Pomoc i kontaktDarmowa dostawa* i zwrot100 dni na darmowy zwrot

Kamizelka damska

Ulubione filtry
Liczba produktów: 1596

Temat kamizelek damskich przybliżyła nam Olga Bracichowicz, autorka bloga OlgaOktawia.com

Kamizelka damska, podobnie jak spodnie, koszula czy marynarka, została przez kobiety zapożyczona z szaf mężczyzn. Uznawana niegdyś za obowiązkowy element garnituru męskiego, stała się szykownym elementem damskiej garderoby, podkreślającym walory kobiecej sylwetki. Obecnie na próżno szukać podobieństw z pierwowzorem - różnorodność krojów i fasonów świadczy o kobiecej chęci dopasowania tego elementu garderoby do własnych potrzeb.

Podczas wyboru kamizelki damskiej, jednym z najważniejszych kryteriów jest dopasowanie jej do naszej sylwetki. Kamizelki z dłuższym przodem lub te o asymetrycznym kroju, sprawdzą się w przypadku kobiet obdarzonych pełniejszymi kształtami.

Chcąc podkreślić swoją talię warto wybrać kamizelkę z paskiem.

Kobiecy przepis na kamizelkę

Co ważne, kamizelka damska może być ciekawym elementem zarówno eleganckich jak i sportowych stylizacji, ponieważ jej formalny charakter już dawno został przystosowany do mody ulicznej.

Jeśli więc cenimy sobie wygodę, a kamizelka damska ma być jednym z elementów stroju sportowego, rozwiązaniem będzie pikowana ze stójką lub kapturem. Skórzana pozwoli nam stworzyć zestawy o rockowym charakterze, zaś prosta i dobrze skrojona, materiałowa kamizelka damska w zestawieniu z koszulą damską to eleganckie połączenie, które sprawdzi się w sytuacjach oficjalnych lub biurze.

Ciekawym sposobem na pozbycie się kurtki lub płaszcza, może być założenie futrzanej kamizelki na gruby wełniany sweter, który w takim zestawieniu uchroni nas przed delikatnym chłodem.

Interesującymi fasonami są kamizelki długie, sięgające za kolana. Stanowią wygodną i elegancką alternatywę dla marynarek, jednak należy mieć na uwadze fakt, że skracają one sylwetkę. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kamizelka stworzona jest dla łączenia jej ze spodniami damskimi i trudno o udane odstępstwo od tej reguły.

Ciekawe kombinacje