Spectrum – wznieś swój makijaż na wyższy poziom

Spectrum to pochodząca z Walii firma zajmująca się produkcją pędzli i akcesoriów do makijażu. Została założona przez siostry Pycroft, których celem było stworzenie wegańskich pędzli o pięknym designie do użytku zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów.

Makijażowy niezbędnik dla każdego

Bez względu na poziom zaawansowania do wykonania pięknego makijażu potrzebujesz odpowiednich narzędzi, które ułatwią pracę. Najlepiej zacząć od skompletowania wizażowego niezbędnika obejmującego podstawowe pędzle i akcesoria. Spectrum ułatwia ten wybór, ponieważ oferta obejmuje gotowe zestawy, w których znajdują się pędzle do makijażu twarzy, oczu i brwi. Cechuje je nie tylko wysoka jakość wykonania i włosia, ale też wygląd. Każdy zestaw ma swój motyw przewodni, więc możesz dopasować go do swoich upodobań.

Marka kładzie duży nacisk na ochronę środowiska. Wszystkie pędzle umieszczone są w łatwo degradowalnych opakowaniach z materiału EVA. Poza tym mają one praktyczne zamknięcia, dzięki czemu można ich używać wielokrotnie.

Jeśli jednak masz opanowaną sztukę makijażu i chcesz uzupełnić swoją kolekcję, wybierz jeden z pojedynczych modeli. Warto zwrócić uwagę na gąbki do makijażu, które ułatwią aplikację podkładów, korektora czy płynnego rozświetlacza.

Wszystkie pędzle na swoim miejscu

Każdy, kto posiada dużą liczbę pędzli wie, jak ciężko zadbać o ład na toaletce. Spectrum ma w swojej ofercie rozmaite akcesoria ułatwiające organizację kosmetyków i przyborów. Jeśli często podróżujesz, z pewnością docenisz wygodę, jaką zapewnia pojemna kosmetyczka. Wybierz większy, usztywniany model w kształcie książki z kilkoma przegródkami, by umieścić wszystkie rzeczy w jednym miejscu. Posiadaczki mniejszej kolekcji mogą postawić na saszetkę zdobioną atrakcyjnymi wzorami i motywami np. jednorożcem czy myszką Minnie. Na półce i toaletce porządek zaprowadzą praktyczne pojemniki z akrylu, w których pomieścisz nawet 75 pędzli. Faktura marmuru sprawia, że są one nie tylko praktyczne, ale stanowią też świetną ozdobę.

Jak dbać o pędzle

Makijaż ma za zadanie podkreślić Twoją urodę i zadbać o piękny wygląd. Miłośniczki makijażu powinny więc dbać o akcesoria, którymi go wykonują, by służyły jak najdłużej i były jak najlepsze dla skóry. Po skończonej pracy należy przede wszystkim oczyścić pędzle z kosmetyków. Spectrum oferuje wegański szampon do pędzli i płytkę z wypustkami. Dzięki nim szybko i higienicznie umyjesz pędzle i gąbki. Pamiętaj, by pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. Suszenie suszarką lub na kaloryferze może spowodować deformację, puszenie, a nawet wypadanie włosia. Suche pędzle umieść w etui, kosmetyczce lub pudełku, by nie straciły swojego kształtu.