Mężczyźni

Obuwie męskie z Cordwainer

Filtr (1)

Liczba produktów: 46

Elegancja, szyk oraz nawiązania do klasyki to cechy charakterystyczne produkowanego w tradycyjnym warsztacie obuwia. Buty męskie z Cordwainer powstają w południowo-wschodniej Hiszpanii, inspirowane projektami sprzed kilkudziesięciu lat.

Handmade do ostatniego szwu

Buty męskie z Cordwainer są dziełem ludzkich rąk od początku do końca. Wytwarzają je projektanci i rzemieślnicy pochodzący z rodzin o długoletniej szewskiej tradycji. Szkołę designu i wytwarzania obuwia przejęli od swoich dziadów, którzy robili buty trwałe, komfortowe, pięknie prezentujące się do garnituru i innych eleganckich strojów. Cordwainer to artysta przywiązujący uwagę do najdrobniejszych detali, a uszyte przez niego obuwie to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Przeglądając kolekcje marki, spotkamy tego typu projekty: klasyczne, ale i takie, których oryginalność opiera się na powstałych w wyniku eksperymentu detalach. Czyż nie są to buty, które idealnie pasują współczesnemu, przywiązanemu do klasyki dżentelmenowi?

Buty męskie z Cordwainer - szyk w każdej sytuacji

Buty męskie z Cordwainer stanowią idealne uzupełnienie eleganckiego garnituru, fraka i smokingu. Choć, biorąc pod uwagę solidny materiał i misterne zdobienia, można się spierać, czy w takiej stylizacji to nie obuwie gra pierwsze skrzypce? Czy to wsuwane półbuty, czy też oksfordki o charakterystycznym kroju, wszystkie najlepiej będą wyglądać jako kontrastujące uzupełnienie jasnego garnituru. Buty męskie z Cordwainer możesz nosić nie tylko na specjalne okazje, zwłaszcza jeśli twoja praca wymaga klasycznego stroju. Obuwie wsuwane bądź sznurowane, zestawione z materiałowymi spodniami typu slim fit i pastelową koszulą, świetnie sprawdzi się w sytuacjach biznesowych. Lubisz oryginalne dodatki? Do całości dobierz skórzane szelki. Skórzane buty pasują również do prostych, dopasowanych dżinsów, koszuli i marynarki w odcieniach szarości lub brązu. W zestawieniu ubrań ważne są detale, więc by dodać stylizacji spójności, do koloru butów dopasuj skórzaną torbę lub pasek zegarka. Buty męskie z Cordwainer z pewnością będą ci towarzyszyć przez długi czas!