Buty do biegania

Ulubione filtry
Liczba produktów: 2252

Buty do biegania

Nie potrzebujesz wiele, aby zostać biegaczem. Wystarczą dobre buty do biegania, motywacja i trochę czasu. Warto jednak wiedzieć jakie buty są odpowiednie do tego sportu, jeśli chcesz aby pomogły Ci przebiec najdłuższe kilometry.

"Kiedy twoje nogi nie mogą już biec, biegnij swoim sercem"

Ten słynny motywacyjny cytat krąży od dawna w środowisku biegaczy. Bez wątpienia wola walki gra najważniejszą rolę w każdym sporcie, a szczególnie w bieganiu. Ale zdarza się nieraz, że i ona słabnie. Wtedy na pomoc nadchodzą... nowe buty do biegania! Trzeba przyznać, że każdy biegacz ma słabość do sportowego obuwia, a nowa para w szafie to spory zastrzyk motywacji. Każdy model specjalistycznego obuwia charakteryzuje się bowiem nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które trzeba przetestować na własnej stopie! Liderzy na rynku, tacy jak Nike czy adidas wychodzą naprzeciw potrzebom biegaczy zarówno krótkodystansowych jak i maratończyków. Każda kolekcja, to postęp technologiczny i lepsza jakość, a co za tym idzie - łatwiejszy i przyjemniejszy bieg. Kupując dziś buty do biegania, możemy być pewni perfekcyjnego dopasowania do stopy, niezawodnej amortyzacji, wysokiej stabilizacji kostki i... wielu innych rozwiązań, które sprawiają, że aż chce się biegać!

Buty do biegania - nowoczesne technologie dla nowoczesnych sportowców

Nowocześni biegacze, nawet ci rekreacyjni,są niemal ekspertami w dziedzinie sportu, który jest ich największą pasją. Dlatego oczekują od butów do biegania jak najlepszej jakości i innowacyjnych technologii, które mają za zadanie pomagać im osiągać jak najwyższe wyniki sportowe. Na szczęście wiodące marki, takie jak Adidas,Reebok czy Nike, najlepiej znają potrzeby dzisiejszych biegaczy. Dostosowują buty do biegania nawet do budowy stopy sportowca! Otóż coraz częściej tworząc obuwie, producenci kierują się różnymi typami pronacji. Pronacja, to naturalny ruch stopy podczas biegu, który nadaje nam odpowiednią amortyzację. Jednak gdy pronacja jest zbyt duża, czyli wykręcamy stopę zbytnio do wewnątrz, potrzebujemy butów sztywnych i trzymających, takich jak na przykład Gel Cumulus 16 marki Asics. Natomiast mała pronacja, czyli supinacja, oznacza wykręcanie stopy na zewnątrz i rodzi potrzebę stosowania dodatkowej amortyzacji. Na pomoc idą buty do biegania typu Nike Lunarglide ze specjalną podeszwą środkową Lunarlon, nadającą płynność biegu. Z takimi technologiami nie musisz bać się kontuzji!

Zainteresuje Cię też