Kurtki narciarskie damskie

Ulubione filtry
Liczba produktów: 148

Poniższy artykuł przygotowała Dominika Leszczyńska, autorka bloga i-can-be-fit.blogspot.com

Wybierasz się na stok? Nie obejdzie się więc bez specjalnie do tego przeznaczonej odzieży! Brak kurtki narciarskiej damskiej może niestety odbić się na Twoim zdrowiu. Zatem, czym powinnaś kierować się przy wyborze kurtki snowboardowej?

Przed zakupem upewnij się, czy kurtka posiada regulowany kaptur, ściągacze i pętelki na kciuki.

Szukając kurtki, na pewno zwróciłaś uwagę na takie terminy jak softshell i hardshell. Kurtka softshell wyglądem przypomina bluzę. Charakteryzuje się wysoką oddychalnością oraz wiatroodpornością, przy czym jest lekka i zapewnia dużą swobodę ruchów. Oddychalność jest tu kluczowa- oznacza odprowadzanie na zewnątrz wilgoci wytworzonej przez ciało. Sofshell nie posiada wodoodpornej warstwy- membrany, przez co oddychalność jest naprawdę duża, co jest bardzo ważne przy uprawianiu sportów zimowych.

Kurtka hardshell z kolei składa się z trzech warstw, przez co jest masywniejsza, lecz całkowicie nieprzemakalna i wiatroszczelna oraz skutecznie odprowadza wilgoć. W tej kurtce nie straszne Ci będą ani deszcze, ani halne wiatry!

Kurtki narciarskie damskie - nie tylko na stok

Gdy mówię „kurtki narciarskie damskie”, myślę: ZDROWIE, WYGODA I STYL. Każda kobieta ceni sobie zarówno komfort noszenia, jak i walory estetyczne ubrania. Na szczęście jedno nie wyklucza drugiego! Nawet jeśli nie jesteś fanką sportów zimowych, kurtka narciarska damska powinna zawitać w Twojej garderobie. Na pewno nie lubisz wracać do domu zmarznięta, przemoknięta i przeziębiona.

Kurtki narciarskie damskie, w przeciwieństwie do tych puchowych, są cienkie i lekkie, a mimo to nie dopuszczają do wychłodzenia organizmu.

I co równie ważne- wybór wzorów i kolorów jest dziś tak wielki, że aż się oczy świecą! Pod względem kroju także panuje różnorodność. Krótkie kurtki narciarskie damskie, niemal eleganckie płaszcze, wcięcia podkreślające talię, a nawet ozdobny pas – producenci prześcigają się w pomysłach by dogodzić każdej kobiecie. I Ty znajdziesz coś dla siebie!

Zimowy trening z Zalando