nazwa wskazuje, idealne do kozaków. Są one węższe w kolanach, za to na dole odrobinę szersze, aby móc wygodnie założyć kozaki pod spodnie. Dzięki temu krojowi sylwetka nabiera krągłości i wygląda bardzo kobieco. Krój bootcut jest najodpowiedniejszy dla kobiecych figur. Lekko rozszerzona nogawka wyrównuje szersze biodra, przedłuża krótkie nogi i sprawia, że delikatne sylwetki wyglądają bardziej kobieco. Bootcut to allrounder wśród krojów spodni.

  Rurki / slim fit

  Jeansy rurki lub tak zwane skinny jeans to bardzo wąskie, ciasno przylegające jeansy. Są one w dole zwężane, a tym samym przylegają do nogi nawet na końcu nogawki. Jeansy te bardzo mocno podkreślają figurę, dlatego krój ten jest odpowiedni przede wszystkim dla bardzo szczupłych sylwetek. Rada: wyjątkowo kobiece figury powinny łączyć takie jeansy z długą bluzką lub tuniką, a do tego zakładać szpilki, dodatkowo wydłużające nogę. Takie zestawienie jest wyjątkowo trendy. Szczupłe sylwetki powinny natomiast dodatkowo podkreślić swoją figurę, zakładając krótki i dopasowany top i łącząc całość z krótką kurtką.

  Regular / Straight Fit / Leg

  Nogawki mają prosty krój bez jakichkolwiek zwężeń czy poszerzeń. Dzięki takiemu krojowi figura wydaje się szczuplejsza. Krój ten nazywany jest również "kształtem papierosa". Ten typ spodni przeznaczony jest dla kobiet z krągłościami i jest "fajną" alternatywą dla skinny jeans. Spodnie te przylegają bowiem do nogi, nie są jednak tak ciasne jak rurki.

  Spodnie-marchewki

  Krój spodni-marchewek jest na górze bardzo szeroki, a na końcu nogawek bardzo zwężony. Spodnie przypominają swoim wyglądem marchew i stąd ich nazwa. Obecnie wyjątkowo modne są spodnie-marchewki z wysokim stanem. Pasują one osobom bardzo szczupłym lub z wąskimi biodrami. W przeciwnym razie łatwo uzyskać niekorzystny efekt. Spodni tych nie powinno się łączyć z długimi bluzkami, gdyż skraca to optycznie nogi i poszerza biodra.

  Spodnie-dzwony

  Spodnie-dzwony mają podobnie jak bootcut zwężone kolana. W porównaniu ze spodniami bootcut są one jednakże bardzo szerokie na dole nogawki. Sprawia to, że spodnie praktycznie zakrywają buty. W biodrach mają one jednak wąski krój. Ten rodzaj spodni pasuje praktycznie do wszystkich typów figury.

  Wide Fit

  Szerokie spodnie mają bardzo szeroki krój na całej długości nogawki. Na pośladkach są one jednakże wąskie. Taki rodzaj spodni nazywany jest też „Marlena”. Krój ten pasuje wyjątkowo dobrze kobietom z mocnymi udami, bowiem nie są one dodatkowo podkreślane dzięki szerokiemu krojowi na całej długości nogawek. Spodnie te nie nadają się jednak zbytnio przy szerokich biodrach, gdyż mają wysoki stan, optycznie poszerzający sylwetkę. Efekt ten nie jest już taki widoczny, gdy spodnie Marlena skrojone są na biodrach. Niskie kobiety powinny uważać, by spodnie Marlena nie były skrojone za szeroko, gdyż zmniejszy to optycznie ich sylwetkę. Ogólnie spodnie Marlena wydłużają i wyszczuplają nogę, a wyjątkowo dobrze wyglądają ze szpilkami.

  Boyfriend Jeans

  Ten modny krój wygląda, jakby się założyło spodnie swojego chłopaka. Jest to jakby niedbały, lekko biodrowy krój z szeroką nogawką. Bardzo wygodny, bowiem spodnie wyglądają, jakby były odrobinę za duże. Często spotykane jest też określenie "relaxed fit". Rada: warto podwinąć nieznacznie nogawkę i założyć wysokie czółenka lub szpilki. Wydłuża to optycznie nogę i zwęża szeroki kształt spodni.

  Biodrówki

  Biodrówki, jak sama nazwa wskazuje, kończą się na biodrach. Oznacza to, że stan jest bardzo niski i kończy się na wysokości bioder, nie dochodząc do wysokości pępka. Biodrówki nie mają klasycznego kroju nogawek. Wielu producentów podaje w opisie swoich spodni, czy są to spodnie-biodrówki (low waist), spodnie normalnie skrojone bądź spodnie z wysokim stanem (high waist). Dlatego też przy każdym kupnie spodni powinno się zwracać uwagę na ich rodzaj. Niemniej jednak: kto chce dobrze wyglądać w biodrówkach, a ma tendencję do odkładania się sadełka, powinien tych spodni unikać, bowiem łatwo mu będzie uzyskać niekorzystny efekt.

  Chinos

  Chino to spodnie z tkaniny twill. Można je nosić na sportowo ze sneakersami i T-shirtem lub elegancko z pantoflami oraz koszulą lub bluzką.

  Nach Oben
 • Jak pobrać miarę?

  Jak prawidłowo określić swoje wymiary?

  W przypadku niektórych produktów, rozmiar na metce i na rachunku może różnić się od rozmiaru podanego w zamówieniu. Nie martw się! Przyczyną jest najczęściej różnica w rozmiarówce poszczególnych marek, np. rozmiar 40 francuskich marek jest równy rozmiarowi 38 w Polsce. Najlepiej przymierz produkty spokojnie w domu, aby przekonać się czy pasują.

  Aby prawidłowo określić wymiary ciała, powinieneś, jeśli to możliwe, być w bieliźnie, bowiem bardziej luźne ubranie wypaczy mierzone wymiary. Pamiętaj, aby wszystkie dane podane były w cm oraz żebyś trzymał centymetr zawsze poziomo, nie ściskając jednocześnie nim ciała. Dane dotyczą typowych rozmiarów, a nie rozmiarów specjalnych.

  Obwód klatki piersiowej (1):

  Aby prawidłowo określić obwód klatki piersiowej, zmierz klatkę piersiową w jej najszerszym miejscu.

  Obwód talii (2):

  Aby prawidłowo określić obwód talii, zmierz talię w jej najwęższym miejscu.

  Obwód bioder(3):

  Aby prawidłowo określić obwód bioder, zmierz biodra w ich najszerszym miejscu.

  Zewnętrzna długość nogi (4):

  Zewnętrzna długość nogi jest miarą, która jest niezbędna przy określaniu długości nogawki. Aby prawidłowo określić zewnętrzną długość nogi, zmierz odległość od biodra do podeszwy stopy przy wyprostowanej nodze.

  Wewnętrzna długość nogi (4):

  Wewnętrzna długość nogi jest miarą, która jest niezbędna przy określaniu długości nogawki. Do jej określenia należy zmierzyć wewnętrzną stronę nogi od krocza do podeszwy stopy przy wyprostowanej nodze.

  Wzrost:

  Aby prawidłowo określić wzrost, stań wyprostowany i zmierz odległość od czubka głowy do podeszwy stóp. Aby być naprawdę wyprostowanym, stań oparty plecami o ścianę i połóż sobie książkę na głowę. W ten sposób możesz być pewny, że przykładając taśmę mierniczą, mierzysz swój prawidłowy wzrost.

  Obwód głowy:

  Aby zmierzyć obwód głowy, przyłóż centymetr dookoła głowy na wysokości skroni. Pamiętaj, że tabela przedstawia jedynie wartości przybliżone, które mogą się różnić od wartości podawanych przez producenta! W związku z tym niektóre artykuły mogą różnić się nawet o cały rozmiar. Zaufaj własnemu doświadczeniu lub zdaj się na opinie innych klientów.

  Odzież męska

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód klatki piersiowej
  2. Obwód talii

  Tabela rozmiarów: Odzież męska

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar
  Obwód klatki piersiowej (cm)
  Obwód talii (cm)
  XS 44 86 - 89 76
  S 46 90 - 93 80
  M 48 94 - 97 84
  M/L 50 98 - 101 88
  L 52 102 - 106 92
  XL 54 107 - 109 98
  XXL 56 110 - 113 104
  3XL 58 114 - 117 110
  4XL 60 118 - 121 116

  Spodnie i jeansy męskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód w pasie

  Tabela rozmiarów: Spodnie i jeansy męskie

  Międzynarodowy
  rozmiar
  Rozmiar
  (normalny)
  Rozmiar
  (wąski)
  Rozmiar
  (krótki)
  Jeansy-
  obwód
  Obwód
  bioder
  XXS 42 86 22 28 88
  XS 44 88 23 29 90
  S 46 90 24 30 92
  31
  M 48 94 25 32 96
  L 50 98 26 33 100
  34
  XL 52 102 27 36 104
  XXL 54 106 28 38 108
  3XL 56 110 29 40 112
  4XL 58 114 30 42 116

  Garnitury męskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód klatki piersiowej
  2. Obwód w pasie

  Tabela rozmiarów: Garnitury męskie

  Rozmiar międzynarodowy

  Rozmiar

  Rozmiar
  (krótki)
  Rozmiar
  (długi)
  Obwód klatki piersiowej
  (cm)
  Obwód w pasie
  (cm)
  XS 44 22 88 86 - 89 75 - 78
  S 46 23 90 90 - 93 79 - 82
  M 48 24 94 94 - 97 83 - 86
  M/L 50 25 98 98 - 101 87 - 90
  L 52 26 102 102 - 106 91 - 94
  XL 54 27 106 107 - 109 95 - 99
  XXL 56 28 110 110 - 113 100 - 104
  3XL 58 29 114 114 - 117 105 - 120
  4XL 60 30 118 118 - 121 121 - 130

  Koszule męskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód szyi

  Tabela rozmiarów: Koszule męskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar kołnierzyka
  S 37
  38
  M 39
  40
  L 41
  42
  XL 43
  44
  XXL 45
  46
  3XL 47
  48
  4XL 49
  50

  Bielizna męska

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Obwód klatki piersiowej

  Tabela rozmiarów: Bielizna męska

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar bielizny
  Obwód w pasie (cm)
  XXS 2 74 - 77
  XS 3 78 - 81
  S 4 82 - 85
  M 5 86 - 89
  L 6 90 - 94
  XL 7 95 - 99
  XXL 8 100 - 104
  3XL 9 105 - 109
  4XL 10 110 - 114

  Paski męskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Długość paska

  Tabela Rozmiarów: Paski męskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Długość (cm)
  XS 80
  S 85
  M 90
  L 95
  XL 100
  XXL 105
  3XL 110
  4XL 115

  Rękawice męskie

  Informacje o pomiarze

  Pomiaru obwodu dłoni należy dokonać w najszerszym miejscu nad nadgarstkiem (bez kciuka). Centymetr powinien luźno obejmować dłoń..

  Tabela rozmiarów: Rękawice męskie

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar rękawic
  Obwód w cm
  S 7 19
  S 7,5 20,5
  M 8 22
  M 8,5 23
  L 9 24
  L 9,5 26
  XL 10 27
  XXL 11 29
  Nach Oben
 • Typy figury

  Szczupła postura

  Mężczyźni o dosyć szczupłej sylwetce powinni raczej unikać spodni typu straight leg. Sprane części spodni natomiast znakomicie odwracają uwagę od długich, szczupłych nóg. Bardzo dobrze wyglądają też jeansy typu slim fit, podkreślające nogi.
  Aby nieznacznie poszerzyć wąskie ramiona, warto zakładać koszulki z okrągłym wycięciem, wzorzyste, z aplikacjami lub dużymi logo.

  Normalna postura

  Mężczyźni o normalnej sylwetce mogą właściwie nosić wszystko. Chociaż zakładając jeansy slim fit łatwo można uzyskać niekorzystny efekt, gdyż podkreślają one mocno nogi. Co się zaś tyczy koszulek, bluz i swetrów, możesz praktycznie wybierać bez ograniczeń: nieważne czy wycięcie okrągłe czy w serek, ubranie wzorzyste czy z dużym logo - możesz nosić wszystko.

  Mocna postura

  Mężczyźni z tzw. „brzuszkiem piwnym“ powinni wybierać raczej luźniejsze ubrania z prostymi krojami, bowiem zwężają one sylwetkę. Unikać powinno się również dużych wzorów, gdyż podkreślają one jeszcze dodatkowo brzuch. Do optycznego zmniejszenia szerokich ramion dobrze nadają się ubrania z wycięciem w serek. Mężczyźni mocnej budowy ciała powinni również unikać spodni slim fit, gdyż podkreślają one dodatkowo brzuch.

  Nach Oben
 • Typy spodni

  Bootcut

  W jeansach bootcut stan znajduje się poniżej pępka, na wysokości bioder. Na udach spodnie bootcut mają normalną szerokość, za to na końcu nogawki są trochę bardziej wyeksponowane. Spodnie te pasują prawie wszystkim typom figury. Wydłużają one optycznie nogę i sprawiają, że wygląda się w nich szczupło. Można do nich nosić prawie każdy rodzaj butów – kozaki, sneakersy czy buty wsuwane.

  Slim Fit

  Spodnie slim fit określane są też jako skinny jeans i charakteryzują się bardzo wąskim krojem, dzięki któremu spodnie przylegają do nogi na całej jej długości. Z tego względu nie powinny ich nosić osoby o bardzo muskularnych nogach, bowiem łatwo wówczas uzyskać niekorzystny efekt.

  Straight Leg

  Spodnie typu straight leg mają zazwyczaj lekko obniżony stan oraz prostą linię nogawki na całej długości.

  Loose Fit

  Również te spodnie charakteryzują się lekko obniżonym stanem, lecz w przeciwieństwie do jeansów straight leg mają bardziej wyeksponowaną nogawkę, co sprawia, że spodnie są szersze i bardziej wygodne.

  Nach Oben
 • Dziecięce

  Odzież dziecięca

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Wzrost

  Tabela rozmiarów: Odzież niemowlęca

  Rozmiar
  Wiek (w miesiącach)
  Wzrost (cm)
  Waga (kg)
  50 0-1 45-50 3
  56 1-2 51-56 4
  62 2-4 57-62 5 - 6
  68 4-6 63-68 7 - 8
  74 6-9 69-74 9 - 10
  80 9-12 75-80 11
  86 12-18 81-86 12


  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Wzrost
  2. Obwód klatki piersiowej
  3. Obwód talii
  4. Obwód bioder

  Tabela rozmiarów: Odzież dziecięca

  Rozmiar
  Wiek (w latach)
  Wzrost (cm)
  Obwód klatki piersiowej (cm)
  Obwód talii (cm)
  Obwód bioder (cm)
  92 1,5 - 2 87 - 92 53 - 55 50 - 52 53 - 56
  98 2 - 3 93 - 98 54 - 56 51 - 53 55 - 58
  104 3 - 4 99 - 104 55 - 57 52 - 54 57 - 60
  110 4 - 5 105 - 110 56 - 58 53 - 55 59 - 62
  116 5 - 6 111 - 116 57 - 59 54 - 56 61 - 64
  122 6 - 7 117 - 122 58 - 62 55 - 58 63 - 67
  128 7 - 8 123 - 128 61 - 65 57 - 59 66 - 70
  134 8 - 9 129 - 134 64 - 68 58 - 61 69 - 73
  140 9 - 10 135 - 140 67 - 71 60 - 62 72 - 76


  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Wzrost
  2. Obwód klatki piersiowej
  3. Obwód talii
  4. Obwód bioder

  Tabela rozmiarów: Odzież dla nastolatek

  Rozmiar
  Wiek
  Wzrost (cm)
  Obwód piersi (cm)
  Obwód talii (cm)
  Obwód bioder (cm)
  146 10 - 11 141 - 146 70 - 74 61 - 64 75 - 79
  152 11 - 12 147 - 152 73 - 77 63 - 65 79 - 83
  158 12 - 13 153 - 158 76 - 80 64 - 67 82 - 87
  164 13 - 14 159 - 164 79 - 83 66 - 68 86 - 90
  170 14 - 15 165 - 170 82 - 86 67 - 70 89 - 94
  176 15 - 16 171 - 176 85 - 90 69 - 71 93 - 97
  188 16 - 17 177 - 188 70 - 74 61 - 64 75 - 79


  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Wzrost
  2. Obwód piersi
  3. Obwód talii
  4. Obwód bioder

  Tabela rozmiarów: Odzież dla nastolatków

  Rozmiar
  Wiek
  Wzrost (cm)
  Obwód piersi (cm)
  Obwód talii (cm)
  Obwód bioder (cm)
  146 10 - 11 141 - 146 70 - 74 61 - 64 75 - 79
  152 11 - 12 147 - 152 73 - 77 63 - 65 79 - 83
  158 12 - 13 153 - 158 76 - 80 64 - 67 82 - 87
  164 13 - 14 159 - 164 79 - 83 68 - 71 84 - 88
  170 14 - 15 165 - 170 82 - 86 70 - 73 87 - 91
  176 15 - 16 171 - 176 85 - 89 72 - 75 90 - 94
  188 16 - 17 177 - 188 88 - 95 74 - 81 93 - 100

  Rękawice dziecięce

  Informacje o pomiarze

  Pomiaru obwodu dłoni należy dokonać w najszerszym miejscu nad nadgarstkiem (bez kciuka). Centymetr powinien luźno obejmować dłoń.

  Tabela rozmiarów: Rękawice dziecięce

  Rozmiar międzynarodowy
  Rozmiar rękawic
  Obwód w cm
  1 12
  XS 2 13
  XS 3 14
  S 3,5 14,5
  S 4 15
  M 4,5 15,5
  M 5 16
  L 5,5 16,5
  L 6 17
  XL 6 18
  XL 7 19
  Nach Oben
 • Określanie rozmiaru

  Aby prawidłowo określić długość stopy, należy zmierzyć odległość od najdłuższego palca do końca pięty.
  Odległość tę można zmierzyć najłatwiej rysując prostą linię na kartce papieru i stawiając na tej linii najdłuższy palec i koniec pięty. Stopa powinna być obciążona, tak jak póżniej w bucie. Zaznacz na linii koniec pięty z jednej strony oraz koniec palca z drugiej. Zmierz długość linii, która odpowiada długości Twojej stopy i porównaj w tabeli, jakiemu rozmiarowi ona odpowiada. Powtórz tę samą czynność z drugą stopą, gdyż może się zdarzyć, że stopy różnią się między soba długością. W tym wypadku należy wybrać but pasujący do dłuższej stopy, w przeciwnym razie obuwie mogłoby cisnąć.
  Wysokość cholewki oraz obwód łydki opisują wysokość i szerokość kozaka. Aby sprawdzić wysokość kozaka, należy zmierzyć odległość od podeszwy stopy, poprzez kostkę, wzdłuż łydki. Kozak o wysokości 29 cm będzie się kończył w miejscu, gdzie centymetr pokaże 29 cm. Obwód łydki dotyczy najszerszego miejsca cholewki. Aby określić swoją szerokość łydki, należy luźno przyłożyć centymetr dookoła łydki w jej najszerszym miejscu.
  Inną opcją jest wydrukowanie naszego szablonu do mierzenia rozmiaru stopy i odczytanie na nim swojego rozmiaru obuwia. Szablon należy wydrukować na kartce A4, bez skalowania ustawień drukarki. W przeciwnym razie skala zostanie zmieniona i stanie się bezużyteczna. Przyłóż piętę w odpowiednim miejscu na szablonie, obciąż stopę i odczytaj przy dużym palcu swój rozmiar buta.
  Pamiętaj, że tabela przedstawia jedynie wartości przybliżone, które mogą odbiegać od danych producenta! W związku z tym niektóre buty mogą różnić się nawet o cały rozmiar. Zaufaj własnemu doświadczeniu lub zdaj się na opinie innych klientów.

  Obuwie damskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Długość stopy

  Tabela rozmiarów: Obuwie damskie

  EU
  US
  UK
  Długość stopy (cm)
  36 5 3 22,9
  36,5 5,5 3,5 23,4
  37 6 4 23,8
  38 6,5 5 24,3
  38,5 7 5,5 24,6
  39 7,5 6 25,1
  40 8 7 25,4
  40,5 8,5 7,5 25,8
  41 9 8 26,3
  42 9,5 9 26,7

  Obuwie męskie

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Długość stopy

  Tabela rozmiarów: Obuwie męskie

  EU
  US
  UK
  Długość stopy (cm)
  39 7 5 25,1
  40 7,5 6 25,4
  40,5 8 6,5 25,8
  41 8,5 7 26,3
  42 9 8 26,7
  42,5 9,5 8,5 27,1
  43 10 9 27,6
  44 10,5 10 28
  44,5 11 10,5 28,4
  45 11,5 11 28,9
  46 12 12 29,3
  46,5 12,5 12,5 29,7
  47 13 13 30,1
  48 13,5 14 30,6

  Obuwie dziecięce

  Informacje o pomiarze

  Rozmiary i wielkości mogą się różnić w zależności od producenta, marki i kształtu.


  1. Długość stopy

  Tabela Rozmiarów: Obuwie dziecięce

  Długość stopy (cm)
  Rozmiar
  Wiek (w latach)
  9,7 16 0 - 1
  10,4 17
  11 18
  11,5 19
  12,3 20
  13 21 1 - 3
  13,7 22
  14,3 23
  14,9 24
  15,5 25
  16,2 26
  16,8 27 4 - 6
  17,4 28
  18,1 29
  18,7 30
  19,4 31
  20,1 32 7 - 10
  20,7 33
  21,4 34
  22 35 ab 10
  22,5 36
  22,9 36,5
  23,4 37
  23,8 38
  24,3 38,5
  24,6 39
  25,1 40
  25,4 40,5
  25,8 41
  26,5 42
  Nach Oben
 • Rodzaje butów

  Kozaki

  Kozakami nazywane są wszystkie te buty, które mają cholewkę kończącą się powyżej kostki. W odróżnieniu od botków, mianem kozaków określamy te z cholewką co najmniej do dolnego końca łydki. Oprócz tego tym pojęciem określa się też elegancki i przylegający but. Kozaki, które same w sobie są klasyczne, powinno się nosić do równie klasycznych ubrań, jak np. spódnic do kolan z wełny lub tweedu. Wysokie kozaki wyglądają wyjątkowo ładnie z krótkimi spódnicami. Przy czym grube wełniane rajstopy nadają całości odrobinę lżejszego wyglądu.

  Boot

  Boot to rodzaj kozaków, które od klasycznych różnią się nie tyle wysykością cholewki, ile raczej samym rodzajem. Boot sa płaskimi, prostymi kozakami, z reguły na niskim obcasie. Jako przykład mogą tu posłużyć kozaki motocyklowe lub kozaki UGG. Kozaki boot można zakładać praktycznie do wszystkiego. Spódnica powinna być jednak krótka, ale można ją łączyć z getrami. Powinno się jednak zrezygnować z cienkich materiałów, takich jak jedwab czy szyfon, gdyż są one zbyt eleganckie dla takiego stylu.

  Botki

  Botki sa jakby podkategorią kozaków. Mianem tym określa się buty, których cholewka sięga mniej więcej do wysykości kostki. Fakt czy buty mają wysoki obcas, czy też są płaskie nie ma tutaj znaczenia. Botki mogą również oznaczać bardziej elegantszy rodzaj kozaków. Zakładając do botków spódnicę, nie powinno się tego łączyć z bluzkami XL lub z efektem warstwowym.

  Czółenka

  Czółenka to dosyć mocno wykrojone buty, ale okalające stopę dookoła. Wysokość obcasów w czółenkach może dochodzić nawet do 9,5 cm, istnieją jednak również warianty na niskim obcasie. Skromne, czarne czółenka muszą się znaleźć w szafce z butami każdej kobiety. Można je zakładać do wszystkiego: na imprezę albo rozmowę kwalifikacyjną, do skinny jeans czy też z klasycznymi spódnicami-ołówkami lub spódnicami z koła. Zakładając czółenka należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: im wyższe buty, tym dłuższa spódnica oraz im bardziej zwariowane buty, tym skromniejszy strój!

  Sandały i sandałki

  Sandały to buty składające się z podeszwy oraz pasków okalających stopę. Zwykłe sandały maja płaską podeszwę, damskie sandałki moga jednak mieć wysoki obcas. Sandały można nosić niemal do każdego stroju. Skórzane wyglądają wyjątkowo dobrze z szortami, lekkim topem oraz zabawnymi dodatkami. Dobrze komponują się one również z jeansami czy lekkimi plisowanymi spódnicami. Nie powinno się ich jednak łączyć ze spódnicami-ołówkami. Sandałki na obcasie można nosic latem również do bardziej eleganckich strojów, a nawet spódnic-ołówków, jeśli jest to akurat skromny model. Wyjątkowo ładnie wygląda torebka dopasowana kolorystyczne do sandałków. Uwaga na zbyt wysokie obcasy: na to mogą sobie pozwolić jedynie kobiety mające dużo praktyki, gdyż cienkie paski nie trzymają zbyt mocno, a cienki wysoki obcas dodatkowo utrudnia chodzenie. Osoby nie mające wprawy powinny więc wybierać raczej modele na koturnie lub z drewnianymi obcasami.

  Baleriny

  Baleriny to płaskie buty, w które łatwo wsunąć stopę, zawdzięczające swoją nazwę podobieństwu z baletkami. Można je zakładać na każdą okazję , bowiem są one dostępne w najróżniejszych stylach i wzorach. Baleriny są idealną alternatywą dla butów na wysokim obcasie. Na chwilę obecną najmodniejszym połączeniem są baleriny wraz ze spodniami 7/8.

  Sneakersy

  Buty sportowe noszone na co dzień, a nie podczas uprawiania sportu nazywane są sneakersami. Przy czym nie muszą one wyglądać jak typowe obuwie sportowe. Swoim wyglądem przypominają one raczej sportowe buty uliczne. Zazwyczaj noszone są do długich jeansów. Jednakże kto zdecyduje sie na zakładanie ich latem do krótkich spodni, powinien wogóle zrezygnować z noszenia skarpetek lub co najwyżej wybrać krótkie, niewystające skarpety.

  Szpilki

  W szpilkach obcas podnosi piętę bardzo wysoko, podczas gdy palce opierają się na ziemi. Tak ułożona stopa sprawia, że nogi optycznie się wydłużają i są szczuplejsze. Tak zwane "low heels" to szpilki o obcasie do 6 cm, "mid heels" maja obcas 6-8,5 cm, a prawdziwe "high heels" muszą mieć wysokość obcasa przekraczającą 8,5 cm! Nie ma znaczenia, czy jest to but odkryty czy zakryty. Tak samo, jak w przypadku czółenek obowiązuje zasada: im bardziej ekstrawagancki but, tym skromniejsza powinna być reszta stroju.

  Mokasyny

  Mokasyny są skórzanymi butami bez obcasów, do których łatwo wsunąć nogę. Cholewka ciągnie się pod stopą w taki sposób, że but składa sie z jednego kawałka skóry. Na wierzchu cholewka zszyta jest z dodatkowym kawałkiem skóry. Mokasyny przeżywają właśnie swój renesans. Pasują one do luźnego stylu hippie czy bohemian z postrzępionymi szortami i tuniką. W bardziej eleganckim wydaniu mokasyny można nosić do spodni 7/8 lub do spódnicy-ołówka.

  Peeptoe

  Buty peeptoe charakteryzują się tym, że mają one z przodu niewielki otwór, przez który widoczne są 2-3 palce. Buty te dostępne są zarówno w wariancie na obcasie i bez. Peeptoe pasują praktycznie do wszystkiego, od jeansów do stroju biznesowego. Kobieta, która zakłada takie buty, wygląda zawsze elegancko i bardzo kobieco. Wzrok przyciągają zwłaszcza buty na platfomie! Kobiety niezadowolone z wyglądu swoich palców stóp przyjmą buty peeptoe jako błogosławieństwo. Niewielki otwór odkryje maksymalnie kilka palców, które w bucie są dobrze uformowane. Do butów peeptoe w przeciwieństwie do sandałków można zakładać rajstopy.

  Sznurowane

  Buty sznurowane to buty zawiązywane za pomocą sznurówek. Najpopularnieszymi wśród nich są buty biznesowe. Do tej kategorii zaliczają się jednak również buty trekkingowe czy zwykłe buty skórzane. Od niedawna ponownie kobiety zaczęły nosić coraz częściej buty sznurowane. Styl ten nazywany jest dandy-look. Buty ze sznurówkami noszone są wówczas w luźnym stylu do skinny jeans lub spodni-marchewek.

  Buty wsuwane

  Buty wsuwane to lekkie obuwie, w które łatwo jest wsunąć stopę. Latem często noszone są bez skarpetek. Buty wsuwane w stylu marynarskim, bądź w zabawnych kolorach mogą stać się interesującym elementem przyciągającym uwagę. Najlepiej wyglądają do stroju luźnego, jeansów 7/8 oraz do krótkich sukienek.

  Nach Oben
 • Aplikacja Zalando

  Aplikacja Zalando umożliwia Ci robienie zakupów bezpośrednio z Twojego smartphona lub tabletu. Odkryj ogromny wybór produktów i kategorii, dodawaj je wygodnie do listy życzeń i synchronizuj z Twoim kontem użytkownika. Przesyłka i zwrot są zawsze gratis. Ściągnij darmową aplikację Zalando i przekonaj się, jak wygodne i bezpieczne mogą być zakupy online.

  W górę

Witamy w sekcji pomocy Zalando

Wybierz jeden z tematów dostępnych w nawigacji po lewej stronie

Zakupy w Zalando są łatwe i przyjemne
Nasze wideo odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące zakupów przez internet w Zalando.
Miłego oglądania!

Obejrzyj wideo (1:00)