Liczba produktów: 367

Męski krawat od lat kojarzony z elegancją i profesjonalizmem. A zawdzięczamy go Chorwatom i… wojnie. Po zwycięstwie nad Turkami w 1660 wojska chorwackie odwiedziły Paryż i zostały przedstawione francuskiemu władcy Ludwikowi XIV. Temu zaś tak spodobały się kolorowe chustki wokół szyj Chorwatów, że szybko przejął ten zwyczaj na francuskie ziemie.

„Pierwszy ważny krok w życiu mężczyzny to dobrze zawiązany krawat” - powiedział Oscar Wilde i z pewnością się nie mylił.

Zła długość, nieodpowiednie proporcje, zbyt szeroki krawat w stosunku do szerokości klap marynarki albo węzeł, który jest gruby i niechlujny – błędy w doborze krawatów można mnożyć! Ten, z pozoru niewinny, element garderoby potrafi sprawić trudności wielu mężczyznom.

Wybierz więc odpowiedni typ węzła (np. prosty, podwójny, Windsor, wenecki, wiktoriański) i ćwicz, żeby Twój krawat już nigdy więcej nie był powodem do wstydu! Nawet najpiękniejszy krawat źle zawiązany będzie wyglądał niekorzystnie.

Jaki krawat wybrać?

Wybór materiałów, z jakich obecnie szyte są krawaty, jest ogromny. Często wykonane są z wełny, tweedu, lnu, czy nawet skóry.

Najlepszej jakości krawaty produkuje się ze 100% jedwabiu.

Wśród nich, na najwyższej półce znajduje się model seven fold. Sekret jego wykonania polega na ręcznym szyciu z jednego kawałka materiału. Tkanina składana jest w specjalny sposób aż siedmiokrotnie!

Pamiętaj, że krawat nie jest już wyłącznie dodatkiem do garnituru i pasuje również do mniej oficjalnych ubrań i okazji – w tej roli sprawdzi się model knit. Wykonany z jedwabnej albo wełnianej tkaniny, jest dużo mniej formalny, luźno tkany i węższy od klasycznych modeli. Idealnie pasuje do koszul z kołnierzykiem typu „button down” i kardiganów męskich!

Zobacz do czego będzie pasował Twój krawat

Krawaty - nieodzowne dodatki klasycznej i eleganckiej mody męskiej

Krawat to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych części męskiej garderoby. Zapewne nie każdy mężczyzna wie, że krawaty zostały rozpowszechnione w dużej mierze za sprawą Chorwatów - w ich kraju zresztą ta część ubioru jest po dziś dzień jednym z najważniejszych elementów stroju ludowego. Współcześnie krawaty stanowią nieodzowny dodatek do męskich garniturów, jednak z ich wyborem wielu mężczyzn ma problem. Co więcej, wielu panów wciąż nie wie, jak zawiązać krawat, by stał się on nie tylko symbolem powagi, ale i subtelnym dopełnieniem nienagannego wizerunku. Zgodnie z zasadami męskiego dress codu, krawat powinien być dobierany przede wszystkim do karnacji, kształtu twarzy, a także do typu sylwetki. Nie bez znaczenia jest także sam kształt węzła oraz długość krawata - na te czynniki także warto zwrócić uwagę. Blondyni powinni sięgać po nieco jaśniejsze krawaty, natomiast mężczyźni o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach mogą sobie pozwolić na noszenie krawatów kontrastowych, o nasyconych kolorach. Warto też mieć na uwadze rozpiętość klap marynarki i do nich dopasować szerokość krawata - dzięki temu z całą pewnością ten męski dodatek podkreśli nie tylko nasz styl, ale i elegancję.

Krawaty na każdą okazję i dla każdego mężczyzny!

Chociaż pozornie krawaty stanowią niewielkie drobiazgi, to jednak dodatki te w rzeczywistości mają kolosalne znaczenie i decydujący wpływ na estetykę męskiego wizerunku. Szczególnie ważne jest jednak to, by wiedzieć, jak zawiązać krawat. Tylko właściwie zawiązany krawat podkreśli nasz stylowy wygląd i będzie dopełnieniem do garnituru. W poszukiwaniu eleganckich i modnych krawatów, warto odwiedzić stronę sklepu internetowego Zalando. W asortymencie można znaleźć szeroki wybór krawatów wykonanych z najwyższej jakości tkanin, które znakomicie sprawdzą się zarówno na biznesowe spotkania, jak i na rodzinne uroczystości. Do czarnego i szarego garnituru możemy dobrać właściwie krawat w dowolnym kolorze. Decydując się jednak na włożenie granatowej marynarki, lepiej zrezygnować z krawatów w kolorze fioletu, z kolei do brązowego garnituru nie poleca się krawatów w zimnych odcieniach, takich jak błękit, zieleń oraz róż. Jeśli natomiast chodzi o sposoby wiązania krawatów, to jest ich kilkanaście. To, jaki wybierzemy najlepiej uzależnić od fasonu kołnierza koszuli. W przypadku kołnierzyka typu button down najlepiej będzie dobrać prosty węzeł, ale już do kołnierza włoskiego bardziej odpowiedni będzie węzeł windsor. Natomiast niezawiązany do końca krawat będzie wskazany jedynie w nieformalnych sytuacjach.