Pomoc i kontaktDarmowa dostawa i zwrot100 dni na darmowy zwrot
Filtr1

Houdini
Katalog

Liczba produktów: 77

Houdini – odzież outdoorowa przyjazna środowisku

Marka Houdini została założona w 1993 roku przez szwedzką atletkę górską, Lottę Giornofelice, która chciała stworzyć linię outdoorowej odzieży aktywnej na miarę wlasnych potrzeb – taką, która będzie ciepła, wygodna oraz kompaktowa – zestaw po złożeniu musiał zmieścić się w plecaku. Celem Giornofelice od początku był przede wszystkim zrównoważony rozwój. Na chwilę obecną 98% materiałów używanych do produkcji ubrań marki to włókna odnawialne lub tkaniny pochodzące z recyklingu. 

Markę Houdini wyróżnia cyrkularny proces produkcji. Oznacza to, że ubrania w większości szyte są w obiegu zamkniętym, a te zwrócone poddawane ponownemu przetworzeniu. Houdini prowadzi też wiele projektów, które pozwalają znacznie wydłużyć życie odzieży – są to między innymi programy recyklingu, napraw oraz wypożyczalnie odzieży outdoorowej, które pozwalają wypróbować poszczególne modele przed ich zakupem.

Najbardziej uniwersalna odzież outdoorowa

Odzież outdoorowa Houdini nie jest przypisana konkretnym dyscyplinom sportowym. Z założenia ma być uniwersalna i towarzyszyć Ci zarówno podczas spływu kajakowego, jak i na alpejskim stoku. Jeżeli więc aktywność na świeżym powietrzu jest stałym elementem Twojego stylu życia, nie będziesz potrzebować osobnego zestawu ubrań na każdą z czekających Cię przygód. Proste formy i ponadczasowe kroje łatwo łączyć w gotowe outdoorowe stylizacje.

Funkcjonalność ubrań oferowanych przez szwedzką markę wynika przede wszystkim z inwestowania w nowe technologie i postępowe rozwiązania. W proces projektowania angażowani są sportowcy, naukowcy oraz artyści, którzy sami prowadzą czynny tryb życia i chcą wyznaczać trendy w branży outdoorowej, jednocześnie troszcząc się o środowisko, które umożliwia im realizowanie swoich pasji.

Na co zwrócić uwagę, kupując odzież outdoorową?

Podstawowa outdoorowa garderoba powinna składać się z pięciu elementów: okrycia wierzchniego (kurtki lub płaszcza), zestawu topów (najlepiej podkoszulka, koszulki oraz long sleeve'u – w liczbie, która pozwoli Ci je zmieniać podczas dłuższej wyprawy), spodni lub legginsów dopasowanych do pory roku i Twojego stylu spędzania czasu wolnego, a także odpowiednich butów oraz pojemnego plecaka. 

Idealna odzież outdoorowa powinna być przede wszystkim praktyczna, ale też stylowa. Houdini zdecydowanie spełnia obydwa wymogi. Wybierając odzież outdoorową, zwróć uwagę na materiał. Najlepiej sprawdzą się tu włókna syntetyczne, które zatrzymują ciepło oraz nie przepuszczają wilgoci. Krój – niezależnie od tego, czy preferujesz fasony luźne, czy blisko ciała – nie powinien ograniczać ruchów. Na zimowe wyprawy warto sięgnąć po luźniejszy model, który umożliwi Ci założenie pod spód bielizny termoaktywnej. Nie bez znaczenia jest też funkcjonalność. Upewnij się, że wybierane przez Ciebie ubrania mają odpowiednią liczbę kieszeni, wygodne zapięcia na zamek, kaptur lub inne rozwiązania, które ułatwią i uprzyjemnią Ci aktywność na świeżym powietrzu.