Buty męskie

Ulubione filtry
Liczba produktów: 17 274

Mówi się, że mężczyznę najłatwiej ocenić po obuwiu, które wybiera i trudno się z tym zdaniem nie zgodzić! Niezależnie od sposobu ubierania i wykonywanej pracy, każdy mężczyzna powinien w swojej garderobie posiadać minimum dwie pary klasycznych, eleganckich i ponadczasowych butów.

Bernhard Roetzel, ekspert w sprawach mody stwierdził, że

„Lepszym jest publiczne pokazanie się na bosaka lub w skarpetkach i tłumaczenie, że ukradziono nam walizkę, niż wyjście w nieodpowiednich butach, które skończy się utratą twarzy w towarzystwie”

Wypowiedź ta mimo że mocno kontrowersyjna ma w sobie dużo prawdy.

Jakie więc buty męskie wybrać?

Mężczyźni mają wiele szczęścia. Trendy wśród klasycznych butów dla mężczyzn zmieniają się dużo wolniej, niż ma to miejsce w damskich kolekcjach. Niektóre modele dla Panów zaliczane są do grupy ponadczasowej klasyki, która nie wychodzi z mody, nawet gdy przychodzą kolejne sezony i pojawiają nowe kolekcje projektantów. To głównie dlatego zakup klasycznych męskich butów często nazywany jest inwestycją. Jeżeli zainwestujemy w wysokiej jakości buty i będziemy je odpowiednio pielęgnować mogą z powodzeniem posłużyć nam przez całe życie.

Dwie kategorie najbardziej eleganckich butów to Oxfordy charakteryzujące się zamkniętą przyszwą oraz Derby, których boki naszyte są na wierzch przedniej części butów. Podział ten nie jest niczym nowym i sięga czasów, w których zaczęto produkować pierwsze klasyczne modele butów.

Wielu mężczyzn nie zwraca na to uwagi w jaki sposób wszywana jest przyszwa, jednak należy pamiętać, że oxfordy uchodzą za buty najbardziej eleganckie. W wersji bez zdobień charakteryzują się czysto linią i dzięki temu prezentują się niezwykle lekko. Pasują do najbardziej formalnych okazji tj. ślub, czy wykwintny bal.

Stopień formalności obuwia obniżają zdobienia. Im więcej ich jest, tym obuwie staje się mniej formalne. Zasada ta dotyczy zarówno butów z otwartą i zamkniętą przyszwą.

Pamiętaj o zasadzie „No brown after six”

Nakazuje noszenie wieczorami wyłącznie czarnego obuwia. Co prawda te ścisłe zasady w ostatnich latach ulegają znaczącemu rozmyciu, jednak należy wiedzieć, że na bardzo wykwintnych okazjach założenie brązowych butów będzie nie lada wpadką.

Poza obuwiem znjadziesz również u nas

Najlepsze buty męskie specjalnie wybrane dla Ciebie

Obuwie to podstawowy element naszego ubioru każdego dnia. Choć moda ciągle się zmienia, to jednak w wielu modelach, co prawda w innej aranżacji pokazujemy się już od co najmniej kilku pokoleń. Najlepszym tego przykładem są eleganckie i biznesowe buty męskie, które swój podstawowy fason oraz styl zachowują od XVIII i XIX wieku. Dzięki temu nosząc eleganckie obuwie biznesowe lub też sznurowane, można poczuć się niczym brytyjski gentleman z okresu wiktoriańskiego. Bez stosownego obuwia ciężko jest sobie wyobrazić wykonywanie wielu czynności. Wprowadzane nowe technologie oraz materiały sprawiają, że możemy czuć się pewniej oraz komfortowo w trudniejszych warunkach terenowych. Obuwie typu outdoor do wypraw trekkingowych wyposażane jest nie tylko w system redukujący nadmierną potliwość, lecz także w rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo stopy w samym obuwiu, jak i zwiększaniu jego przyczepności do podłoża. Najciekawszym jednak przykładem innowacyjnych rozwiązań, jakie niosą ze sobą nowoczesne buty męskie jest obuwie sportowe. Producenci wdrażają niezwykle ciekawe rozwiązania, dzięki którym gra w piłkę, bieganie, ćwiczenia fizyczne stają się jeszcze bardziej przyjemne, komfortowe oraz bezpieczne. Odwiedzając sklep internetowy Zalando.pl będziesz mógł się z łatwością przekonać o tym, że wiele męskiego obuwia na różne okazje tylko czeka na odkrycie przez Ciebie. Być może od razu zdecydujesz się na zakup wybranej pary dla siebie. Pamiętaj o tym, że buty męskie to niezwykle ważny element współczesnej mody.

Postaw na eleganckie i stylowe buty męskie wraz z Zalando.pl

Już od bardzo dawna powiada się, że obuwie może bardzo wiele powiedzieć o człowieku. Dlatego poprzez buty męskie możesz wyrażać swój stosunek do elegancji, dbania o swój wygląd, czy też znajomości współczesnej mody. Jeśli działasz w branży biznesowej, w której bardzo liczy się schludny wygląd oraz ubiór, to tym bardziej powinieneś pokazać się z jak najlepszej strony. W takiej sytuacji nie tylko liczy się sam wygląd obuwia, lecz także jego marka. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że również do mody codziennej można coraz częściej znaleźć bardzo ciekawe modele obuwia męskiego. Wiele firm odzieżowych i obuwniczych decyduje się na połączenie ze sobą nawet kilku stylów w jednym, dzięki czemu takie buty męskie mogą być niezwykle ciekawym dla Ciebie rozwiązaniem. Przykładem może być choćby łączenie ze sobą stylu sportowego z nutą współczesnej elegancji. Sprawia to, że możesz zyskać za jednym razem niezwykły styl oraz elegancję obuwia, a z drugiej strony komfort, którego zwykle nie otrzymasz w butach biznesowych. Oferowane buty męskie na Zalando.pl to niezwykle wielobarwna oraz wielofunkcyjna mieszanka, dzięki czemu możesz znaleźć coś, co Cię od razu zaintryguje. Obuwie w każdej kategorii dostępne jest w popularnych, ale też nietuzinkowych kolorach jak marengo czy musztardowy, tradycyjnych lub nowoczesnych modelach, a także wielu rozmiarach, co tylko zwiększa Twe szanse na zakończenie poszukiwań pełnym sukcesem. Kupując eleganckie obuwie, masz także szansę udowodnić, że współczesny mężczyzna zna się na modzie i wie, co może być najlepszym rozwiązaniem na dany sezon. Dlatego już teraz poszukaj obuwia, które będzie najbardziej pasować do Twego stylu ubioru, osobowości lub po prostu ubrań, jakie trzymasz w swej szafie