Vivienne Westwood Anglomania + Melissa to prawdziwe szaleństwo. Wiadomo, że chodzi o buty, bo tam, gdzie pojawia się Melissa, zawsze chodzi o buty. Ale od początku. W 1971 w Rio Grande do Sul w Brazylii powstała firma Grendene, która zaczęła zgłębiać tajniki plastiku i - trzeba to powiedzieć - nie od początku chodziło o buty. W 1979 w ramach firmy powstała marka obuwnicza Melissa wytwarzająca obuwie z plastiku. Przez ponad 30 lat działalności marka współpracowała z projektantami działającymi w różnych dziedzinach życia. Z tej współpracy rodziły się niesamowite kolekcje butów. Tak też powstała linia Vivienne Westwood Anglomania + Melissa. Współpraca kultowej marki obuwniczej Melissa z Vivienne Westwood, królową punka, rozpoczęła się w 2008 roku i wciąż trwa. Vivienne Westwood to brytyjska kreatorka mody, która wprowadziła styl punk do głównego nurtu, a jednocześnie wyrazista, kontrowersyjna postać, błyszcząca gwiazda świata mody. Nic więc dziwnego, że Melissa zapragnęła zaprosić ją do projektu. Efektem ich wspólnej pracy są buty, o wyglądzie których zadecydowała Vivienne, a w końcową formę wtopiła je Melissa.

Vivienne Westwood Anglomania + Melissa - pachnące buty w Zalando

Buty, w tworzeniu których palce maczała Westwood, już same w sobie powinny być wyjątkowe. Jednak w przypadku linii Vivienne Westwood Anglomania + Melissa mamy do czynienia z podwójną wyjątkowością. Materiał, z którego wykonane są buty, nie jest zwykłym plastikiem. Jest to Melflex, tworzywo zaprojektowane specjalnie dla Melissy. Melflex jest tworzywem oddychającym, hypoalergicznym, a także elastycznym, dzięki czemu buty Melissa dopasowują się do stopy. Liczby są bezlitosne. Melissa wyprodukowała 50 milionów par butów, z czego 20 milionów par zawędrowało do 80 krajów świata. Twórcy marki mówią o niej: Melissa jest zawsze taka sama i zawsze inna. Buty Vivienne Westwood Anglomania + Melissa to baleriny, sandały, szpilki, kalosze - wykonane oczywiście z Melflexu. Jeśli plastikowe buty nie są dla Ciebie niczym zaskakującym, to wiedz, że te na dodatek pachną jak guma do żucia. Buty tej marki kupisz już dziś na Zalando.pl.

Spodoba Ci się także

Baleriny klasyczne

Baleriny z zapięciem

Baleriny Peep Toe

Baleriny miękkie

Baleriny z cholewką

Bezpłatna obsługa klienta

Przebieraj w tysiącach produktów na Zalando.pl i złóż zamówienie, a my dostarczymy je szybko i całkowicie za darmo pod wskazany przez Ciebie adres.

Ponadto w trosce o swoich klientów, Zalando oferuje możliwość zwrotu nietrafionego produktu w ciągu 100 dni.

Jeśli nadal masz pytania lub chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zakupów na Zalando.pl zadzwoń na naszą infolinię dostępną pod bezpłatnym numerem telefonu 00800 4911 753. Pracownicy naszego biura obsługi klienta z przyjemnością udzielą Ci potrzebnych informacji!