Katalog

Ulubione filtry
Liczba produktów: 56
Obserwuj swoje ulubione marki
Bądź na bieżąco z nowościami i kolekcjami.

Francja ma Christiana Louboutina, Anglia Jimmiego Choo, Hiszpania Manolo Blahnika, a Włochy – Casadei.

I to całą rodzinę, bo to marka, którą tworzy kolejne pokolenie Casadeich. Znak rozpoznawcy? Szpilka „blade” (ang. ostrze noża), która w bajeczny sposób odcina się od reszty buta.

Metaliczne, zdobione czy wreszcie te w pastelowych kolorach zaskarbiły sobie sympatię miłośniczek wysokich butów na całym świecie. Na czerwonym dywanie kochają je Olivia Palermo, Zoe Saldana, Cameron Diaz i Anne Hathaway – gwiazdy znane nie tylko z urody, ale przede wszystkim z dobrego stylu.

Prawdziwy włoski styl reprezentowany przez Casadei

Historia włoskiej marki sięga roku 1958, kiedy to małżeństwo Quinto oraz Flory Casadei uszyli ręcznie pierwszą parę sandałów dla turystów wypoczywających na riwierze w Romagnola. Adres ich improwizowanego zakładu przekazywany był głośnym szeptem na towarzyskich salonach jak sekret udanego małżeństwa. Szesnaście lat później buty Casadei sprzedawały się już w całej Europie. W latach siedemdziesiątych otwarto butiki w Stanach Zjednoczonych oraz na Dalekim Wschodzie.

Obecnie Casadei to przede wszystkim fantazyjne wzornictwo.

Ażurowe botki, sandały na szpilkach owiniętych pozłacanym bluszczem, czółenka z malowanego zamszu, koturny z trójwymiarowymi aplikacjami – każdy, nawet najbardziej szalony projekt, oddaje się do realizacji w rodzinnej manufakturze. Do dziś bowiem każda pojedyncza para powstaje całkowicie za pomocą wysoko wykwalifikowanych rąk doświadczonych szewców.

Prezentacje nowych kolekcji podczas mediolańskiego tygodnia mody przypominają bardziej wystawę niż pokaz nowych modeli butów. Szpilki, botki i kozaki eksponowane są na cokołach niczym cenne rzeźby. Te najbardziej okazałe zawieszone są w przestrzeni i tworzą na tle artystycznie zaprojektowanego tła instalacje na wzór tych w muzeach sztuki współczesnej. To buty, w których chodzą tylko koneserzy. Chyba, że oni również stawiają je w oświetlonej gablocie!

Odkryj inspirujące propozycje Zalando