accountaccountbagbagzalando logomenu

Pomoc i kontakt

przesyłka i zwrot gratis

100-dniowe prawo zwrotu

Kaszmir dla mężczyzn

Aksamitny komfort noszenia sam w sobie!

Niezwykłość kaszmiru:

Dlaczego warto zainwestować w kaszmirową odzież? Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko! Luksusowa wełna jest nieporównywalnie miękka i lekka, a ponadto doskonale utrzymuje ciepło. Przy czym zarówno odzież jak i akcesoria są niezwykle cienkie, a dzięki czemu nieograniczające ruchów.

Kaszmir doskonały na zimę

Jak tylko temperatury mocno spadają, od razu każdy chętnie zakłada cieplejsze rzeczy. W takich momentach zapamiętaj, że czysty kaszmir jest trzykrotnie cieplejszy od wełny owczej! Niemniej jednak połączenie naturalnych włókien takich jak wełna i kaszmir również pozwala na utrzymanie ciepła, a także umożliwia Twojej skórze swobodne oddychanie. Dodatkowo mieszanki włókien są często bardziej przystępne.

Nasze ulubione kaszmirowe rzeczy

Nasze top marki dla kaszmirowych rzeczy

Jak dbać o kaszmir?

Podstawowy przewodnik po pielęgnacji

Wysoka jakość na dłużej

Super miękki i super elegancki! Luksusowa wełna jest czymś wyjątkowym i dlatego też potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Znajomość poniższych prostych sztuczek pozwoli Ci odpowiednio zadbać o kaszmirowe rzeczy, dzięki czemu będą Ci one dłużej służyć.

Pranie

Regularne pranie w pralce (mniej więcej po każdym czwartym noszeniu) nie szkodzi kaszmirowi, a wręcz pielęgnuje. Możesz prać go ręcznie bądź wykorzystać program w pralce przeznaczony do prania wełny przy maksymalnie 30 stopniach. Zastosuj proszek do prania wełny i zrezygnuj z dodania płynu do płukania. Pod koniec prania włącz krótkie wirowanie, aby odzież wyjmowana z pralki nie była zbyt mokra i ciężka.

Suszenie

Świeżo wyprane kaszmirowe ubrania najlepiej umieścić na 15 minut w suszarce i suszyć je na zimno. Kaszmirowe rzeczy należy suszyć w poziomie, dlatego rozłóż je płasko na ręczniku np. na stojącej suszarce i pozostaw do wyschnięcia. Zwróć szczególną uwagę, aby żadna część nie zwisała z suszarki.

Usuwanie zmechaconych kuleczek

Pilling (splątane, małe węzełki) nie są oznaką niskiej jakości. Powstają one w sposób naturalny z luźnych włókien wełny poprzez tarcie. Przy pomocy elektrycznej golarki do tkanin można usunąć niedoskonałości na gładkich dzianinowych tkaninach. W przypadku swetrów i kardiganów o wzorze warkoczowym lub żeberkowym wykorzystaj specjalny grzebień do kaszmiru. Dobra wiadomość: wraz z usuwaniem luźnych włókien, będzie coraz mniej denerwujących kuleczek.

Prasowanie

Aby po praniu i suszeniu ponownie podnieść włoski kaszmirowe, wystarczy delikatnie przeprasować ubranie żelazkiem na parę, bez dotykania tkaniny. Takie prasowanie pomaga również odświeżyć włókna!

Przechowywanie

Świeżo wyprane i dobrze wysuszone kaszmirowe rzeczy najlepiej jest przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. Przed molami chroni lawenda i drzewo cedrowe (np. w zapachowych woreczkach). Pod żadnym pozorem nie należy wieszać ubrań kaszmirowych na wieszakach, gdyż może to doprowadzić do ich odkształcenia.

Przewodniki pełne wskazówek