Buty sportowe - damskie, męskie i dziecięce

Ulubione filtry
Liczba produktów: 8726

Buty sportowe

Poniższy tekst przygotował Paweł Matysiak, założyciel bloga pawelbiega.pl.

Sport wymaga od nas sprawnego poruszania się. Dlatego też odpowiednie buty sportowe to jedna z najważniejszych rzeczy potrzebnych do uprawiania sportu. Dzięki nim możemy w pełni cieszyć się aktywnością fizyczną. Dbamy w ten sposób o naszą kondycję fizyczną a także dajemy czas odpoczynku dla zmęczonej ciągłym stresem psychiki.

Odpowiednie buty to mniejsze ryzyko kontuzji

Wybierając odpowiednie buty dbamy też o zdrowie. Buty sportowe charakteryzują się zupełnie czymś innym niż buty codziennie. Buty te są lepiej amortyzowane, przez co lepiej chronią stopę przed nadmiernym przeciążeniami. Są też dodatkowo stabilizujące, co przekłada się na lepsze trzymanie stopy i większą pewność w ruchu. Odpowiedni bieżnik sprawia, że mamy dużo lepszą przyczepność. To między innymi dzięki tym cechom odpowiednie buty ograniczają ryzyko wystąpienia kontuzji i pozwalają bardziej cieszyć się aktywnością sportową.

Buty sportowe - wybieraj zgodnie ze specyfiką Twojej aktywności

Przy wyborze odpowiednich butów należy pamiętać o specyfice sportu. Czym innym charakteryzować się powinny buty do grania w piłkę nożną, czym innym do górskich wycieczek a jeszcze czym innym buty do tenisa czy biegania. Każda dyscyplina sportu i każda aktywność fizyczna wymaga butów o innej specyfice.

Buty do każdego z tych sportów charakteryzują się czymś innym.

Buty do piłki nożnej Nike Performance są lekkie i mają doskonałą przyczepność. Dzięki nim masz pełną kontrolę nad tym jak poruszasz się po boisku. Buty do górskich wędrówek The North Face są wyższe, mają bardziej zabudowaną cholewkę i bardziej agresywny bieżnik. Te właśnie cechy sprawiają, że maksymalnie chronią stopę podczas nawet najdłuższych górskich wędrówek. Buty do tenisa adidas Performance to przede wszystkim stabilność podeszwy i wytrzymałość na przeciążenia. Natomiast buty do biegania Asics to przede wszystkim wysoka amortyzacja, która chroni ciało przed ciągłym uderzaniem stóp o asfalt. Z takiej właśnie amortyzacji słyną buty z technologią Asics Gel.

Dlatego tak ważne jest wybieranie butów odpowiednich do danego sportu. Dzięki nim czy grasz w piłkę nożną lub tenis, wędrujesz po górach, biegasz czy jeździsz na nartach będziesz mógł cieszyć się sportem a nie martwić się źle dobranymi butami.

Wybierz odzież sportową w Zalando