accountaccountbagbagzalando logomenu

Pomoc i kontakt

przesyłka i zwrot gratis

100-dniowe prawo zwrotu

Przed rozmową kwalifikacyjną Po rozmowie kwalifikacyjnej Style i porady przed rozmową kwalifikacyjną z Zalando

Przed rozmową kwalifikacyjną w Zalando

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Polskie realia nauczyły nas, że o dobrą pracę w kraju należy się postarać. Na jedno stanowisko kandydatów zawsze jest sporo, warto więc pomyśleć, jak można wyróżnić się spośród tłumu. Solidne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to duża szansa na to, że aplikacja do danej firmy zakończy się sukcesem. Może z doświadczenia, a może z opowieści innych kojarzymy rozmowę kwalifikacyjną z eleganckim strojem, drżącymi ze strachu dłońmi oraz przepytywaniem przy biurku przez potencjalnego szefa. Rozmowa w biurze to scenariusz, który sprawdza się najczęściej - niekiedy przed nią lub po niej następują jeszcze inne etapy rekrutacji, np. zadania praktyczne. Jednak to w trakcie tego pierwszego oficjalnego spotkania każdy pragnie zrobić dobre pierwsze wrażenie, dlatego elegancki strój to element, którego nie można uniknąć. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej powinno się opierać nie tylko o ułożenie życiorysu i wyeksponowanie swoich umiejętności. Kolejnym ważnym elementem przed, powinny być ćwiczenia opanowania tremy. Wiadomo, iż ręce mokre od potu czy trzęsący się głos zdradzają brak pewności siebie, co jest istotne w przypadku, gdy przedstawiamy swoje umiejętności.


Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej krok po kroku

Rozmowa kwalifikacyjna w danej firmie to okazja, której nie można powtórzyć. Dla potencjalnego pracodawcy liczą się oczywiście umiejętności, ale również w dużej mierze wrażenie, jakie wywrze na nim kandydat. Wiadome jest, iż wolimy pracować z ludźmi serdecznymi, pogodnymi, pewnymi siebie - bardziej niż z pesymistycznymi mrukami. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to obecnie czynność obowiązkowa, w której dopełnieniu można wspomóc się checklistami, podpowiadającymi kolejne czynności. Jednym z ważnych elementów przygotowań jest zebranie podstawowej wiedzy o firmie, w której chcemy pracować. Konieczna jest znajomość świadczonych przez nią usług, warto również doszukać się jakiejś ciekawostki. Jeżeli potencjalny szef usłyszy dociekliwe pytanie na temat swojej działalności, zorientuje się, że kandydat wykonał dobry research. Przed rozmową o pracę należy również przejrzeć listę najczęściej zadawanych przez pracodawców pytań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż pojawi się to o mocne, ale i słabe strony pracownika. Aby nie pogrążyć się w trakcie rozmowy, warto opracować wcześniej cechy, które można poprzeć przykładami. Checklisty, czyli kontrolne listy czynności ułatwiających przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to narzędzie niezwykle przydatne. Użycie ich do uporządkowania myśli z pewnością zwiększy szanse na rynku pracy.

Poradnik rozmowy kwalifikacyjnej


Style i porady

Modny styl

Tradycyjny styl

Nowoczesny styl

Skorzystaj z zalet kupowania w Zalando


Łatwe i wygodne zakupy przez Internet z bezpłatną dostawą pod wskazany adres – to wszystko oferuje Ci już teraz sklep internetowy Zalando!

Jeżeli zamówione produkty nie spełnią Twoich oczekiwań masz możliwość, zupełnie bezpłatnie, zwrócić je w ciągu 30 dni.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Nie wahaj się i zadzwoń na naszą infolinię dostępną pod bezpłatnym numerem 00800 4911 753.