Peelingi

Ulubione filtry
Liczba produktów: 92

Peelingi – sposób na skuteczne oczyszczenie cery

Stosujesz rozmaite kremy, maseczki i balsamy, aby mimo upływu lat cieszyć się piękną, promienną cerą? Tak trzymaj! Podstawą kompleksowej pielęgnacji skóry, w tym twarzy, są również peelingi. To kosmetyki, dzięki którym Twój ulubiony krem będzie działał o wiele skuteczniej. Pozwolą odzyskać równomierny koloryt cery i sprawią, że będzie gładka oraz jedwabista w dotyku.

Dlaczego należy wykonywać peeling twarzy?

Peelingi znajdują się w czołówce najczęściej wybieranych kosmetyków przez kobiety. Nic w tym dziwnego! Produkt, który jest odpowiednio dopasowany do typu cery, potrafi zdziałać cuda. Przywraca skórze blask i stymuluje ją do regeneracji. Hamuje tym samym procesy starzenia się tkanek i opóźnia pojawianie się zmarszczek. Jest jednocześnie łatwy w użyciu i nie wymaga codziennego stosowania.

Aby móc w pełni zrozumieć działanie peelingu, warto przyjrzeć się naturalnemu cyklowi regeneracji cery. Trwa on przeciętnie cztery tygodnie. Tyle czasu potrzeba na migrację komórek - z najgłębszych warstw skóry na jej powierzchnię. Te, które znajdą się na samej górze, ulegają odwodnieniu, obumierają i złuszczają się. Istnieje jednak wiele przyczyn, które zaburzają cały proces. Stres czy przemęczenie powodują ich zaleganie na powierzchni cery, przez co staje się matowa i poszarzała.

W takiej sytuacji ratunkiem mogą okazać się peelingi. Ich zadaniem jest przede wszystkim mechaniczne lub chemiczne usuwanie martwych komórek z powierzchni skóry. W ten sposób pobudzają tkanki do regeneracji i regulują wydzielanie sebum. Odblokowując ujścia gruczołów łojowych, chronią przed pojawianiem się niedoskonałości. Peelingi sprawiają, że substancje aktywne zawarte w produktach pielęgnacyjnych szybciej wnikają w głębokie warstwy skóry, poprawiając w ten sposób jej kondycję.

Rodzaje peelingów do twarzy

Jakie peelingi są najlepsze? Odpowiedź jest prosta – takie, które są dobrze dopasowane do typu Twojej cery. Dla skóry tłustej i normalnej świetnym wyborem jest peeling mechaniczny. Zawarte w nim drobiny dosłownie ścierają martwy naskórek i przywracają skórze atrakcyjny wygląd. Są przy tym delikatne, dzięki czemu nie powodują podrażnień. Ich regularne stosowanie sprawia, że cera promienieje blaskiem mimo niekorzystnych warunków środowiska.

Peelingi mechaniczne różnią się między sobą składem oraz rodzajem drobin. W ostatnim przypadku największą popularnością cieszą się kosmetyki zawierające drobne kryształy cukru. Dobrze sprawdzają się produkty z drobinami zmielonych pestek owocowych lub łupin orzecha. Jeżeli zaś zależy Ci na dogłębnym oczyszczaniu cery, możesz sięgnąć po peeling zawierający drobnokrystaliczną sól. Z kolei preparaty wzbogacone zmielonymi ziarnami kawy świetnie odświeżają skórę i błyskawicznie dodają jej energii.

Produktami chętnie wybieranymi przez kobiety są także peelingi gommage. Kosmetyki te łączą w sobie zalety preparatów mechanicznych i enzymatycznych. Jak je stosować? Na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się dość grubą warstwę produktu. Następnie należy odczekać kilkanaście minut. Kiedy peeling zaschnie na twarzy, można go ściągnąć jak maskę - jednym, delikatnym ruchem, pozbywając się w ten sposób zrogowaciałego naskórka.

Peeling enzymatyczny – w trosce o wrażliwą cerę

Kobiety o wrażliwej skórze, na której pojawiają się zaczerwienienia i niedoskonałości, powinny sięgnąć po peelingi enzymatyczne. Kosmetyki zawierają zwykle enzymy pozyskiwane z drożdży lub kwasy owocowe, które rozpuszczają wiązania między martwymi komórkami i nieinwazyjnie usuwają je z powierzchni cery. Produkty są przy tym wzbogacane witaminami oraz minerałami, dzięki czemu dodatkowo odżywiają i nawilżają cerę. Wiele z nich zawiera substancje kojące, dzięki którym skóra błyskawicznie odzyskuje zdrowy wygląd.

Zaletą peelingów enzymatycznych jest bardzo lekka konsystencja. Oznacza to, że łatwo można rozprowadzić je na skórze. Najczęściej spotykane są preparaty w formie delikatnego kremu. Ich alternatywą są łagodne żele peelingujące bazujące na wyłącznie naturalnych składnikach, dzięki czemu minimalizują ryzyko alergii. Dla wyjątkowo wrażliwej skóry trafnym wyborem są produkty dostępne w formie aksamitnej pianki tworzącej na skórze cienką i łatwą do spłukania warstwę.

Ciekawym rozwiązaniem są też chusteczki peelingujące. Ich działanie jest bardzo podobne do tego, jakie wykazują klasyczne produkty enzymatyczne. Chusteczką pocieraj delikatnie twarz do momentu, aż produkt całkowicie wyschnie. Dostępne w jednorazowych opakowaniach, doskonale sprawdzają się, kiedy przebywasz poza domem. Chusteczki do peelingu nie są jednak odpowiednie dla bardzo wrażliwej skóry. Pocieranie jej powierzchni może bowiem powodować wystąpienie podrażnień i zaczerwienienia.

Trzy złote zasady oczyszczania cery wrażliwej

  • Aby spotęgować działanie peelingu enzymatycznego, możesz delikatnie wklepać go w skórę opuszkami palców.
  • Peeling enzymatyczny zmywaj wyłącznie letnią wodą – w ten sposób nie niszczysz naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry.
  • Po zakończeniu pielęgnacji osusz twarz, przykładając ręcznik lub chusteczkę higieniczną. Nie pozostawiaj jej do wyschnięcia, ponieważ w ten sposób skóra może ulec przesuszeniu.

Jak aplikować peeling enzymatyczny i mechaniczny?

Sięgając po peelingi, warto zadbać o ich prawidłową aplikację. Preparaty enzymatyczne oraz te dostępne w formie chusteczek stosuj zawsze na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Rozprowadź niewielką ilość kosmetyku na cerze. Odczekaj kilka minut i następnie opłucz twarz wodą. Nie rozcieraj kosmetyków na powierzchni twarzy, ponieważ możesz w ten sposób spowodować wystąpienie na niej podrażnień i dyskomfort.

Inaczej aplikuje się peelingi mechaniczne. Kosmetyki z drobinami nakładaj na oczyszczoną i zwilżoną twarz. Niewielką ilość produktu nanieś na opuszki palców, a następnie delikatnymi, kolistymi ruchami nakładaj na cerę. Rozprowadzanie peelingu rozpoczynaj od wewnętrznych partii twarzy, najlepiej od okolic nosa i ust. Następnie kieruj się na zewnątrz. Na koniec zmyj produkt letnią wodą i osusz twarz.

Zastanawiałaś się, jak często należy sięgać po peelingi do twarzy? Jeżeli masz wrażliwą cerę, stosuj je raz w tygodniu. Skórę tłustą możesz oczyszczać peelingiem raz na trzy, cztery dni. Jest to zabieg pielęgnacyjny, który dobrze jest wykonać wieczorem. Dlaczego? Ponieważ w nocy skóra regeneruje się o wiele szybciej. Jeśli w wyniku peelingu pojawią się zaczerwienienia, możesz być pewna, że do rana nie będzie po nich śladu!

Trzy czynności, które warto wykonać po zastosowaniu peelingu

  • Przemyj cerę tonikiem lub mleczkiem do twarzy – w ten sposób wyrównasz jej pH.
  • Nałóż na skórę ulubiony krem nawilżający.
  • Jeżeli po zakończeniu peelingu wychodzisz na zewnątrz, użyj kremu z filtrem. Skóra oczyszczona z martwych komórek jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV.