Rozświetlacze - sposób na naturalny i wypoczęty wygląd
Rozświetlacze cieszą się coraz większą popularnością, jednak warto je mieć w swojej kosmetyczce nie tylko z tego powodu. Dzięki nim można optycznie odmłodzić twarz, niwelując oznaki zmęczenia, a także wymodelować jej kontury. Wystarczy tylko kierować się pewnymi zasadami - stosując je, będziesz naprawdę zadowolona z efektu!
Dlaczego warto postawić na make-up z wykorzystaniem rozświetlacza?
Zastanawiasz się, czy rozświetlacz nadaje się do każdego rodzaju cery? A może dotychczas nie wiedziałaś, jak go odpowiednio stosować? Czas rozwiać Twoje wątpliwości - odpowiednio dobrany do rodzaju i odcienia cery rozświetlacz sprawi, że będziesz naprawdę zadowolona ze swojego makijażu i usłyszysz komplementy na temat swojego wyglądu. Oczywiście trzeba go też umiejętnie nałożyć na określone partie twarzy. Zaraz podpowiemy Ci, jak to zrobić!
Najwięcej wątpliwości co do tego, czy używać rozświetlacza, mają kobiety z tłustą lub mieszaną cerą. Przecież zbyt błyszczącą się, przetłuszczoną skórę trzeba skutecznie zmatowić! Rzeczywiście, podstawą udanego makijażu w przypadku skóry produkującej nadmiar sebum jest zastosowanie dobrych, matujących kosmetyków. Jednak po nałożeniu matującego podkładu i pudru, można nanieść odrobinę rozświetlacza w kamieniu na wybrane partie twarzy. Warto jednak zrezygnować z dodawania rozświetlacza w płynie do podkładu - taka opcja jest zarezerwowana dla kobiet z suchą skórą.
Trzeba przyznać, że mocno zmatowiona cera może wyglądać na zmęczoną. Aby ożywić koloryt skóry i zapobiec ryzyku makijażu dodającego Ci lat, wystarczy tylko pamiętać o rozświetlaczu. Można nim jedynie musnąć szczyt kości policzkowych i miejsce pod zewnętrzną częścią łuków brwiowych, by zauważyć różnicę - cera będzie wyglądać bardziej promiennie!Jeśli Twoja skóra jest skłonna do wyprysków, nie nakładaj błyszczącego rozświetlacza na obszar, którego nie chcesz eksponować.
Które miejsca na twarzy warto rozświetlić?
Rozświetlacz nanosi się przede wszystkim na:
- szczyt kości policzkowych,
- łuk pod brwiami,
- grzbiet nosa,
- środek czoła.
Ponadto można też musnąć rozświetlaczem środek brody i łuk Kupidyna. Podsumowując -kosmetyki rozświetlające nanosi się na wystające części twarzy. Stosując się do tej wskazówki, sprawisz, że Twoja twarz nie nabierze sztucznego wyrazu, a make-up nie będzie wyglądał płasko.Dzięki prawidłowemu nałożeniu rozświetlacza udoskonalisz rysy twarzy i podkreślisz jej atuty.
Aby optycznie ''otworzyć'' oczy, nałóż rozświetlacz na wewnętrzne kąciki oczu. To także doda głębi spojrzeniu i zamaskuje zacienienia, które tam zazwyczaj się tworzą.Błędem jest używanie intensywnie połyskujących rozświetlaczy do maskowania cieni pod oczami. Rozświetlacze z odbijającymi światło drobinkami podkreślają zmarszczki i nierówności skóry. Lepiej użyj produktu, który jest przeznaczony specjalnie do tego celu.
Postaw na strobing!
Strobing to technika makijażowa, która jest odpowiedzią na klasyczne konturowanie. Konturowanie twarzy to rodzaj makijażu wymagający dużej wprawy i ostrożności. Łatwo przesadzić z ilością nakładanych kosmetyków, co może dać odwrotny do zamierzonego efekt, zwłaszcza w przypadku make-upu na dzień. Strobing to tak naprawdę odmiana konturowania, jednak znacznielżejsza, ponieważ do modelowania konturów twarzy używa się tylko jasnego kosmetyku rozświetlającego. Słowostrobingpochodzi od nazwy techniki fotograficznej wykorzystującej ostre światło lub lampę błyskową.
W przeciwieństwie do konturowania, w którym ważną rolę odgrywają matowy lub błyszczący bronzer, kosmetyk rozjaśniający oraz róż,w strobingu najważniejszy jest rozświetlacz. Strobing daje delikatniejszy efekt niż tradycyjne konturowanie - makijaż jest lżejszy, bardziej dziewczęcy i tuszuje zmęczenie. Technika ta nie wyklucza użycia różu, jednak należy wybierać jasne odcienie i wykorzystywać go jedynie do lekkiego muśnięcia środkowej części policzków. Rozświetlacz nakłada się na bazę makijażu, czyli na podkład lub na podkład i puder.
Zastanawiasz się, jaki makijaż oczu będzie harmonizował ze strobingiem? Wiesz już, że możesz rozświetlić łuk pod brwiami i wewnętrzny kącik oczu. Istotny jest też wybór cieni. Jeśli jest to dzienny makijaż, zdecyduj się na jasne, lekko błyszczące cienie. Idealny będzie brązowy tusz do rzęs, jednak możesz też użyć niezbyt intensywnego odcienia czerni. Wieczorem warto postawić nasmokey eyes. Dobrym pomysłem okaże się też zrobienie na górnej powiece starannej kreski eyelinerem.
Rozświetlacz w kompakcie, w sztyfcie czy w płynie?
Znane marki proponują rozświetlacze pod różnymi postaciami. Bardzo popularne są te w formie prasowanego lub sypkiego pudru, ale na rynku można znaleźć też sporo rozświetlaczy w sztyfcie, w kremie i w żelu. Niektóre kobiety chętnie sięgają po rozświetlacze w kulkach, sporo fanek mają także płynne rozświetlacze. Być może będzie Ci służyć rozświetlająca baza pod makijaż. Jeśli masz tłustą cerę, powinnaś z niej zrezygnować na rzecz rozświetlacza w pudrze.
Płynne kosmetyki rozświetlające, a także te o konsystencji kremu są szczególnie polecane kobietom o suchej cerze. Warto pamiętać, że rozświetlacze w płynie i w żelu mogą uwydatnić niedoskonałości skóry, takie jak zmarszczki, rozszerzone pory lub naczynka. Trzeba jednak wiedzieć, żekropla rozświetlacza w płynie dodana do podkładu ożywi poszarzałą cerę, której brakuje naturalnego blasku, można go też zaaplikować na kości policzkowe latem, gdy skóra jest opalona.
Zaletą rozświetlaczy w płynie, żelu, sztyfcie i kremie jest to, że można je nakładać na twarz bez użycia pędzla. Oczywiście efekt końcowy zależy od konsystencji produktu i wprawy osoby, która aplikuje kosmetyk na skórę. Najłatwiej zazwyczaj rozprowadza się rozświetlacz w kremie. Wiele jednak zależy od marki, więc najlepiej po prostu przetestować różne rozświetlacze na własnej skórze.
Dobierz rozświetlacz do swojej karnacji!
Nie zapominaj o jednej bardzo ważnej kwestii - rozświetlacze różnią się między sobą zawartością błyszczących drobinek.Intensywnie błyszczący rozświetlacz zostaw na wieczór, a tych dających subtelniejszy efekt używaj w ciągu dnia. Pozostaje jeszcze wybór odcienia rozświetlacza. Sytuacja może wydawać się dość skomplikowana, ponieważ wiele marek proponuje mnóstwo różnych odcieni rozświetlaczy. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w paletę złożoną z kilku rozświetlaczy.
Wybór odcienia rozświetlacza, podobnie zresztą jak wybór innych kosmetyków do makijażu, uzależniony jest od tego, czy Twoja karnacja ma chłodny, czy ciepły koloryt. Atuty cery o chłodnej tonacji podkreślisz rozświetlaczem ze srebrnymi i perłowymi drobinkami. Jeśli masz ciepły typ urody, powinnaś postawić na produkt ze złotymi cząsteczkami. Lato to najlepszy czas na eksperymenty - jeśli masz chłodny typ urody, ale Twoja skóra jest opalona, możesz śmiało wypróbować rozświetlacze mieniące się złotem. Miej też na uwadze, że latem najlepiej sprawdzi się rozświetlacz o lekkiej konsystencji.
Poczuj się jak profesjonalna wizażystka!
Używanie rozświetlających kosmetyków może Ci się naprawdę spodobać. Przyda Ci się odrobina cierpliwości, a jeśli masz zmysł artystyczny, to na pewno stosowanie ich będzie inspirującym doświadczeniem. Pora przekonać się o możliwościach rozświetlaczy!