Bestsellery
Ulubione kosmetyki

Nowości
Już u nas!

Kosmetyki dla mężczyzn

Poznaj kosmetyki stworzone na miarę Twoich wymagań

Każdy prawdziwy mężczyzna wie, że na jego wizerunek wpływają nie tylko ubrania, które nosi, lecz także kosmetyki, których używa. Choć niewidoczne dla oczu, to właśnie kosmetyki stanowią ten element, który stawia kropkę nad i Twojej atrakcyjności. Odkryj, co dokładnie mają Ci do zaoferowania i stwórz własną strategię skutecznego działania.

Stań twarzą w twarz z pielęgnacją skóry

Jeszcze do niedawna większość mężczyzn była przekonana, że każdy kosmetyk poza mydłem i szamponem jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. Na szczęście niejeden współczesny dżentelmen wpływa na zmianę tych szkodliwych poglądów. Wciąż sceptycznie podchodzisz do pielęgnacji skóry? Być może do zmiany poglądów przekona Cię kilka niezaprzeczalnych faktów. Konsekwencją niechętnego podejścia do kosmetyków jest między innymi przesuszenie skóry, częste podrażnienia i przyspieszone starzenie się.

To tylko początek długiej listy problemów, których prawdopodobieństwo zwiększa się, jeśli wzorem poprzednich pokoleń ignorujesz kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Nie bardzo wiesz, jak dobrać kosmetyki do twarzy, by stworzyć optymalny system dbania o skórę? Pielęgnacja wcale nie musi być skomplikowana. Na samym początku dobierz kosmetyki, które pozwolą Ci realizować codzienne działania skierowane na dokładne usunięcie zanieczyszczeń i utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia. Podstawą jest dobranie kosmetyków do rodzaju cery.

Jeśli masz tłustą cerę, skoncentruj się na kosmetykach o silnym działaniu antybakteryjnym. Innego podejścia potrzebuje cera sucha, której oczyszczanie powinno być delikatne, by nie osłabić dodatkowo jej delikatnej warstwy hydrolipidowej. Dobrym wyborem będzie na przykład łagodny żel lub mleczko. W przypadku skóry normalnej i mieszanej bazuj na delikatnym, lecz oczyszczającym produkcie. Nie wiesz, jaki masz typ cery? Jeśli odczuwasz napięcie skóry, to jesteś posiadaczem cery suchej. Cera tłusta błyszczy się w ciągu dnia, a mieszana jest tłusta w strefie T, a sucha na policzkach.

Codzienny niezbędnik dla zadbanej skóry twarzy:

  • żel do mycia twarzy lub specjalne mydło
  • tonik lub woda micelarna
  • krem do twarzy dostosowany do wymagań Twojej skóry
  • krem pod oczy

Peeling i maska — duet o prawdziwej sile

Równie ważne jak preparaty do codziennej pielęgnacji są kosmetyki, które stosujesz raz lub kilka razy w tygodniu. To produkty do zadań specjalnych, które pomogą Ci wygrać w walce o zadbaną skórę twarzy. Pierwszym kosmetykiem, który powinien mieć w swojej łazience każdy mężczyzna, jest peeling. Męska skóra jest o 25% grubsza niż kobieca i produkuje więcej sebum, przez co jest bardziej narażona na zatkane pory, wypryski, a także na szorstki, poszarzały wygląd. Odpowiednio dobrany peeling ma za zadanie stymulować złuszczanie martwego naskórka.

Masz do wyboru preparaty oparte na dwóch zasadach działania. Peelingi z drobinkami usuwają zanieczyszczenia i odsłaniają świeższą warstwę skóry poprzez ścieranie martwego naskórka. Alternatywą są peelingi enzymatyczne, często oparte na różnych stężeniach kwasów, które delikatnie neutralizują martwy naskórek i zanieczyszczenia. Wiele z nich potrafi rozjaśnić przebarwienia. Zastanawiasz się, jak często stosować peeling? Zwykle optymalną częstotliwością jest jeden peeling w tygodniu. Systematyczne złuszczanie skóry zapewni bardziej efektywne działanie składników aktywnych zawartych w kremach oraz ułatwi golenie.

Równie ważne dla dobrej kondycji męskiej skóry są także maski do twarzy. Producenci oferują szeroki wybór preparatów, dzięki czemu łatwo znajdziesz kosmetyk dostosowany do swoich potrzeb. Zmagasz się z podrażnieniami po goleniu? Wybierz maskę łagodzącą podrażnienia skóry. Maseczki pomogą Ci też dogłębnie oczyścić skórę i ograniczyć pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu stanowią skuteczną ochronę przed wypryskami. Możesz także zdecydować się na głęboko odżywczy kosmetyk, który zregeneruje skórę i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu.

Kosmetyki do golenia i pielęgnacji zarostu — sprzymierzeńcy każdego mężczyzny

Wiele mężczyzn cierpi z powodu częstych podrażnień po goleniu. Zwykle są one efektem nieznajomości prawidłowej procedury golenia i możesz je łatwo wyeliminować. Pomogą Ci w tym kosmetyki do golenia. Kluczową sprawą jest zainwestowanie nie tylko w preparat do golenia, lecz także to, co robisz tuż przed i po usunięciu zarostu. Przed goleniem oczyść skórę twarzy za pomocą żelu lub specjalnego mydła, a następnie użyj preparatu zmiękczającego. Taki kosmetyk zmniejszy tarcie i zredukuje ryzyko uszkodzenia skóry maszynką.

Goląc się, pamiętaj, by nigdy nie przesuwać maszynki drugi raz w tym samym miejscu bez ponownej aplikacji pianki. Już pierwsze pociągnięcie usuwa ochronę, jaką gwarantuje preparat do golenia, dlatego każde kolejne działania maszynką może spowodować podrażnienia. Najlepszą metodą jest zasada trzech przejść, podczas której wykonujesz trzy pełne golenia, każde w nieco innych kierunkach. Dzięki temu osiągniesz idealnie gładką skórę, nawet jeśli przed zabiegiem miałeś nieco dłuższy zarost. Na zakończenie zaaplikuj wodę lub balsam po goleniu, który zdezynfekuje cerę i ograniczy ryzyko problemów skórnych.

A może z dumą nosisz swój zarost lub brodę? By była ona atrakcyjnym dodatkiem, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Podstawowymi elementami jest regularne mycie brody, dbanie o skórę pod zarostem oraz odżywianie brody. W tej roli sprawdzą się kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o męskim zaroście. Na rynku znajdziesz między innymi szampony dla brodaczy oraz specjalne olejki do brody, które warto stosować nawet przy stosunkowo niewielkim zaroście. Zadbają one o jego kondycję i zmiękczą go, dzięki czemu nie będzie nieprzyjemnie szorstki.

Kosmetyki do ciała niezbędne w każdej męskiej łazience

Dbasz o swoje ciało, ćwicząc i wybierając modne ubrania? Poświęć mu chwilę uwagi także podczas codziennego prysznica. Odpowiednio dobrane kosmetyki usuną uczucie napięcia skóry i zadbają o optymalny poziom nawilżenia. Zarówno pielęgnację skóry twarzy, jak i ciała rozpocznij od kosmetyków oczyszczających. Pod prysznic możesz ze sobą zabrać żel lub specjalne mydło. Oba kosmetyki sprawdzają się równie dobrze, wybór jest tu kwestią Twoich preferencji. Zwróć jednak uwagę na to, by nie stosować silnych, antybakteryjnych produktów, jeśli masz raczej suchą skórę.

Kolejnym krokiem jest dezodorant i balsam do ciała. Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do tego ostatniego kosmetyku — stosowany regularnie balsam do ciała spowalnia starzenie skóry i usuwa szorstkość. Dbasz o swoją drugą skórę i z uwagą dobierasz swoje stylizacje? Poświęć chwilę uwagi swojej pierwszej skórze, której nie wymienisz na nową równie łatwo jak np. znoszoną marynarkę.

Na szczególną uwagę zasługują dłonie i stopy. Zadbana skóra rąk to jeden z tych detali, które naprawdę wpływają na Twój wizerunek. Podanie komuś szorstkiej dłoni nie sprawia dobrego wrażenia, dlatego też znajdź swój ulubiony krem do rąk i pamiętaj o jego stosowaniu. Odrobina uwagi przyda się też stopom, które nosząc Cię przez cały dzień, narażone są na wzmożone rogowacenie naskórka. Ten problem rozwiąże regularne złuszczanie i odżywcze kosmetyki - zwykle wystarczający okazuje się dobrze dobrany krem do stóp.

Czy wiesz, jak dbać o swoje włosy?

Problemy z ułożeniem fryzury lub niezadowalająca kondycja męskiej czupryny to zwykle wina kosmetycznej ignorancji. Poleganie wyłącznie na szamponie może sprawdzić się jedynie w przypadku mężczyzn, których włosy sugerują, że przed chwilą skończyli ważną misję dla sił specjalnych. Każdy mężczyzna z nieco dłuższymi włosami powinien spojrzeć przychylnym okiem na kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji fryzury. Fundamentem jest rzecz jasna dobrany do potrzeb włosów szampon. Dopiero dokładne oczyszczenie włosów pozwala zająć się dbaniem o ich dobrą kondycję.

W tej roli niezastąpione są odżywki i balsamy. Wniknięcie w strukturę włosów zajmuje im tylko kilka minut, lecz efekt pełnych blasku, bardziej podatnych na stylizację włosów trwa cały czas. Dopasuj kosmetyk do swoich wymagań — pamiętaj, by nie stosować zbyt ciężkich formuł, jeśli Twoje włosy łatwo się przetłuszczają. Oprócz odżywek do spłukiwania sprawdzoną opcją są także maski i preparaty, których nie spłukujesz, lecz stosujesz na wilgotne lub suche włosy.

W stylizacji pomogą Ci pomady i woski do włosów oraz inne kosmetyki. Możesz wybierać spośród mgiełek, pianek, lakierów i innych formuł gwarantujących optymalne utrwalenie fryzury. By nie pogubić się w gąszczu propozycji, zwróć uwagę nie tylko na konsystencję produktu, lecz także na siłę utrwalenia, długość swoich włosów i ewentualne efekty specjalne, które chcesz osiągnąć. Stylowa fryzura to dodatek równie istotny, jak modne buty, dlatego też warto poświęcić na nią kilka chwil.

Siła przyciągania, czyli krótka lekcja z fizyki zapachów dla mężczyzn

Na perfumy możesz spojrzeć niczym na swój podpis, który podkreśla Twój charakter i tożsamość. Zapach dobrany do osobowości i okazji to niewidoczny dodatek o magnetycznej sile. W zależności od swojego gustu możesz zdecydować się na wodę perfumowaną (często potocznie określaną mianem perfum), wodę toaletową lub kolońską. To kosmetyki, które różnią się siłą i trwałością zapachu. Woda perfumowana zapewnia najintensywniejszy aromat, a woda kolońska — najlżejszy.

Kluczową kwestią jest nie tylko wybór formy zapachu, lecz także jego aromatu. Wielu mężczyzn ceni kompozycje zapachów orientalnych, które wyróżniają się głębokimi akordami piżma, ambry, wanilii i innych egzotycznych akcentów. To świetny wybór na wieczór i na specjalne okazje. Zapachy orientalne należą także do jednych z najdłużej utrzymujących się na skórze. Równie popularną kategorią są perfumy drzewne, w których odnajdziesz nuty cedru, wetiweru i innych aromatycznych drzew. Te zapachy wyróżniają się eleganckim charakterem, który sprawdzi się także w biurze.

Na szczególną uwagę zasługują także nuty skóry i tytoniu, które stanowią silną, męską bazę wielu perfum. Jeśli jednak wolisz bardziej energetyzujące aromaty, to być może spodobają Ci się zapachy bazujące na cytrusach i ziołach. Cierpkie wonie roślinne w zestawieniu z ożywczą mocą owoców tworzą zapachy idealne na co dzień. Jeśli już wiesz, na jaki zapach masz ochotę, sprawdź, czy wiesz, jak go aplikować. Wbrew pozorom, sposób stosowania perfum wpływa na ich trwałość.

Jak stosować perfumy, by zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Aplikując perfumy, skoncentruj się na najbardziej ukrwionych obszarach ciała. Dobrą strategią jest spryskiwanie perfumami miejsc, w których możesz zmierzyć tętno. W grę wchodzą zatem nadgarstki i szyja. Zapach będzie utrzymywał się długo także na włosach oraz klatce piersiowej.

Unikaj rozcierania perfum, ponieważ zmienisz sposób, w jaki będą się rozwijać na skórze i zredukujesz ich trwałość. Pamiętaj także, że zapach szybciej ulatnia się na skórze suchej — to kolejny argument, by zainwestować w dobry balsam do ciała.