accountaccountbagbagzalando logomenu

Pomoc i kontakt

przesyłka i zwrot gratis

100-dniowe prawo zwrotu

Kaszmir dla kobiet

Gwarantowany towarzysz przytulania!

Co sprawia, że kaszmir jest taki wyjątkowy?

Właściwie żaden inny materiał nie jest tak aksamitny, a przy tym doskonale utrzymujący ciepło! Dlatego też tak bardzo szalejemy na jego punkcie! Prosty sweterek z golfem z tej delikatnej tkaniny wygląda elegancko i ekskluzywnie.

Staw czoło mrozom dzięki ciepłym produktom z kaszmiru

Nic nie jest w stanie przebić kaszmiru pod kątem jego elegancji, stylu oraz funkcjonalności. Te naturalne włókna są 3 razy cieplejsze niż owcza wełna, dzięki czemu skuteczniej utrzymują ciepło tym samym pozwalając skórze oddychać.

Nasze ulubione kaszmirowe rzeczy

Nasze top marki dla kaszmirowych rzeczy

Jak dbać o kaszmirowe rzeczy?

Jak dbać o kaszmir

Pielęgnacja krok po kroku

Wysoka jakość na lata

Opanowanie podstawowych zasad pozwoli na utrzymanie doskonałej kondycji Twoich ulubionych ubrań z kaszmiru. Dzięki czemu przez wiele sezonów będziesz mogła się cieszyć miękkością i aksamitnością kaszmiru. Delikatna wełna jest bardzo wyjątkowa, dlatego wymaga wyjątkowego traktowania.

Pranie

Kaszmir najlepiej prać mniej więcej po każdym czwartym noszeniu, zarówno ręcznie lub nawet w pralce – przewrócony na lewą stronę w programie do prania wełny przy maksymalnie 30 stopniach. Pamiętaj dodać specjalny proszek do prania wełny i pomiń płyn do płukania. Pod koniec prania kaszmir należy wirować na niskich obrotach, aby nie wyciągnąć z pralki zbyt mokrej oraz ciężkiej tkaniny i móc ją szybciej wysuszyć.

Suszenie

15-minutowe suszenie w suszarce zimnym powietrzem jest proste, a jednocześnie ponownie podnosi włókna. Alternatywna metoda suszenia: rozłóż kaszmirową odzież na stojącej suszarce, ale pod ubranie podłóż frotowy ręcznik. Nigdy nie zawieszaj mokrych ubrań kaszmirowych na wieszakach, gdyż stracą swój kształt.

Usuwanie zmechaconych kuleczek

Faktem jest, że nawet wysokiej jakości kaszmir podlega pillingowi (mechaceniu). Małe węzełki powstają poprzez tarcie luźnych włókien – przede wszystkim na przedramionach, mankietach lub w miejscach, gdzie o ubranie ociera się pasek torebki. Dzięki golarce do ubrań można bardzo łatwo usunąć kuleczki, jeżeli tkanina jest gładka. W przypadku wzorów warkoczowych i żeberkowych wykorzystaj specjalny grzebień do kaszmiru. Z czasem zauważysz, że zjawisko pillingu będzie coraz mniejsze, ponieważ luźne włókna będą zanikać.

Przechowywanie

Zanim schowasz kaszmirowe ubrania na dłuższy czas do szafy (gdzie będą czekać na zimę), powinny być wyprane i całkowicie suche. Aby uniknąć tarcia, owiń rzeczy w delikatny papier i przechowuj w pozycji leżącej. Wykorzystaj woreczki z lawendą, drewnem sandałowym lub aromatem szałwiowym, których zapach ochroni kaszmir przed molami.

Zainteresuje Cię także