Wyposażenie outdoor

Bo każda przygoda wymaga odpowiedniej oprawy

Wszystkie produkty
Odzież
Obuwie
Wyposażenie

Odzież sportowa

Stworzone dla mnie

Buty turystyczne

Buty hikingowe

Buty trekkingowe

Buty górskie

Buty turystyczne

Buty hikingowe

Buty trekkingowe

Buty górskie

Buty turystyczne

Buty turystyczne cechuje wyjątkowa wszechstronność. Idealnie sprawdzą się na nord walkingu, wędrówkach pieszych i w podróży. Ich cecha rozpoznawcze: stabilna podeszwa, która odróżnia je od innych rodzajów obuwia, zapewniając lepszą amortyzację i przyczepność.
Zobacz więcej

Plecaki

Ulubione marki

Bądź gotów na każde warunki, czyli outdoor dla mężczyzn bez kompromisów

Mężczyźni uwielbiają wyzwania i nie znają ograniczeń. Odzież przeznaczona do sportów outdoroowych jest dokładnie taka sama. Producenci światowych marek znają wymagania aktywnych mężczyzn i podobnie jak sportowcy, nie uznają kompromisów. Dostarczają na rynek sprzęt, który przetrwa, wystawiony na najcięższe próby.

Bądź zawsze w swoim żywiole!

Walka z żywiołami zwykle jest nierówna, dlatego trudne warunki atmosferyczne podczas treningu wykorzystuj jako szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w nowych okolicznościach. Jednak by sprostać takiemu wyzwaniu, musisz być dobrze przygotowany od strony technicznej. Niezależnie od pory roku i sportu, który uprawiasz, w kompletowaniu stroju na trening przyjmij zasadę, że bielizna, to bardzo istotna baza, która zawsze powinna być przylegająca do ciała. Wybieraj koniecznie obcisłe, elastyczne spodenki funkcjonalne i równie obcisłą koszulkę termiczną. Krótkie legginsy męskie współgrają z ruchem ciała i są zupełnie niewyczuwalne nawet po wielu godzinach wysiłku. Podobnie jak koszulka, pomagają odparowywać pot z powierzchni skóry. Dzięki temu otarcia nie uprzykrzą Ci treningu i maksymalnie skupisz się na pracy. Na wierzch zimą niezbędna okazuje się kurtka softshell oraz obszerna kurtka z kapturem, kołnierzem i ściągaczami. Modele z wodoszczelną membraną wybieraj tylko, gdy przewidujesz deszczową lub śnieżną pogodę. Warstwa ta świetnie izoluje, ale miej na uwadze, że przepuszcza mniej powietrza.

Nie ruszaj bez butów!

Oczywiste jest, że buty pełnią kluczową rolę w sportach outdoroowych. Nie bez powodu na rynku mamy ogromny wybór obuwia. To od rodzaju aktywności zależy który model jest dla nas najlepszy. Do ekstremalnych górskich wspinaczek potrzebować będziesz butów z bardzo wytrzymałą i wcale nie elastyczną podeszwą. Im trudniejszy teren, tym sztywniejsze obuwie wybieraj. Przydatne mogą okazać się kolczaste nakładki- raki oraz wierzchnia membrana, szczególnie gdy ruszasz w śnieżne i oblodzone tereny. Jeśli jednak nie jesteś fanem skoków adrenaliny i preferujesz mniej ekstremalne sporty, jak rodzinne chodzenie po górach, wycieczki rowerowe czy kajakarstwo, postaw na buty hikingowe lub turystyczne, które mają trwałą i przyczepną, a zarazem elastyczną, podeszwę. Zanim podejmiesz decyzję, skup się jeszcze na wyborze odpowiedniej dla Ciebie cholewki. Wysoka zapewni usztywnienie kostki i stabilizację, potrzebną podczas wędrówek po górzystych i skalistych terenach. Niska natomiast pozostawia większą swobodę ruchu. Nie chroni specjalnie kostki, dlatego sprawdzi się głównie w przypadku spokojnych i bezpiecznych dyscyplin sportowych.

O rezultatach decydują detale!

Skoro ułamki sekund przeważają o rekordzie biegacza, a centymetry o pozycji skoczka w rankingu, to dlaczego tak często zapominamy, że to właśnie to, co małe, jest często decydujące? Mówiąc do rzeczy: nie bagatelizuj potęgi czapki i szalika! Pamiętaj, że już sama aktywność fizyczna w niskich temperaturach jest odbierana przez nasz organizm jako zagrożenie. Nasza wydolność wzrasta dopiero wtedy, gdy stworzymy komfortowe warunki do ćwiczeń. Nie warto zatem dokładać sobie trudu - lepiej wyeliminować potencjalne przeszkody jeszcze przed wyjściem z domu. Po pierwsze- wspomniana czapka lub opaska. Większość ciepła oddajemy właśnie przez głowę, a wychłodzony organizm staje się bardzo podatny na choroby i kontuzje. A latem? Na głowę obowiązkowo bandamka, bo nagrzana czaszka skutkuje uczuciem zmęczenia, a w końcu udarem słonecznym. Męskie okulary przecwisłoneczne - koniecznie, szczególnie w górach i na stoku. Ale tylko z polaryzacją, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem i poprawia widoczność w ostrym świetle.

Mniej

Co powiesz na 10% zniżki na Twoje kolejne zamówienie? *

Zapisz się do newslettera Zalando i otrzymaj 10% zniżki na swoje kolejne zamówienie. Nie przegap informacji o rabatach, wyprzedażach i najnowszych trendach.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.