Pomoc i kontaktDarmowa dostawa i zwrot100 dni na darmowy zwrot

Paski męskie

Liczba produktów: 1,049

Prawdopodobnie nie domyślasz się, jaką rolę męski pasek spełniał na początku swojej historii. Stał się męskim odpowiednikiem pasa do pończoch, który nosiły kobiety! Pierwsze modele spodni nie były zszyte w górnej części – noszono jedynie tzw. nogawice, czyli dwie rury materiału, które na górze spinał ze sobą właśnie pasek.

Jednak współczesne paski nie tylko mają za zadanie utrzymać spodnie na odpowiedniej wysokości, ale przede wszystkim dodać stylizacji smaku i elegancji oraz uzupełnić strój, który wybierasz.

Kobiety mogą przebierać w dostępnych dodatkach, mężczyźni zaś muszą skupić się na kilku podstawowych elementach. Oprócz zegarka, butów czy skarpetek, to właśnie pasek jest jednym z najważniejszych detali udanej stylizacji. Nie możesz więc pozwolić sobie na wpadkę przy wyborze właśnie tej części garderoby.

Jak dobrać idealny pasek męski?

Najważniejszą zasadą przy wyborze paska jest spójność wobec reszty ubioru. Jego kolor musi być dobrany do koloru butów i paska do zegarka – nie ma mowy o noszeniu brązowego paska do czarnych butów. Idealnie jest, jeśli został wykonany z dokładnie tej samej skóry co buty. Co więcej, nie może być zbyt długi, co oznacza, że powinien być maksymalnie 15 cm dłuższy niż obwód w pasie. Pasek powinien być również odpowiedniej szerokości, tak aby pasował do wielkości szlufek.

Należy pamiętać, że w przypadku formalnych okazji skórzany pasek jest koniecznością.

Brak paska w garniturze jest faux pas. Na nieformalne wyjścia możesz zastąpić skórzane paski wykonanymi z innych materiałów – np. bawełny, lnu, czy plecionej skóry.

Przechowywanie paska to również ważny aspekt! Nie zgniataj go, nie składaj, nie zwijaj i nie gnieć. Na skórze szybko pojawią się nieestetyczne zagięcia. Najlepiej, jeśli powiesisz je rozprostowane w szafie, odwdzięczą się dłuższą żywotnością!

Do nowego paska na pewno Ci się przyda