Kurtki skórzane damskie

Ulubione filtry
Liczba produktów: 1764
infoSponsorowane

O damskich kurtkach skórzanych napisała dla nas Olga Bracichowicz, autorka bloga OlgaOktawia.com

Historia kurtki skórzanej sięga czasów I wojny światowej, a jej pierwowzorem była słynna pilotka - główny element umundurowania wojsk lotniczych.

Nazywana często „drugą skórą” okazała się niezwykle funkcjonalna - chroniła przed chłodem, zapewniała swobodę ruchów i co najważniejsze - była wytrzymała. Z czasem, kurtkę upodobali sobie motocykliści, którzy doczekali się okrycia stworzonego z myślą o ich potrzebach. Do wielbicieli kurtek skórzanych dołączyli m.in. członkowie zespołów Sex Pistols czy The Ramones. Dzięki tym ostatnim, charakterystyczne okrycie zyskało nową nazwę - ramoneska.

Choć popularność kurtki skórzanej w muzycznych kręgach nie słabła, na wybiegi trafiła dopiero pod koniec XX wieku. Wówczas zagościła również w damskiej garderobie, stając się modnym okryciem, wybieranym chętnie bez względu na upodobania muzyczne czy zamiłowanie do szybkiej jazdy na motorze.

Kurtki skórzane damskie - wyraź swój indywidualny styl!

Ramoneska jest niewątpliwie najciekawszym i najbardziej uniwersalnym fasonem spośród damskich kurtek skórzanych. Jeansy, szorty, spódnica, sukienka - pole do modowych kombinacji jest naprawdę szerokie. Jeśli chcemy stworzyć stylizację o typowo rockowym charakterze, do ramoneski warto dobrać luźny biały t-shirt, szorty z wysokim stanem i ciężkie, motocyklowe buty. Na tej bazie, poprzez dodanie eleganckiej kopertówki i butów na obcasie, można stworzyć zestaw idealny na imprezę.

Zestawienie ramoneski z wieczorową sukienką, choć wydaje się dość odważne, może skutkować elegancką stylizacją na wielkie wyjście. Jeśli kurtka posiada wiele ozdobnych elementów, warto ograniczyć ilość dodatków do minimum.

Kurtki skórzane damskie o prostym kroju mogą być alternatywą dla żakietów lub marynarek, a te z elementami futra i dodatkowym ociepleniem staną się doskonałym okryciem na chłodniejsze dni.

Kupując skórzaną kurtkę warto również pamiętać o tym, żeby jak najlepiej dopasować ją do naszej sylwetki. Oprócz komfortu, zyska na tym również wygląd całej stylizacji.

Okryj równie modne propozycje Zalando