accountaccountbagbagzalando logomenu

Pomoc i kontakt

przesyłka i zwrot gratis

100 dni na darmowy zwrot

Sklep tenisowy

Liczba produktów: 1458
Liczba produktów: 1458

Tenis - sport duchownych i wyższych sfer


Tenis jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszą indywidualną dyscypliną. Przyciąga rzesze kibiców na stadiony i przed telewizory. Historia tenisa rozpoczyna się już w starożytności. Świadczą o tym rysunki znajdujące się na murach świątyń datowane na 1500 rok p.n.e. Historycy twierdzą, że był to jednak wyłącznie element religijnych obrzędów. Do Europy tenis trafił w średniowieczu, kiedy to zaczął stanowić rozrywkę dla chrześcijańskich mnichów, którzy odbijali piłkę ręką bądź drewnianą pałką. Przykład z duchownych wzięli bogaci arystokraci i oni również w wolnym czasie zajmowali się grą. Wtedy też zaczęto przykładać uwagę do miękkości piłek i tworzono pierwsze rakiety. Powstawały korty, dyscypliną zainteresowali się nawet królowie. Za pierwszego profesjonalnego tenisistę uznaje się majora Wingfielda, który nadał tenisowi nazwę i spisał jego zasady w broszurce na ośmiu stronach. Wkrótce potem powstały cztery najbardziej prestiżowe turnieje Wielkiego Szlema. Tenis z tak długą historią i pięknymi tradycjami jest dla wielu osób bardzo atrakcyjny. Ty również powinieneś spróbować. Wejść w świat rywalizacji i dać z siebie wszystko. A może nawet odrobinę więcej. Tenis jest przecież tak przyjemny.


Strój i sprzęt do tenisa


Na korcie też trzeba się prezentować dobrze. Kiedyś zawodnicy musieli mieć biały strój. Dzisiaj już się od tego odchodzi i sklep tenisowy oferuje ubrania w najróżniejszych kolorach. Jeśli chodzi o koszulkę, to ich wybór również jest ogromny. Można zdecydować się na tradycyjną koszulkę z rękawkiem uszytą z bawełny bądź sportową koszulkę damskąwykonaną z syntetycznych materiałów i najczęściej bez rękawków. W tym miejscu należy zaznaczyć, że koszulki z syntetycznych tkanin nie wchłaniają potu, tylko odprowadzają wilgoć na zewnątrz i gwarantują odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu świetnie nadają się na upalne dni. Sklep tenisowy oferuje również duży wybór spodenek. Nie mogą one krępować ruchów tenisisty, powinny być wygodne i komfortowe. Dobrze by było, gdyby miały duże kieszenie, w których zmieści się piłka. Sklep tenisowy dla kobiet proponuje spódniczki bądź sukienki, które z kolei nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt obcisłe. W swojej ofercie sklep tenisowy ma również obuwie przeznaczone specjalnie do gry w tenisa. Obuwie takie chroni przed ślizganiem się i amortyzuje lądowanie po skakaniu. Jeśli chodzi o sprzęt, to wiadomo, że najważniejsza jest rakieta. Przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na jej wagę, grubość rączki czy też wielkość główki. Twój własny sprzęt zapewni Ci niesamowity komfort - będziesz miał najlepsze produkty, zresztą te, które podobają Ci się najbardziej, a to zagwarantuje lepsze wyniki w czasie gry.


Świat Sportu Zalando - tu znajdziesz najlepsze stroje i sprzęt do tenisa


Gra w tenisa zawsze Ci się podobała i w końcu chciałbyś rozpocząć treningi? Usiądź wygodnie w fotelu i przejrzyj ofertę sklepu internetowego Zalando. Wejdź na stronę Zalando.pl i odnajdź na niej sklep tenisowy. Tam zaś zostały zebrane ubrania do tenisa, sprzęty i akcesoria do gry, najwyższej jakości i najlepszych marek. Bez wątpienia znajdziesz coś, co Cię zachwyci, a co najważniejsze - by to zrobić, nie musisz nawet wychodzić z domu. Już dzisiaj zacznij żyć aktywnie z Zalando. Zadbaj o swoje zdrowie, a i Twoje samopoczucie będzie lepsze. Tenis to wysiłek, ale i wspaniały relaks i przyjemność. To takie proste! Sklep tenisowy jest do Twojej dyspozycji.