Pomoc i kontaktDarmowa dostawa* i zwrot100 dni na darmowy zwrot

Marka le coq sportif to bez wątpienia duma Francuzów. Od 130 lat towarzyszy w sukcesach najlepszym sportowcom tego kraju, a dziś jest jedną z najbardziej prestiżowych marek sportowych na świecie.

Najbardziej atletyczny kogut na świecie

Szyjąc pierwsze egzemplarze autorskich koszulek sportowych w swojej małej pracowni, Emile Camuset prawdopodobnie nie spodziewał się, że za 135 lat jego odzież będzie doceniana przez najlepszych sportowców z całego świata. Le coq sportif powstał w 1882 roku z prawdziwej miłości do sportu i ... do Francji. Przewrotna nazwa „Wysportowany Kogut” nawiązuje do koguta galijskiego, będącego nieformalnym symbolem dziedzictwa kulturowego Francuzów i trzeba przyznać, że jest niezwykle trafiona. Le coq sportif rozwijał się wraz z rozwojem sportu profesjonalnego we Francji - począwszy od 1920 roku oficjalnie sponsorował stroje narodowym drużynom futbolowym, rugby, czy koszykówki i towarzyszył im w sukcesach. W 1951 roku marka po raz pierwszy ubrała kolarzy startujących w Tour de France, w 1960 reprezentację olimpijską w Rzymie, a w 1983 narodowa duma Francuzów, Yannick Noah, wygrał turniej tenisowy French Open- oczywiście w stroju z logo koguta.

Le coq sportif –mistrz w ubieraniu mistrzów

Dzisiaj francuska marka jest jedną z najbardziej prestiżowych marek ubierających zawodowych sportowców. I tak jak oni są mistrzami w swoich dyscyplinach, tak le coq sportif jest mistrzem w łączeniu bogatego dziedzictwa marki z nowoczesnością.  W ubraniach sportowych „koguta” odnajdujemy z jednej strony ponadczasową prostotę, charakteryzującą styl marki sprzed przeszło 130 lat, z drugiej zaś pomysłowość i innowacyjność projektów. Zestawienie tych cech skutkuje wyjątkowo oryginalnym stylem odzieży le coq sportif. Idzie on w parze z jakością, którą z kolei można uznać za łącznik między tradycją, a przyszłością. Kroje, materiały i technologie stosowane w produkcji odzieży tej marki znacznie wyprzedzającą oczekiwania sportowców, dając im niesamowity komfort podczas noszenia.  Bluzy dresowe, spodnie treningowe czy koszulki- flagowy produkt marki, zrobione są z najlepszej jakości bawełny z domieszką materiałów technicznych, dzięki którym skóra sportowca oddycha. 

Spodoba Ci się także