Pomoc i kontaktDarmowa dostawa i zwrot100 dni na darmowy zwrot
Filtr1

Patagonia
Katalog

Liczba produktów: 129

Patagonia to niezwykle; wymagająca pod względem projektowania, ale niedoceniona na polskim rynku marka, bardzo popularna w kręgach doświadczonych wspinaczy i alpinistów.

Została założona już 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych i od tego czasu dostarcza jak najlepsze produkty, które należą do wysokiej kategorii cenowej, ale gwarantują najlepszą, jakość wykonania.

Bardzo często mówi się, że jeżeli już raz kupisz coś tej firmy to zostaniesz z nią na stałe –materiały, z których zostały uszyte są na tyle wytrzymałe, że nie trzeba już kupować kolejnych.

Markę Patagonia wyróżnia fakt, że przy produkcji ubrań korzystają tylko i wyłącznie z organicznej bawełny. Kupując produkty tej firmy wspierasz środowisko - firma corocznie przekazuje 1% z przychodów na ten cel. Od 1985 roku Firma Patagonia przekazała już ponad 46 milionów dolarów na cele związane z ochroną przyrody.

Patagonia - sport i ekologia w duecie

Dodatkowo firma cały czas pracuje nad ograniczeniem jej wpływu na środowisko, starając się w procesie produkcji korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu, takich np. jak: poliester, nylon. W ofercie Firmy Patagonia głównie znajdziemy odzież specjalistyczną dla wpinaczy i alpinistów, ale również coraz częściej pojawiają się ubrania przeznaczone dla pasjonatów innych sportów, takich jak biegi górskie, narciarstwo, snowboard a nawet wędkarstwo. Wszystkie te sporty łączy jeden nieodłączny element, dzięki któremu marka Patagonia w nim uczestniczy, a mianowicie są to sporty ciche, niewymagające silnika oraz nie niszczące środowiska naturalnego.

W ubraniach marki Patagonia można odnaleźć prostotę i minimalizm oraz funkcjonalność, na którą stawiają równie silny nacisk.

Produkty tej firmy są przemyślane i dopasowane pod sport, dla którego są dedykowane. Ogromną zaletą w tym przypadku jest fakt, że są robione dla pasjonatów przez pasjonatów, czyli osoby, które mają największe doświadczenie. Kupując produkty firmy Patagonia stawiasz na jakość i niezawodność oraz masz pewność, że nie zawiodą Cię w najmniej oczekiwanych momentach.

Powyższy tekst przygotował Rafał Baran, założyciel bloga szukajacprzygody.pl.

Ciekawe kombinacje