Pomoc i kontaktDarmowa dostawa* i zwrot100 dni na darmowy zwrot
Ulubione filtry
Liczba produktów: 723
Obserwuj swoje ulubione marki
Bądź na bieżąco z nowościami i kolekcjami.

Trudno uwierzyć że marka, która ubiera młode i dynamiczne dziewczyny, ma już.. ponad 60 lat. Ulubiona marka blogerek, które zawsze trzymają rękę na (modowym) pulsie oraz wszystkich, którzy po prostu lubią bawić się modą.

Po ubrania i dodatki River Island przychodzą dziewczyny, które wiedzą, co jest aktualnie modne

– i kochają to zestawiać z tym, co znajdują w szafach swoich mam i babć. Czasami zdarza im się również podkradać rzeczy z szaf swoich chłopaków!

River Island - londyński street look w Zalando

Historia marki sięga 1948 roku, kiedy bracia Lewis rozpoczęli partyzancką sprzedaż wełnianych swetrów na bazarach we wschodnim Londynie. Szybko udało im się zarobić potrzebny kapitał do otworzenia pierwszych sklepów pod wspólnym szyldem Lewis Separates. Przychodziła tam młodzież oraz ówczesna bohema rodzącej się kultury pop, szybko marka zyskała status kultowej, a jej styl zaczęli naśladować Londyńczycy z pozostałych dzielnic. W 1965 roku Lewis Separates zmieniło nazwę na Chelsea Girl, nazwę bardziej odpowiadającą nastrojom szalonych lat 60. W 1988 Chelsea Girl przemianowano po raz kolejny na River Island, nazwę obowiązującą po dziś dzień.

Obecnie River Island posiada ponad 300 sklepów stacjonarnych na całym świecie, a sprzedaż internetowa prowadzona jest w ponad 100 krajach w Europie, Amerykach i Azji. Moda przemawia jednym językiem, zrozumiałym dla wszystkich.

Zdjęcia dziewczyn w ubraniach i akcesoriach River Island z całego świata przekonują, że to właśnie lokalne akcenty oraz unikatowe połączenia dodają do tego uniwersalnego języka mody to, co indywidualne, stylowe i ponadczasowe.

Sprawdź propozycje Zalando