Millet Online-Shop | Millet bezpłatna przesyłka
Pomoc i kontaktDarmowa dostawa i zwrot100 dni na darmowy zwrot

Katalog 

Francuska marka Millet znana jest wszystkim, którzy choć trochę interesują się górską turystyką lub wspinaczką. Tę markę z długą historią bez wahania można nazwać pionierem i liderem wśród producentów plecaków, obuwia i odzieży outdoroowej.

Zawsze o krok przed innymi

O marce po raz pierwszy usłyszano w latach 30. XX wieku, kiedy to Marc Millet wraz z małżonką zaczęli produkować duże torby na zakupy. Nazwisko to zyskało jeszcze większą sławę, gdy w ofercie tych francuskich przedsiębiorców pojawiły się pierwsze torby ze stelażem. Z końcem wojny firmę przejęło następne pokolenie Milletów, tworząc kolejny przełomowy projekt plecaków, przeznaczonych do wędrówek w wysokie góry. Opracowali go we współpracy z młodym alpinistą, dzięki czemu wprowadzili na rynek produkt maksymalnie dopasowany do potrzeb sportowców. Co ciekawe, zaraz potem ten sam alpinista zdobył w 1950 roku ośmiotysięcznik, Annapurnę, właśnie z plecakiem Millet na plecach! Zaraz potem firma zatrudniła pierwszego doradcę technicznego, co zaowocowało szybkim rozwojem marki i stworzeniem pierwszego na rynku w całości nylonowego plecaka: lekkiego i wodoodpornego z innowacyjnym, również nylonowym pasem zabezpieczającym. Ogromne sukcesy alpinistów i postęp techniczny sprawił, że w latach 80. Millet wprowadził swoją pierwszą kolekcję odzieży outdoroowej, opracowaną oczywiście wraz z profesjonalnymi wspinaczami.

Millet mistrzem technologii

Przewagą marki niemal od początku istnienia była współpraca ze specjalistami. Oni sami wiele razy okazywali jej zaufanie, wybierając jej produkty na eskapady w wysokie góry, tak jak np. Marco Siffredi podczas pamiętnego zjazdu na snowboardzie z Mount Everestu. Dzisiaj Millet nie zwalnia tempa rozwoju i nie tylko ulepsza flagowe produkty, ale również nieustannie rozszerza swoją ofertę. To właśnie do francuskiej marki należą pierwsze, wielowarstwowe buty ekspedycyjne na rynku, a dzisiaj może pochwalić się także szeroką ofertą górskiego obuwia trekkingowego i hikingowego. Technologie pozostają mocną stroną marki. Buty wspinaczkowe Millet z wodoszczelną membraną i podeszwą 4PointGrip™ zapewniają niezawodną przyczepność i bezpieczeństwo. W odzieży outdoroowej natomiast producent stosuje szereg systemów podnoszących jej funkcjonalność. Na przykład technologia Element shield™ sprawia, że kurtki hardshell są całkowicie odporne na żywioły. Trzywarstwowa membrana DRYEDGE™ nie przepuszcza wody i wiatru, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Ponadto flisowa podszewka skutecznie zatrzymuje ciepło, a szwy są termicznie uszczelnione.

Spodoba Ci się także